Kravský wellness

Nemusia ani prstom pohnúť a svet im leží pri nohách! Výdatné jedlo, príjemná hudba a každý deň kompletná masáž – taký je život kráv v nemeckom mestečku Negenharrie. Hovädzí dobytok druhu wagyus tu má svoj bezplatný wellness – a to pre svoje vzácne mäso, ktorého cena sa vyšplhá až na 600eur za kilogram.

Kravský wellness

Keby ste navštívili kravín rodiny Marquardtovcov, asi by ste začali dúfať v reinkarnáciu! Každá krava tu má čistú izbietku vystlanú slamou a žerie denne seno z rôznych bylín nasiaknuté pivom. Aby jej pri prežúvaní nebolo smutno, počúva pri tom Simon & Garfunkela a necháva sa masírovať dvomi rotačnými kefami. Jeden by si myslel, že hovoríme o kontese zo šľachtického rodu, čo poviete? 

Krava z druhu wagyus je však tak trochu „šľachtičná“, pretože jej mäso je najjemnejšie a najchutnejšie na svete.  Wagyus sú čistokrvné  kravy pôvodom z Japonska, ktoré sa nesmú krížiť s inými druhmi a v Nemecku má každý kus dokonca svoj rodokmeň.

Wagyus je hovädzie najchutnejšie na svete. Vďaka poctivému chovu neobsahuje chemické a iné škodlivé látky. Odporúča sa jesť takmer surové a len jemne solené.

Vzácna krava žije roky, s jej zabitím sa nikto neponáhľa. Na čo aj – veď len jedno kravské embryo chovateľ predá za tisíc eur! Zachcelo sa Vám pásť si takú kravu na svojom pozemku? Ak nemáte hotovosť, tak predajte auto, tento štvornohý miláčik Vás vyjde na osem až dvadsaťtisíc!

Ak sa Vám po prvotriednej hovädzinke zbiehajú sliny, za šesť stovák je kilo Vaše. Nie že takéto mäso však premárnite na guláš! Z wagyusa sa robia len stejky – krvavé a jemne dochutené soľou...

Kravám na statku Marquardtovcov púšťajú Simon & Garfunkela. Vypočujme si ich najznámejší hit aj my - kto vie, čo s nami urobí? ;-)

Video

Článok nereprezentuje lekárske, alebo iné zdravotnícke postupy a názory.

Zdroje

holstein-wagyu.de, Der Spiegel 34/2013

Fotky: Shutterstock

↑ Späť hore

Počet hlasov: 696