Využite cenovo atraktívne sady prístrojov a inovatívnych produktov.

Mixované zdravie

Liečivá sila zelených smoothies

10. 08. 2014 Zelenina Smoothies Nápoje Mixovanie  Andrej Maťko
Mixované zdravie
Viete, čo je smoothie? Pojem známy medzi milovníkmi surovej stravy k nám prišiel z anglického jazyka. Je to hustý nápoj krémovej konzistencie z ovocia a zeleniny. Victoria Boutenko, známa propagátroka zdravej výživy, však objavila liečivé účinky zelených smoothies - hustého nápoja z listovej zeleniny a malého množstva ovocia a vody.

Listová zelenina ako kráľovná medzi rôznymi druhmi zeleniny

„Veľakrát som sa nútila zjesť množstvá listovej zeleniny vo forme šalátu alebo samotných listov, aby som zistila, že to nedokážem. Asi po dvoch pohároch natrhaných listov ma pálila záha alebo chytila nevoľnosť,“ spomína na svoje začiatky s listovou zeleninou Victoria Boutenko, autorka bestselleru "Zelená pre život". Jedného dňa, pri študovaní knihy biológie, ju zaujala odolná stavba rastlín. Celulóza, hlavná zložka rastlín, má totiž jednu z najsilnejších molekulárnych štruktúr na tejto planéte. Listová zelenina obsahuje viac cenných živín ako iné skupiny potravín, ale všetky sú „zabarikádované“ v bunkách rastlín chránené celulózou. Ak ich chceme z buniek dostať, musíme narušiť bunkovú stenu. Nie je to však také jednoduché. Určite to nedokáže, hoci dôkladné rozžuvanie. Na to, aby ste z listovej zeleniny dostali všetky pozitívne látky, museli by ste ju rozžuť do krémovej konzistencie. Čeľustné svaly novodobého človeka sú však príliš slabé na dôkladné rozžutie tuhej vlákniny. Nehovoriac o tom, že nie každý má kompletný a silný chrup. Dokáže to však výkonný mixér. 

Wigmore a Boutenko

S myšlienkou rozmixovanej listovej zeleniny prišla lekárka Ann Wigmore, pionierka životného štýlu živých potravín dvadsiateho storočia. Preslávila ju energy polievka z rozmixovaných výhonkov, avokáda a jablka. Na Ann Wigmore potom nadviazala propagátorka živej stravy Victoria Boutenko. „Zelené listy nie sú zaradené do našich potravinových pyramíd ako osobitná skupina, pretože je nezvyčajné považovať listovú zeleninu za skutočné jedlo,“ uvádza vo svojej knihe. Kým mrkvová vňať má niekoľkonásobne viac živín ako samotná mrkva, názor, že listy sú pre zajace, ovce a kravy nám báni v pridávaní mrkových vňatí do šalátov. Tak sa stáva, že vyhadzujeme tú najcennejšiu časť mrkvy.

     

Zelené, živé potraviny sú obrovskou injekciou chlorofylu, vitamínov, minerálov, enzýmov a antioxidantov. Sila zelených smoothies spočíva v spustení prirodzených mechanizmov odstraňovania zlého cholesterolu, tuku a toxínov z tela – čím prichádza k zlepšeniu fyzického, ale aj mentálneho života človeka. 

Bez vrások

Vyhladenie vrások na tvári, pevnejšie nechty, zlepšenie zraku, odlúpnutie materských znamienok či bradavíc, to sú len prvotné efekty pravidelného pitia zelených smoothies, ktoré uvádza Boutenko. Medzi ďalšie pozitívne účinky, ktoré možno na ľudskom organizme badať, patria:

 • vyčistenie palety chutí;
 • strata záujmu o nezdravé jedlá;
 • revitalizácia organizmu;
 • potreba menej spať;
 • dôslednejšie vyprázdňovanie;
 • nižšia citlivosť zubov.

Bielkoviny

Koreňová zelenina je pre ľudské chuťové poháriky chutnejšia, pretože obsahuje viac cukru a vody. Vňate sú horkejšie, pretože obsahujú viac živín. Boutenko skúmala nutričný obsah desiatok druhov listovej zeleniny. Zistila, že sú bohaté na proteíny (aminokyseliny). Listová zelenina navyše obsahuje proteíny vo forme individuálnych aminokyselín, ktoré ľudské telo využije lepšie ako komplexné bielkoviny: „Hodnoty aminokyselín v jednej rastline boli nízke v inej vysoké. Ak budete dbať na rozmanitosť listovej zeleniny v strave, dokážete pokryť všetky esenciálne aminokyseliny, ktoré potrebuje vaše telo.“ 

Vláknina

V listovej zelenine sa nachádza nerozpustná vláknina. Pod mikroskopom vyzerá nerozpustná vláknina ako špongia a dokáže absorbovať niekoľkonásobne viac toxínov ako je jej objem. Denná odporúčaná dávka vlákniny je 30 gramov. Liter zeleného smoothies obsahuje dvanásť až osemnásť gramov vlákniny v závislosti od obsahu vody a typu ovocia. Ak chcete zvýšiť objem vlákniny, pridajte do smoothies ľanové semienko.

Chlorofyl

Zelené časti rastlín obsahujú farbivo chlorofyl, ktoré pozitívne vplýva na bunky tela a v konečnom dôsledku aj na zdravie človeka. Chlorofyl je rovnako dôležitý ako slnečné svetlo. Žiaden život nie je možný bez slnečného svetla a žiaden život nie je možný bez chlorofylu. Molekula chlorofylu sa pozoruhodne podobá molekule ľudskej krvi. Chlorofyl lieči a čistí naše orgány a ničí patogénne baktérie, plesne či nádorové bunky. Bojuje s následkami chorôb a každodenným stresom. Čím viac listovej zeleniny, ktorá je doslova napumpovaná chlorofylom jete, tým viac urobíte pre svoje zdravie.


Pozitívne účinky chlorofylu:
 • zvyšuje počet červených krviniek v tele;
 • zabraňuje rakovine;
 • je zdrojom železa;
 • optimalizuje črevnú mikroflóru;
 • čistí pečeň;
 • hojí vredy;
 • eliminuje zápach z úst;
 • upokojuje vnútorné zápaly;
 • zlepšuje stav kŕčových žíl;
 • zlepšuje zrak.

Kyselina chlorovodíková

Pravidelná konzumácia zelených smoothies výrazne prospieva ľudskému zdraviu, aj vďaka úprave hladiny kyseliny chlorovodíkovej. Konzumenti zásaditých zelených smoothies môžu očakávať lepšie vstrebávanie cenných živín.

 • Lepšia absorpcia kalcia znižuje pravdepodobnosť osteoporózy;
 • lepšia vstrebateľnosť železa pomáha liečiť anémiu;
 • lepšia absorpcia vitamínov skupiny B vás ochráni pred nervovými poruchami. 

Aký mixér? 

  Na to, aby ste sa mohli tešiť z perfektného zdravia mali by ste splniť dve podmienky, ktoré sú nevyhnutné na získanie živín z listovej zeleniny: mať správnu hladinu žalúdočnej kyseliny a krémovú konzistenciu listovej zeleniny.

  Čo k tomu potrebujete? Vysokorýchlostný mixér, ktorý je vďaka silnému motoru schopný vymixovať tuhú celulózu listovej zeleniny do tekutej formy.  Najvhodnejšie sú mixéry s otáčkami až 37-tisíc za minútu. Nože takéhoto mixéra nemusia byť ostré, aj keby boli tupými kovovými tyčkami, dokázali by skvapalniť aj kus dreva. Väčšina bežných mixérov vymieša tuhú celulózu listovej zeleniny len do času, kým sa nože neotupia. Potom sa začne motor prehrievať, čím sa ničia dôležité živiny. Výhodou je jednoduchšia údržba mixéra. Je to rýchlejší  spôsob spracovania so žiadnym odpadom. Nože v kvalitnom mixéri navyše uvoľňujú väčšie množstvo enzýmov v bunkách.


  Listová zelenina

  Chcete objaviť tajomstvo zelených smoothies? Ich príprava vám zaberie tri až päť minút, vrátane upratovania. Potrebujete výkonný mixér, listovú zeleninu, pitnú vodu (najlepšie filtrovanú) a trochu ovocia a byliniek. Vždy sa riaďte pravidlom, že smoothie vám musí chutiť. Zo začiatku môže byť preto sladšie, no postupne podiel listovej zeleniny zvyšujte. Listovú zeleninu a ovocie očistite, umyte a pridajte k filtrovanej vode do mixéru. Ten už vybaví všetko za vás. V nápojoch z listovej zeleniny môžete miešať akékoľvek druhy podľa vlastného uváženia a chuti.

  • Pri príprave zelených smoothies môžete použiť listovú zeleninu: baby špenát, rukolu, špargľu, listy z cvikle, čínsku kapustu, brokolicu, mrkvovú vňať, zeler, mangold, listy mladej kapusty, endíviu (čakanku), kel, kapustu, listy reďkoviek, rímsky šalát.
  • Inšpiráciou môžu byť aj buriny vo vašom okolí: hviezdica, ďatelina, púpava, mrlík biely, skoroceľ, žihľava.
  • Nezabúdajte ani na bylinky: aloe vera, kôpor, bazalka, koriander, fenykel, mäta, petržlenová vňať. 


  Tip Vitariána

  Ak práve chudnete, detoxikujete alebo máte zdravotné problémy tak si smoothie doplňte čersvo odštavenou zelenou šťavou pripravenou v nízkootáčkových odšťavovačoch. Listovú zeleninu môžete kombinovať s nesladkými šťavnatými plodmi a zeleninou uhorkou a zelerom.
  Súvisiace produkty

  AKCIA

  Vitamix A2500 Ascent™

  Vitamix A2500 Ascent™

  889,00 € 849,00 €

  V čom je Vitamix A2500 Ascent™ taký výnimočný? Predstaviteľ série mixérov Vitamix Ascent™ pracuje pri vysokých otáčkach a bol špeciálne navrhnutý tak, aby uspokojil aj najnáročnejšie kulinárske požiadavky. Tri prednastavené programy vám ušetria čas a uľahčia prípravu lahodného smoothie, ľadovej zmrzliny či dezertov i horúcej polievky. Vďaka prídavnému príslušenstvu si však dokážete pripraviť aj malé množstvá obľúbených pokrmov. Univerzálny dizajn tohto mixéra je vhodný do každej domácnosti a jeho precízne prevedenie sa zaručene dostane do stredobodu pozornosti.  Charakteristika mixéra Vitamix A2500 Ascent™ profesionálna kvalita mikrosekanie vytvárajúce jedinečnú štruktúru výroba nápojov s vlákninou odporúčaný RAW šéfkuchármi Ideálny pomocník na prípravu surovej stravy Každý z troch programov tohto mixéra je špeciálne navrhnutý tak, aby dokonale splnil očakávaný výsledok, pričom ich jedinečnosť spočíva v individuálne nastavenom systéme na mixovanie, premiešavanie, drvenie a sekanie. Ich jedinečnosť nie je investovaná výhradne do individuálnej rýchlosti samotnej prípravy, ale predovšetkým do špeciálneho spôsobu nástupu, spomalenia a zrýchlenia rotácie nožov vo vami zvolenom programe. Tieto tri špeciálne programy otvárajú dvere nespočetnému množstvu kreácií: Smoothie: do 45 sekúnd pripraví akékoľvek smoothie, dresing a rôzne druhy omáčok Ice: do 55 sekúnd rozdrví zmrazenú hmotu na lahodnú zmrzlinu alebo sorbet Polievky: iba 5,5 minúty mu stačí na prípravu teplej polievky, omáčky, fondue či čokolády Vitamix A2500 Ascent™ je úplne jedinečným produktom súčasného trhu. Pripravte si s ním chutné šťavy, jemné zmrzliny, kvalitné polievky, ovocné dezerty, zdravé nátierky, kokteily či cesto na domáci chlebík. Vitamix spracuje suroviny tak, aby sa v strave uchovali výživné látky, vitamíny a minerály. Telo dokáže prijať výživné látky zo stravy ľahšie a tráviaci systém je následne menej zaťažený. Tak ako sa v jedle uchovajú vitamíny, tak si strava uchová aj arómu a intenzívnu chuť. S Vitamixom spracujete potraviny rýchlo a bez tepelného poškodenia. Máte chuť na teplé polievky v raw kvalite? S Vitamixom si ich pripravíte bez varenia vďaka špeciálnemu automatickému programu na prípravu horúcich polievok.  Vitamix je všetko v jednom: mixér, výrobca zmrzliny, mlynček na obilniny, drvič ľadu, krájač zeleniny… Získa si vás tiež dizajn nádoby s priesvitným vylepšeným vekom a mimoriadne technické spracovanie prístroja, ktoré zabezpečuje kvalitné mixovanie potravín.  Výhody mixéra Vitamix A2500 Ascent™ Jedná sa o multifunkčný mixér, ktorý dokáže mixovať, miešať, sekať, vyrábať sorbety, ovocené dezerty, koktaily, nátierky, zmrzliny a pod. Nádoba s objemom 2 l je konštruovaná tak, aby dokázala spracovávať studené, vlažné i horúce pokrmy, ako sú polievky či omáčky. Mixér je odporúčaný radom šéfkuchárov, a to predovšetkým vďaka svojej variabilite. Súčasťou mixéra je tiež ergonomická rukoväť a viečko, ktoré uľahčujú manipuláciu s mixérom. Viečko mixéra je súčasne malou odmerkou, po odňatí ktorej získate jednoduchý prístup k nádobe, umožňujúci pridávanie surovín aj v priebehu mixovania. Pomocou tlačidla „pulz“ si jednoducho a rýchlo nasekáte rôzne druhy surovín. Mixéry Vitamix sú v mnohých ohľadoch univerzálne spotrebiče, ktoré nahradia celý rad iných domácich zariadení. S mixérom Vitamix A2500 Ascent™ získavate nielen mixér, ale aj mlynček, sekáčik, drvič, food procesor, robot, homogenizátor, výrobník ľadovej triešte, smoothies a rastlinného nápoja, ba dokonca i dokonalý „varič“ krémových polievok a omáčok. Nielenže ušetríte miesto na pracovnej ploche kuchynskej linky, ale aj veľa peňazí, ktoré by ste inak utratili za mnoho ďalších, teraz už zbytočných prístrojov. Vitamix A2500 Ascent™ ich všetky spoľahlivo nahradí. Vitamix je značkou kvality už počas niekoľkých desaťročí. Vývoj priviedol na vrchol dokonalosti každý detail týchto skvelých pomocníkov do každej domácnosti i profesionálnej kuchyne. Výkonné a rýchle motory, sofistikované tvary nádob a mixovacích nožov, skvelá ergonómia a neoceniteľná schopnosť samočistenia sú až nebezpečne návykové. Kto raz skúsi Vitamix, pochopí, že je to láska na celý život. Vitamix nie je len obyčajný mixér. Je to najlepšia investícia do vášho zdravia. Je to životný štýl, ktorý skĺbi nároky na kvalitu, hospodárne nakladanie s časom, radosť z fantastických chutí a návrat k prirodzenej strave a čerstvým surovinám. Nádoba na mixovanie a mixovacie nože Všetky modely mixérov série Vitamix Ascent™ sú vybavené vysokoodolnou dvojlitrovou nádobou s mixovacími nožmi na prípravu tekutín, štiav, mrazených zmesí, krémov, omáčok, polievok, pyré a na sekanie vlhkých surovín. Nože na prípravu tekutých surovín sú označené písmenom W a majú všetky štyri hrany špicaté. Čistenie mixéra je rovnako jednoduché ako jeho používanie. Stačí naliať do nádoby teplú vodu, zapnúť Vitamix na pár sekúnd a hotovo. Čo všetko dokážete pripraviť MIXUJE, SEKÁ A DRVÍ dokonale hladké smoothies a krémy pulzným tlačidlom nakrájate suroviny na kúsky rozdrví aj tvrdé semienka a orechy HOMOGENIZUJE A MIEŠA spojí i nespojiteľné do homogénnej zmesi v nádobe na suché sekanie je možné miesiť aj cesto vyrába fantastické, nadýchané rastlinné a orechové nápoje MELIE KÁVU AJ MÚKU s nádobou na suché suroviny získate mlynček na kávu a možnosť vyrobiť si vlastnú múku vyskúšajte rozmixovať rôzne druhy obilnín VYRÁBA ZMRZLINU A TRIEŠŤ stačí rozmixovať mrazené ovocie a zdravá 100 % prírodná zmrzlina je na svete mrazené nápoje sú samozrejmosťou VYMIXUJE POLIEVKY AJ OMÁČKY polievka bez hrnca na sporáku? mixujte 5 - 8 minút a Vitamix Vám ju uvarí! omáčky ešte nikdy neboli tak hladké OHRIEVA A SKVAPALŇUJE trenie nožov pri dlhšom mixovaní zahreje pokrm, ako si budete priať tvrdé vňate rozmixuje na dokonale krémovú emulziu ...a mnoho ďalších možností. Prečítajte si článok o mixéroch Vitamix A2500 Ascent™ a Vitamix A3500 Ascent™, v ktorom sa dozviete ešte viac! Záručná doba Záruka na hlavné časti pristroja ako je motor a elektronika je 10 rokov. Mechanické poškodenie nádob nespadá pod záruku.  V prípade nákupu prístroja, určeného na domáce použitie, na podnikanie (na firmu s IČO), sa záručná doba skracuje na 0 rokov.

  Kúpiť

  AKCIA

  Vitamix A2300 Ascent™

  Vitamix A2300 Ascent™

  789,00 € 749,00 €

  V čom je Vitamix A2300 Ascent™ taký výnimočný? Základný model mixérov Vitamix novej série Ascent™ je vybavený všetkým, čo potrebujete. Môžete si nastaviť rýchlosť na stupňoch od 1 až po 10 a tiež si zvoliť funkciu puls. Tento mixér je vybavený bezdrôtovým pripojením, čo mu najbližšie roky umožní držať krok s tými najnovšími technológiámi. Okrom toho, univerzálny dizajn tohto mixéra je vhodný do každej domácnosti a jeho precízne prevedenie sa zaručene dostane do stredobodu pozornosti. Výhody mixéra Vitamix A2300 Ascent™ Jedná sa o multifunkčný mixér, ktorý dokáže mixovať, miešať, sekať, vyrábať sorbety, ovocené dezerty, koktaily, nátierky, zmrzliny a pod. Nádoba s objemom 2 l je konštruovaná tak, aby dokázala spracovávať studené, vlažné, i horúce pokrmy, ako sú polievky či omáčky. Mixér je odporúčaný radom šéfkuchárov, a to predovšetkým vďaka svojej variabilite. Súčasťou mixéra je tiež ergonomická rukoväť a viečko, ktoré uľahčujú manipuláciu s mixérom. Viečko mixéra je súčasne malou odmerkou, po odňatí ktorej získate jednoduchý prístup k nádobe, umožňujúci pridávanie surovín aj v priebehu mixovania. Pomocou tlačidla „pulz“ si jednoducho a rýchlo nasekáte rôzne druhy surovín. Mixéry Vitamix sú v mnohých ohľadoch univerzálne spotrebiče, ktoré nahradia celý rad iných domácich zariadení. S mixérom Vitamix A2300 Ascent™ získavate nielen mixér, ale aj mlynček, sekáčik, drvič, food procesor, robot, homogenizátor, výrobník ľadovej triešte, smoothies a rastlinného nápoja, ba dokonca i dokonalý „varič“ krémových polievok a omáčok. Nielenže ušetríte miesto na pracovnej ploche kuchynskej linky, ale aj veľa peňazí, ktoré by ste inak utratili za mnoho ďalších, teraz už zbytočných prístrojov. Vitamix A2300 Ascent™ ich všetky spoľahlivo nahradí. Vitamix je značkou kvality už počas niekoľkých desaťročí. Vývoj priviedol na vrchol dokonalosti každý detail týchto skvelých pomocníkov do každej domácnosti i profesionálnej kuchyne. Výkonné a rýchle motory, sofistikované tvary nádob a mixovacích nožov, skvelá ergonómia a neoceniteľná schopnosť samočistenia sú až nebezpečne návykové. Kto raz skúsi Vitamix, pochopí, že je to láska na celý život. Vitamix nie je len obyčajný mixér. Je to najlepšia investícia do vášho zdravia. Je to životný štýl, ktorý skĺbi nároky na kvalitu, hospodárne nakladanie s časom, radosť z fantastických chutí a návrat k prirodzenej strave a čerstvým surovinám. Nádoba na mixovanie a mixovacie nože Všetky modely mixérov Vitamix série Ascent™ sú vybavené vysokoodolnou dvojlitrovou nádobou s mixovacími nožmi na prípravu tekutín, štiav, mrazených zmesí, krémov, omáčok, polievok, pyré a na sekanie vlhkých surovín. Nože na prípravu tekutých surovín sú označené písmenom W a majú všetky štyri hrany špicaté. Čistenie mixéra je rovnako jednoduché ako jeho používanie. Stačí naliať do nádoby teplú vodu, zapnúť Vitamix na pár sekúnd a hotovo. Záručná doba Záruka na hlavné časti pristroja ako je motor a elektronika je 10 rokov. Mechanické poškodenie nádob nespadá pod záruku.  V prípade nákupu prístroja, určeného na domáce použitie, na podnikanie (na firmu s IČO), sa záručná doba skracuje na 0 rokov.

  Kúpiť

  AKCIA

  Vitamix Explorian E310

  Vitamix Explorian E310

  549,00 € 499,00 €

  S novým modelom Vitamix Explorian E310 predstavuje výrobca Vitamix USA zariadenie, ktoré vám ešte jednoduchšie a atraktívnejšie umožní vstup do vysokovýkonného mixovania. Pri nákupe kuchynských spotrebičov zákazníkov najviac ovplyvňujú faktory ako je jednoduchosť používania, dlhovekosť, všestrannosť a túžba uľahčiť si prácu. Stále viac hobby kuchárov objavuje jedinečné výhody vysokovýkonných a vysokorýchlostných mixérov. Tieto umožňujú rýchle a jednoduché vykonávanie nespočetných spracovateľských techník s jediným zariadením a s dokonalými výsledkami. S Vitamix Explorian E310 si aj začiatočníci nájdu svoj ideálny model za atraktívnu cenu. Pri vývoji zariadenia sa inžinieri zamerali predovšetkým na ľahkú manipuláciu a všestranné aplikácie, spojené s osvedčeným výkonom a spoľahlivosťou značky Vitamix. Vďaka variabilnej regulácii otáčok a funkcii Pulz má spotrebiteľ plnú flexibilitu a kontrolu nad prípravou širokej škály chutí a textúr. Môže kreovať nespočetné množstvo receptov, od krémových smoothies a jemných pyré, až po chutné omáčky a dipy či polevy na zákusky a zmrzliny. Rovnako ako všetky prístroje Vitamix, má aj Explorian E310 taký silný motor, že horúce polievky môžu byť pripravené výlučne teplom vznikajúcim trením surovín pri mixovaní. Využitie Vitamixom Explorian E310 môžete okamžite nahradiť množstvo kuchynských spotrebičov. Vhodný je najmä na: Výrobu jemných smoothie Prípravu teplých krémových polievok Rýchle a jednoduché sekanie byliniek a zeleniny Mletie orieškov a semien Miesenie cesta Strúhanie syrov Šľahanie smotany a krémov Nový model je vybavený nádobou s objemom 1,4 litra, takže je ideálny pre malé a stredné porcie. Vzhľadom na odolnosť nádoby bez obsahu BPA je umývanie jednoduché a nekomplikované.

  Kúpiť

  AKCIA

  Vitamix A3500 Ascent™

  Vitamix A3500 Ascent™

  1 189,00 € 949,00 €

  V čom je Vitamix A3500 Ascent™ taký výnimočný? Prémiový model mixéru série Vitamix Ascent™ s piatimi automatickými programami pre dosiahnutie fantastických výsledkov! Najvýraznejšou črtou mixéra Vitamix A3500 Ascent™ je jeho dotykové rozhranie. Päť špeciálne nastavených programov Vám šetrí drahocenný čas a vykazuje dokonalé výsledky. Každý z piatich programov je špeciálne navrhnutý tak, aby dokonale splnil očakávaný výsledok, pričom ich jedinečnosť spočíva v individuálne nastavenom systéme v prípade mixovania, premiešavania, drvenia, či sekania. Nejedná sa len o individuálnu rýchlosť samotnej prípravy, ale hlavne sa jedná o špeciálny spôsob nástupu, spomalenia či zrýchlenia rotácie nožov vo Vami zvolenom programe. Aj vďaka dizajnovo a funkčne vyplešenej nizkoprofilovej nádobe s priesvitným vekom dosahuje Vitamix A3500 Ascent™ najväčší výkon o hodnote 2,2 konských síl. Tento vysoko výkonný motor zaručuje špičkové mixovanie, pričom je vybavený skvelým odvetrávaním a špeciálnou poistkou, ktorá bráni prehriatiu a následnému znehodnoteniu motora. Týchto päť špeciálnych programov otvára dvere nespočetnému množstvu kreácií: Smoothie: do 45 sekúnd pripraví akékoľvek smoothie, dresing či dokonca aj rôzne druhy omáčok Ice: do 55 sekúnd rozdrví zmrazenú hmotu na lahodnú zmrzlinu a sorbet Polievky: iba 5,5 minúty mu stačí na prípravu teplej polievky, omáčky, fondue, ba čokolády Pyré: len 60 sekúnd potrebuje na tvorbu hocijakých druhov pyré Samočistenie: do 60 sekúnd bude Vaša nádoba pripravená na nové kulinárske dobrodružstvo Špeciálne funkcie: po skončení zvoleného programu sa prístroj automaticky zastaví. Okrem prednastavených automatických programov môžete pracovať s variabilitou rýchlostí od najnižšej 1 až po tú najvyššiu 10, kde sa fantázii kulinárskej tvorby medze nekladú. Vynikajúco sa dajú tieto možnosti využiť napríklad pri príprave domáceho orechového masla či sezamového nápoja. Priesvitné vylepšené veko s odnímateľným taktiež priesvitným vrchnákom bol vytvorený tak, aby 100 % tesnil nádobu s možnosťou pridávať ďalšie prísady nielen tekutej konzistencie a umožnil bezproblémový prístup pre použitie piestu. Funkcia pulz prístroj zapína a vypína automaticky podľa zvolenej rýchlosti, pre dosiahnutie požadovanej konzistencie. Táto funkcia je prospešná v prípade nutnosti nakrájať rýchlo väčšie kúsky pridávaných surovín, výrobe ľubovoľného pesta či rozsekania vlašských orechov. Čo všetko dokážete pripraviť ŠŤAVY / SMOOTHIE / NÁPOJE Jednoducho a rýchlo vymixuje ovocné / zeleninové či kombinované smoothie, šťavy, ovocnú margaritu, ľadové capuccino, orechové nápoje rôzneho druhu, nadýchané fitness proteínové nápoje. DRVENIE / VYMIEŠAVANIE Dokonale nadrví ľad, vymieša mrazené delikatesy v podobe zmrzlín a mrazených jogurtov, ovocnej drene, nanukov. VARENIE Jemným mixovaním vytvorí tekuté zmesi v podobe teplých zeleninových polievok, omáčok a pyré. SEKANIE Dokáže nasucho či namokro nasekať rôzne suroviny ako orechy, bylinky, cibuľku, cesnak, kapustu. MLETIE Nasucho či namokro namelie hladké, polohladké a hrubé zmesi na pečenie, obaľovanie, kávu ba akékoľvek orechové nátierky. MIESENIE V malom množstve alebo v špeciálnej nádobe na to určenej dokáže miesiť cesto. ... a mnoho ďalších možností. Prečítajte si článok o mixéroch Vitamix A2500 Ascent™ a Vitamix A3500 Ascent™, v ktorom sa dozviete ešte viac! Záručná doba Záruka na hlavné časti pristroja ako je motor a elektronika je 10 rokov. Mechanické poškodenie nádob nespadá pod záruku.  V prípade nákupu prístroja, určeného na domáce použitie, na podnikanie (na firmu s IČO), sa záručná doba skracuje na 0 rokov.

  Kúpiť

  Súvisiace články

  Výrobcovia

  © 2013 - 2024 Vitarian spol. s r. o.
  Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency