Nevhodný partner?

04. 03. 2014 Lieky Partnerstvo Žena Imunita Pohlavná sústava  Katarína Mikulová

Príroda zariadila, aby sme inštinktívne vyhľadali partnera, ktorý má úplne odlišný genetický kód a imunitný systém ako my. Biologicky je za to zodpovedný takzvaný MHC-komplex, skupina génov, ktoré vplývajú na činnosť feromónov a sexuálne signály, ktoré vysielame. Vplyvom tohto fungovania nás sexuálne priťahujú ľudia s odlišným genetickým kódom a imunitou a títo sú z hľadiska prírodného výberu tí najideálnejší pre ďalšie potomstvo – kombináciou dvoch odlišných DNA vzniká odolný jedinec so silnou imunitou.

Problém nastáva, keď prirodzený chod udalostí narušíme hormonálnou antikoncepciou.

Ako zistili na Univerzite v Liverpoole, pri užívaní hormonálnej antikoncepcie sa obracia celý mechanizmus v náš neprospech. Feromóny ženy akoby úplne „zdiveli“ a vyhľadávajú partnera s veľmi podobným genetickým kódom a imunitným systémom. Výsledok?

Partner sa môže zdať byť tým pravým, no opak je pravdou – spoločné bábätko sa môže narodiť slabé, citlivé a so zníženou schopnosťou imunity. Otehotnenie býva však u takýchto párov skôr zriedkavé – partneri s príbuzným genetickým kódom mávajú časté problémy s počatím.

Po vysadení hormonálnej antikoncepcie sa hormóny vrátia do normálu a partneri sa prestávaju viac priťahovať - ich vzájomné čaro bolo klam syntetických hormónov.

Problém vzájomného spolužitia nastáva po vysadení hormonálnej antikoncepcie. Ako udáva vedúci štúdie Dr. Craig Roberts, žena odrazu vylučuje správne feromóny a s partnerom sa prestávajú priťahovať. Dochádza k ochladnutiu a straty chuti na sex.

Čo s tým? Skôr, ako sa zamilujete, vysaďte hormonálnu antikoncepciu. Prírodný kompas vo vašom tele sa spamätá a múdro rozhodne za vás: Je to ten pravý? Skúste si k partnerovi jemne privoňať a odpoveď bude jasná!

Súvisiace články

Výrobcovia