Využite cenovo atraktívne sady prístrojov a inovatívnych produktov.

Wim Hof na Slovensku

Slávny „Iceman“ po prvý raz v Bratislave

21. 05. 2017 Dýchanie Otužovanie Wim Hof  Hana Moravčíková
Wim Hof na Slovensku

Ľadový muž s vrelým srdcom

Slovensko otvára dvere človeku, ktorý si cestu zvyčajne razí po ľadových horských chodníkoch. Päťdesiatosemročný držiteľ 26 svetových rekordov a zakladateľ metódy, ktorá dobíja svet, je skromným mužom s úsmevom na tvári a dunivým hlasom v hrdle. Jeho životnou misiou je kompletné prebudovanie ľudského vnímania chladu a vzduchu, dvoch elementov, na ktorých vystaval svoju populárnu metódu. Správne nastavenie mysle, špecifické dýchanie a dobrovoľné vystavovanie sa chladu, to sú tri piliere, na ktorých tento muž stojí už tridsať rokov. Je totiž presvedčený, že práve tieto tri základné tehličky odovzdajú človeku diaľkový ovládač od vlastného zdravia: fyzickú silu a psychickú stabilitu.

Inšpirácia z Krkonošských hôr

Hof sa začiatkom každej zimy na pár týždňov usadí v poľských Krkonošiach, len niekoľko kilometrov od snehom pokrytej Snežky. Tu, v srdci hôr, sa spolu s tímom inštruktorov venuje trénovaniu stoviek mužov a žien z celého sveta, ktorí prichádzajú, aby sa chlad naučili vnímať pozitívne, otvorene a odhodlane.

Práve počas jedného takéhoto tréningu skrsla v hlave istého slovenského účastníka kurzu myšlienka, ktorá sa behom nasledujúcich štyroch mesiacov rozvinula do takej miery, že popísala 140-stránkovú knihu. Hlavu, v ktorej táto myšlienka vznikla, nosí na krku slovenský vydavateľ Andrej Maťko, známy šíriteľ zdravého životného štýlu:

„V asi štvrtý deň kurzu Metódy Wima Hofa po výstupe na Snežku v krátkych nohaviciach ovládla všetkých ľudí silná eufória. Už predtým som sa Wimovi predstavil aj ako vydavateľ kníh o zdraví a predostrel som mu myšlienku vydania prekladu už napísanej knihy o jeho metóde. Všetci sme ale mali pocit, že o pocitoch a skúsenostiach z týždňového pobytu v Krkonošiach by sa malo dozvedieť viac ľudí. A tak vznikla myšlienka, že nebudeme nič prekladať, ale že rovno napíšeme novú knihu. Wim bol z toho nadšený, a tak sme si na to podali ruku. Zatelefonoval som svojej redaktorke Hanke Moravčíkovej, ktorá sa o týždeň neskôr na môj popud takisto zúčastnila kurzu a všetko sa uviedlo do chodu.“

A tak sa začali prázdne stránky novej knihy pomaly zapĺňať, až kým nevznikol dnešný Učeň ľadu, lyrická reportáž o osobnej skúsenosti autorky z kurzu Metódy Wima Hofa v zamrznutých poľských horách. Práve pri príležitosti knižného „krstu ľadom“ pricestuje z Holandska i jej krstný otec Wim Hof, aby ju z tuhého zovretia ľadovej kocky slávnostne oslobodil, podobne ako zo zovretia chladu vyslobodzuje už celé roky všetkých svojich učňov.

Wim Hof propaguje vystavovanie sa chladu kdekoľvek a kedykoľvek, vo vode i na vzduchu.

Na pravej Ice Party sa ľad nesype len do drinkov

Takzvaná „Ice Party“ pripravovaná pri príležitosti Hofovho príchodu ľuďom ponúkne oveľa viac než len krst knihy. Počas hutného niekoľkohodinového programu, v ktorom sa vystrieda mnoho prednášajúcich vrátane certifikovaných inštruktorov M. Tháma a V. Schillera, zmieňovaného A. Maťka i samotného Wima Hofa, budú môcť účastníci v netradičných súťažiach zabojovať o tri výtlačky novopečenej knihy Učeň ľadu i o tri miestenky na celodennom kurze Metódy Wima Hofa s certifikovanými slovenskými inštruktormi. Čo výhercov pod odborným vedením čaká?

„Na kurze spoznáte tajomstvo ovládania svojich vnútorných fyziologických procesov. Dozviete sa dôvody, kvôli ktorým sa metódu vyplatí zaradiť do svojej dennej rutiny a zažijete reset organizmu a mysle. Prosto zmeníte svoj doterajší pohľad na dýchanie a na chlad,“ hovorí inštruktor Martin Thám.

Medzi kockami ľadu

Metóda Wima Hofa nie je založená na teoretizovaní, ale predovšetkým na praktickom cvičení, a preto je súčasťou samotnej Ice Party aj ozajstný ponor v ľade. Na čľapkajúcich odvážlivcov budú dozerať inštruktori, zdravotníci i samotný Hof. Účastníci si tak po vypočutí motivačných prednášok budú môcť vyskúšať účinky Hofovho dýchania pri ponore do ľadovej vody na vlastnom tele. Za vynaloženou námahou organizátorov Združenia inštruktorov Metódy Wima Hofa stojí jednoznačné posolstvo, ktoré sformuloval predseda združenia Peter Gábriž:

„Chceli sme Slovákom ponúknuť skúsenosť z prvej ruky s človekom, ktorý svojou klinicky overenou metódou dokázal zvýšiť kvalitu života tisícom ľudí. To čo, chceme Wimovou návštevou na Slovensku dosiahnuť, je spopularizovanie jeho metódy dostupnej pre každého, a to kdekoľvek a zadarmo. Jediné čo musí človek urobiť, ak chce aby mu metóda priniesla želané účinky, je vytrvať a byť trpezlivý. Ďalším dôvodom pre organizáciu Ice Party je krst úžasnej knihy z kurzu Wima Hofa v Poľsku, ktorú napísala Hanka Moravčíková, a ktorú predslovom doplnil Wim.“

Radosť a eufória, akú človeku dokáže zabezpečiť len chlad.

Tip Vitariána

Lístky na Ice Party s Wimom Hofom si môžete zadovážať pri popíjaní čerstvého smoothie v biobare Raw Vegan Fusion alebo v sieti Ticket portal.

Súvisiace články

Výrobcovia

© 2013 - 2024 Vitarian spol. s r. o.
Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency