Vôňa ženy

„Ako sa dnes nesie!"  „A aká je zvodná!"  „Tá mrcha!" - tak znie šepot kolegýň.Žena v plodných dňoch to nemá v kolektíve iných žien vôbec ľahké.  Môže za to jej prirodzená vôňa, ktorá mužov vábi, no v ženách vzbudzuje agresiu a túžbu po konkurenčnom boji.

Vôňa ženy

Ženské nosy sú poriadne citlivé, vraví americká štúdia. Vedia vraj rozoznať, v akom období menštruačného cyklu sa nachádzajú iné ženy, s ktorými prichádzajú do kontaktu. Ak je žena v období okolo ovulácie, a teda v období plodnosti, je vnímaná druhými ako súperka a podvedome s ňou začnú viesť konkurenčný boj. Môže za to pohlavný hormón testosterón, ktorý sa vylučuje ihneď potom, ako žena „zacíti“ plodné dni inej ženy. Mužský hormón prebúdza túžbu po boji, výsledkom čoho môže byť nemilosrdné správanie voči „súperke“.

Žena vonia počas ovulácie najmä mužom, v ktorých aktivuje program dvorenia.

Táto prirodzená antipatia má svoje jasné vysvetlenie: Žena v plodných dňoch je pre mužov oveľa atraktívnejšia ako inokedy a aktivuje v nich klasický program dvorenia. Ostatné ženy majú tak automaticky znížené šance na úspech.

Zdá sa Vám, milé čitateľky, že ste mali deň pod psa a všetky kolegyne si na Vás zgustli? Neľutujte! Pravdepodobne bude za tým Vaša neodolateľná vôňa a príťažlivosť.

Článok nereprezentuje lekárske, alebo iné zdravotnícke postupy a názory.

Zdroje

o.A.: Natürlicher Duft zieht Männer an. In: www.focus.de aktualisiert am 19.01.2010 (abgerufen am 06.11.2013)

o.A.: Stimme lockt nicht, aber der Duft! In:www.fitforfun.de (abgerufen am 06.11.2013)

o.A.: Duft der Frauen. In: Der Spiegel 43/2013

VIEGAS, Jennifer: Women 'smell' their competition. In: www.abc.net.au aktualisiert am 25.09.2011 (abgerufen am 06.11.2013)

Fotky: Shutterstock

↑ Späť hore

Počet hlasov: 857