Bill Clinton

z milovníka fastfoodu je prísny vegan

Miloval hamburgery, hranolčeky a kebab. Svoje stravovanie prehodnotil až po prvom „bajpase", kedy len zázrakom vyviazol živý. 43. prezident Spojených štátov Bill Clinton musel prejsť v živote dlhú cestu, aby sa napokon stal veganom. Štíhly, zdravý a vitálny dnes šíri osvetu o zdravom stravovaní.

Bill Clinton

Šesťdesiatsedemročný Clinton prekvapuje americké médiá. V rozhovore pre CNN priznal, že už tri roky je na veganskej strave. Dôvodom sú jeho problémy so srdcom a upchatie ciev v dôsledku nesprávnej životosprávy. Clinton schudol 11 kilogramov a cíti sa mimoriadne dobre. „Jedávam len ovocie, zeleninu, rôzne strukoviny a semená. Každé ráno si zarobím proteínový nápoj, aby som dodal telu potrebnú dávku bielkovín. Nepijem však kravské mlieko, ale len mandľové.“, hovorí pre CNN Bill Clinton.

Clinton je dnes fanúšikom rastlinnej stravy.

Clintona motivovala americká štúdia, ktorá zistila, že 82% ľudí trpiacich na upchatie ciev sa dokáže uzdraviť len samotnou zmenou stravy. Štúdia uvádza, že po zásadnej zmene stravovania sa nános z ciev uvoľňuje celkom sám. Vo vysielaní pre CNN súhlasí s Clintonom aj dvojica lekárov, ktorá zdôrazňuje, že je dôležité liečiť príčiny a nie symptómy ochorení.  

Exprezident sa rozhodol šíriť osvetu na amerických školách. „Chcel by som, aby sme zmenili smer jazdy ešte pred tým, ako narazíme na ľadovec“, vysvetľuje. Neostáva tak nič iné ako dúfať, že sa Clintonovi osveta podarí. Z Ameriky, krajiny fastfoodov, by sa tak svetom mohla šíriť nová vlna propagujúca zdravú rastlinnú stravu.

Pozrite si interview s Billom Clintonom. Pomaly 70-ročný exprezident vyzerá úžasne.

Video

Článok nereprezentuje lekárske, alebo iné zdravotnícke postupy a názory.

Zdroje

MARTIN, S. David: From omnivore to vegan: The dietary education of Bill Clinton. In: edition.cnn.com/2011/HEALTH/08/18/bill.clinton.diet.vegan aktualisiert am 18.08.2011 (abgerufen am 4.11.2013)

Fotky: Shutterstock

↑ Späť hore

Počet hlasov: 754