Banán - zlepšuje zdravie a trávenie

Poruchy trávenia trápi veľa ľudí a to predovšetkým v západnej spoločnosti. Na trh sa dostávajú stále nové lieky na žalúdok, zápchu, hnačku atď. Ale nikto neskúma ako hlavnú príčinu problémov priemyselne spracovávanú stravu! Príroda nám ponúka riešenie na tieto problémy - banány. Odporúčajú sa pre zmiernenie zápchy, hnačky a majú liečivý vplyv na celú tráviacu sústavu.

Banán - zlepšuje zdravie a trávenie

Banány sú ľahko stráviteľné

Pri slabom trávení môže byť pre vaše telo ťažké asimilovať živiny z jedla. Konzumácia ľahko stráviteľných potravín zmierňuje napätie tráviaceho traktu a poskytuje telu energiu. Sacharidy v banánoch sú ľahko rozložiteľné a prinášajú bunkám energiu.

Banány sú plné probiotík

Banány sú bohatým zdrojom fruktooligosacharidov, probiotík, ktorými sa živia priateľské baktérie v tráviacom trakte. Tieto prírodné probiotiká sú rozhodujúce pre zlepšenie rovnováhy črevnej flóry v tráviacom trakte a sú oveľa účinnejšie ako komerčné probiotiká. Keď tráviaci trakt zásobujete "fruktooligosacharidmi", zabezpečíte tak kvalitnú výživu pre priateľské baktérie. Banány sú jedným z najjednoduchších spôsobov, ako do vašej stravy zahrnúť viac probiotík.

Jedzte viac banánov

Niektorí ľudia prichádzajú na to, že keď zahrnú každý deň do svojho jedálnička 1-2 banány, ich trávenie sa začína zlepšovať. Raňajky len z banánov majú pre telo najväčší profit. A aké banány konzumovať? Najlepšie je vyskúšať aké sú pre vás najideálnejšie. Či už dozreté s hnedými fliačkami alebo banány žlté s trochou zelenej farby.

Článok nereprezentuje lekárske, alebo iné zdravotnícke postupy a názory.

Zdroje

Vitarian.cz

Fotky: Shutterstock

↑ Späť hore

Počet hlasov: 479