Keď v spálni vládne nuda aj stres

O príčinách neschopnosti mať erekciu a ako ju oživiť

14. 09. 2022 Sex Manželstvo  Andrej Maťko
Keď v spálni vládne nuda aj stres
Richard a Michaela sú sympatický pár z Bratislavy, obaja tridsiatnici, už 4 roky spolu a bezdetný. Bývajú v menšom ale vkusne zariadenom byte, kde si spravili svoj malý raj. Obaja majú prácu, ktorá ich baví a za ktorú im aj slušne platia. Majú veľa priateľov, bohatý spoločenský život a sú obľúbený ako vtipný a duchaplný spoločníci. Radi spolu športujú a cestujú, chodia do kina, divadla a na koncerty. Okolie ich vníma ako dokonalý pár. Čo ale nevedia a s čím sa málokto zvykne pochváliť je to, že v spálni u nich vládne absolútny kľud. Nič, nula. Okrem držania sa za ruky a bozk na dobrú noc, nemajú žiadna erotiku, o sexe ani nehovoriac.

Michaela už vyskúšala všetko, čo kdesi počula alebo čítala. Snažila sa Richarda presvedčiť aby sa dal vyšetriť, aby spolu zašli k psychológovi. Skúšala ho zviesť tým, že doma pripravila romantickú večeru pri sviečkach, kúpila si aj zvodnú spodnú bielizeň. Nezabralo nič. Richard sa pri tejto téme okamžite vypne a nereaguje. Na príliš nežné dotyky reaguje tým, že jej hovorí že je unavený a prepracovaný.
Richard nemá inú priateľku. Je len úplne sexuálne zablokovaný. Hovorí sa, že keď muž je vzrušený, tak sa mu krv preleje z mozgu do penisu. To nie je tak ďaleko od pravdy. Ale funguje to aj naopak. Ak muž v posteli rozmýšľa, ak je v strese, tak sa energia, ktorá by mala prúdiť do penisu, zase vracia do hlavy. Michaela nevie, že Richard vie dosiahnuť kvalitnú erekciu. Ale nie doma. Často dosahuje svojvoľnú, nechcenú erekciu, keď ide na masáž. Dokonca ak ho masíruje neatraktívna žena alebo muž. Alebo keď sedí v lietadle a podriemkava si. Sám tomu nerozumie. Ale tak, ako sa nevieme vôľovo prinútiť zaspať, tak nevieme prinútiť penis aby sa stoporil na rozkaz.
Nato aby sme pochopili čo sa stalo s Richardom a či sa mu dá pomôcť, si musíme vysvetliť základné pojmy a procesy vzniku erekcie.

Aké sú typy erekcie?

Reflexná erekcia – je vyvolaná stimuláciou častí penisu dotykmi, stláčaním, satím pri orálnom sexe a trením keď je penis v pošve.
Psychogénna erekcia - Spôsobuje ju predstavivosť a podnety vizuálne, sluchové, čuchové a extragenitálne.
Nočná erekcia - Je podvedomá a objavuje sa vo fáze snívania a REM spánku vždy po 90 - 100 min. a trvá 20 - 40 min. Jej výskyt klesá od 4 (mladí muži) až po 2,6 za noc (sedemdesiatroční). 

Anatómia penisu

Žaluď penisu má najviac nervových ukončení. Preto sa orgazmus u muža dostaví predovšetkým stimuláciou žaluďa. Kožná riasa, ktorá spája žaluď a predkožku na spodnej strane mužského údu sa nazýva uzdička (latinsky frenulum). Keď je príliš krátka dochádza k prílišnej stimulácii a k predčasnej ejakulácii, (poraďte sa s doktorom). Je najcitlivejším miestom penisu a jeho stimulácia vedie k ejakulácií! Ak teda chceme spomaliť čas dosiahnutia vyvrcholenia tak šetrnejšie stimulujeme práve túto časť. (K tomu sa ešte vrátime na inom mieste).
Svalstvo v penise je hladké svalstvo, ktoré sa nedá ovládať. Ak je napnuté znamená to malo krvi v penise a ochabnutý stav. Ak je uvoľnené, znamená to veľa krvi a tým erekciu. V každodennom živote je toto svalstvo napnuté, aby sme nemali erekciu, ak ju nepotrebujeme. Ak nastane sexuálny stimul, uvoľní sa toto svalstvo. 
Semenníky neprodukujú len spermie ale aj testosterón  - mužský sexuálny hormón ktorý umožňuje mužovi vzrušenie. Semenníky sa nachádzajú mimo tela, pretože potrebujú približne 34 stupne Celzia.
Prostata je zodpovedná za výrobu časti spermálnej tekutiny. Keďže je pH spermií približne 6-7 a pošva je s pH 4-5 kyslá, musia spermie byť chránené tekutinou vylučovanou prostatou. 

Anatómia erekcie

K erekcii dochádza, keď krv prúdi do penisu rýchlejšie ako vyteká. To spôsobí, že tkanivo v penise napuchne a stvrdne. 

Telo penisu má dva rôzne typy tkaniva, ktoré sa menia, keď dosiahnete erekciu:

Corpus cavernosa: Tiež známe ako erektilné tkanivo. Toto tkanivo prebieha v dvoch stĺpcoch po stranách penisu. Skladá sa zo svalov, kolagénu a vlákniny, ktoré obklopujú prázdne oblasti. Keď je človek sexuálne vzrušený, krv sa vháňa do týchto prázdnych oblastí, napĺňa ich a spôsobuje, že penis stojí vzpriamený. Krvné cievy v spodnej časti penisu sa zúžia, čím sa krv udrží v kavernóznom teliesku. 
Corpus spongiosum: Podobná línia tkaniva, ktorá prebieha na spodnej strane penisu a obklopuje močovú trubicu. Táto oblasť sa nezväčšuje tak ako corpus cavernosa a udržiava nepretržitý prietok krvi dovnútra a von, kým má človek erekciu. To znamená že nemusíte mať strach z toho že vám penis odumrie ak erekcia trvá dlhšie (napríklad po použití viagry).
Tunica albuginea je pás vlákien v blízkosti spodnej časti penisu, ktorý sa sťahuje počas erekcie a stláča žily, ktoré by za normálnych okolností umožňovali vytekanie krvi z penisu. Keď sexuálne vzrušenie pominie, tunica albuginea sa uvoľní, čo umožní krvi vytekať z penisu. Ako sa to stane, penis opäť ochabne.

Panvové svalstvo: 

BC (BulboCavernosus) sval, ktorým regulujeme vypustenie alebo zastavenie moče, obklopuje erektilné tkanivo okolo močovodu dokáže napnutím, alebo tlakom zvýšiť pevnosť erekcie a svojimi kontrakciami posúva ejakulát cez močovod von. 
IC (IschioCavernosus) sval nachádzajúci sa pred BC bližsie k telu a je zodpovedný za predčasnú ejakuláciu, ale aj maximálnu silu erekcie, pretože stláča žily vedúce von z penisu.
PC (PuboCoccygeus) nachádzajúcim sa od vnútra penisu, až za análný otvor, ktorý obklopuje, takisto zlepšuje tvrdosť erekciu tlakom a kontrakciami, napomáha ejakulovať a vieme ním kontrolovať nielen vytekanie moču ale aj vytekanie spermií a tým aj orgazmus. (Pozri Kegelové cvičenia).

To že toto svalstvo je celý deň napnuté neznamená že je trénované a silné, častokrát naopak.  


Vnútorná časť ciev (artérií a žíl) sa nazýva endotel. Máme spolu 10 miliónov v našom tele. Endotel dokáže z arginínu produkovať NO - oxid dusnatý.  V roku 1998 získal Robert Francis Furchgott spoločne s Louisom Ignarrom a Feridom Muradom Nobelovu cenu za fyziológiu alebo medicínu za „objav signalizačných vlastností oxidu dusnatého, ako látky ovplyvňujúcej nervový systém hladkého svalstva“. Je zodpovedný za vasodilatáciu, to jest uvoľňuje a rozširuje vnútro ciev – endotel. Čím sme starší tým menej NO produkuje naše telo. V 40-ke produkujeme už len 50 % NO a takisto premena arginínu na NO sa zhoršuje. Čím viac ho máme tým lepšiu erekciu máme. 

Autonómny nervový systém

Na rozdiel od somatického nervového systému (zabezpečujúceho aktívnu reakciu organizmu na podnety z vonkajšieho prostredia pohybom) je autonómny nervový systém neovládateľný vôľou. Jeho úlohou je regulácia vnútorného prostredia organizmu, inervuje (spája nervovými vláknami) hladkú svalovinu ciev, tráviacej trubice, endo- a exokrinné žľazy a má úzke prepojenie s endokrinným systémom (systém vnútorných žliaz).

Delí na dva samostatné funkčné celky:

Sympatikus
(Fight or flight = bojuj alebo uteč) preberá kontrolu pri strese, alebo nebezpečenstve a pripravuje organizmus na záťaž, zvyšuje krvný tlak, tep srdca, rozširuje priedušky. Nepodstatné  (pre zvládnutie ohrozenia) telesné funkcie sa odstavia, napríklad trávenie, racionálne myslenie, vylučovanie a rozmnožovanie. Tým pádom asi nebudeme mať erekciu, ak utekáme pred levom o život. 
Preto, pri strese v spálni, vzniknutom tlakom na očakávaný výkon a strachom s nesplnenia očakávaní, nemôže vzniknúť erekcia. (Ale orgazmus dosahujeme práve sympatikusom.)

Parasympatikus
(Rest and digest, feed and breed = uvoľnenie, trávenie a rozmnožovanie) pripravuje organizmus na získavanie energie = trávenie, upravuje termoreguláciu, znižuje tlak a tep a spomaľuje dych. Tlmí sympatikus. Telo sa uvoľňuje, môže nastať ospalosť. Uvoľňuje sa svalstvo napríklad v penise, rozširujú sa cievy a môže nastať erekcia. Na začiatku pohlavného styku je telo riadene parasypatikom aby bola možná erekcia, počas neho sa pomaly aktivuje sympatikus – zvyšuje sa tep a dýchanie. 
Na konci pri vyvrcholení, orgazme a ejakulácií kompletne preberá moc sympatikus.  Na to aby sme mohli udržať erekciu a kontrolovať, respektíve oddialiť vyvrcholenie, musíme zotrvať dlhšie vo fáze uvoľnenia. Menej vzrušenia = dlhšia výdrž.  
Uvedomujem si že vás trápim prílišnými detailmi z biológie (ktoré som veľmi zjednodušil), ale bez nej nebudeme vedieť poradiť Richardovi a Michaele, kde robia chybu. Pretože ani návšteva psychológa na ktorú Richard so škrípajúcimi zubami privolil, ani ďalšie „jednoduché“ riešenia tento komplexný problém nevyriešia. Podstatným na ovládanie „autonómnych procesov“ je pochopiť ich fungovanie a následne ich podľa možností ovládať.

S tlakom ani strachom to nepôjde

Tlak na výkon v posteli môže rovnako vytvárať žena, ako samotný muž.
Práve muži majú vysoké očakávania od svojich sexuálnych výkonov, sú nároční sami na seba a frustrovaní, ak sa necítia, ako silní samci. Na uvoľnení tohto tlaku, by mali pracovať obaja partneri.Hormóny dôležité pre sex

Prolaktín: dôležitý pri anorgazmií (neschopnosti dosiahnuť orgazmus), vyplavuje sa po orgazme a spôsobuje menšiu chuť na sex a slabšiu erekciu kvôli „otvoreniu“ toku krvi von z penisu a vedie k zníženej produkcií testosterónu.

Dopamín: nazývaný aj hormón šťastia alebo hormón motivácie. Väčšina závislosti sa spája s dopamínom. Ak gambler hrá, alebo alkoholik pije, tak ho dopamín núti to čo najrýchlejšie zopakovať, alebo vôbec s tým neprestať.  Aj pri sexe sa vylučuje veľké množstvo dopamínu – tým zaručuje dostatočnú motiváciu na rozmnožovanie. A po vyvrcholení sa dopamín stará o to aby sme čo najrýchlejšie znova dostali chuť na sex. Negatívnou stránkou je to, že muž chce dosiahnuť odmenu = vyvrcholenie čo najrýchlejšie. 
Aby sme predlžili čas od začatia sexu k vyvrcholeniu tak musíme produkciu dopamínu spomaliť.

Serotonín: zodpovedný za bdelosť a aktivitu potláča posolné látky (messengers), ktoré podporujú erekciu. Môže spôsobiť stratu libida (túžiť po sexe), problémy s potenciou a oneskorenie orgazmu (alebo žiaden orgazmus). Pri ejakulácií sa vylučuje množstvo serotonínu, preto po vrchole už nemáme takú chuť na sex. Serotonín sa takisto vyplavuje napríklad pri užívaní liekov ako sú antidepresíva. 

Oxytocín:  vylučuje sa pri sexuálnom vzrušení, podporuje erekciu, empatiu a spojene so sexuálnym partnerom. Pre ženy toto platí ešte viac, ako pre mužov. To je aj dôvod, prečo sa ženy rýchlejšie zamilujú do muža po sexe. A radi sa mu pozerajú do očí a radi sa ho dotýkajú.

Prečo sa žena zamiluje do muža práve po sexe?

Môže za to hormón oxytocín. Vylučuje sa pri sexuálnom vzrušení, podporuje erekciu, empatiu a spojenie so sexuálnym partnerom. Na ženy vplýva viac ako na mužov. To je aj dôvod, prečo sa ženy zamilujú práve po sexe, prečo sa mužovi radi pozerajú do očí a radi sa ho dotýkajú.

13 krokov erekcie

A)    Budovanie erekcie
1.    Sexuálny vzruch: mozog zaznamená sexuálnu stimuláciu, čo sa deje väčšinou, ak muž uvidí nahú ženu. Môže nastať ale už len pomyslením na sex, alebo spomienkou na veľmi vydarený sex v minulosti.
2.    Cesta dole po mieche: informácia, že erekcia je žiadana sa dostáva do erekčného centra v mieche.
3.    Erekčné centrum: želanie po erekcií sa spracováva v segmente T11-L2, ak ide o psychogénnu erekciu, to jest spôsobenú vonkajšími stimulmi, ako je obraz, vôňa a pohyb nahej ženy. Priama stimulácia žaluďa spôsobí reflexogennú erekciu, ktorá sa spracováva nižšie v mieche v segmene S2-S4.
4.    Nervové vedenie impulzu do penisu: Nervové vedenie impulzu priamo do penisu.
5.    Vyplavenie (distribúcia) oxidu dusnatého (NO): Vďaka informáciam podanými nervami, sa uvoľňuje posolná (nesúca posolstvo = messenger) látka NO.   
6.    Vyplavenie (distribúcia) cGMP: vďaka vyššej koncentrácii NO sa zvyšuje aj koncentrácia cGMP (cyklický guanozínmonofosfát).
7.    Uvoľnenie svalstva v penise: svalstvo v penise je v ochabnutom stave napnuté a tým nedáva možnosť krvi prúdiť do penisu. Vďaka vyššej koncentrácii cGMP sa svalstvo uvoľňuje.
8.    Tepny sa rozširujú: cievy vedúce do penisu sa rozširujú, a tým zvyšujú prívod krvi do penisu. Keďže je svalstvo uvoľnené, vzniká viac priestoru pre artérie a pre erektilné tkanivo, ktoré tým pádom dokáže nabrať viacej krvi.
9.    Žily sa uzatvoria: keďže sa v penise nachádza veľa krvi, stúpa tlak. V ochabnutom stave vychádza z penisu cez žily to iste množstvo krvi, ako do neho prišlo artériami. Zvýšeným tlakom v penise sa stlačia = priškrtia žily, čím sa krvi zabráni okamžitému vytečeniu. To znamená že erekcia vzniká tým, že viacej krvi priteká do penisu ako z neho môže vytekať

B)    Demontáž erekcie
10.    PDE-5 odbúrava cGMP: ak je telo názoru, že erekcia už nie je potrebná, alebo prestali sexuálne vzruchy, prichádza enzým PDE-5 a odbúrava nahromadený cGMP z kroku 6. Tabletky na potenciu ako Viagra pôsobia presne v tomto koku tým, že zabraňujú odbúravanie cGMP.
11.    Napnutie svalstva: pre nedostatok cGMP sa svalstvo v penise znovu napína.
12.    Artérie sa zatvoria a žily sa otvoria: napnutím svalstva sa krvi dá menší priestor, čím sa jej prítok zmenší a odtok zvýši. Väčšina krvi odteká z penisu. Výsledne je prítok a odtok krvi rovnaký. Penis sa dostáva do ochabnutého stavu.   
13.    Fáza zotavovania: v tejto fáze potrebuje penis čas, aby bol schopný ďalšej erekcie. Ak bola stimulácia ukončená vyvrcholením, to jest orgazmom a ejakuláciou, tak sa muž po ňom potrebuje zotaviť, čo u jedných trvá pár minút, u iných pár dní. Pri bežnom orgazme stúpne hladina prolaktínu. Trvanie zotavenia je závislá okrem iného od hladiny prolaktínu. Čím viac sa jeho hladina zvýšila počas vyvrcholenia, tým viacej času musí prejsť do dosiahnutia ďalšej erekcie.  


Z hore spomenutého môžeme navrhnúť terapiu pre Richarda a Michaelu. Prvým základom je úplná otvorenosť a odbúranie všetkých tabu. Sadnite si doma pri fľaši vínka, zoberte si papier a pero a skúste vypracovať plán.  

•    Ste pár, ktorý sa biologicky, to jest podvedome a geneticky priťahuje napríklad feromónmi?  Voniate si? Pociťujete vzrušenie pri pohľade na toho druhého? Začne sa aspoň minimálne hýbať penis muža a vlhnúť vagína ženy? Máte zimomriavky pri dotyku? Ak nie, ukončite vzťah a buďte kamarátmi. Ak áno, pokračujte k ďalšiemu bodu.
•    Má muž nočnú erekciu, alebo erekciu pri masáži alebo v uvoľnenom stave? To znamená že porucha erekcia je psychická. V hlave. Väčšina mužov do 40-ky trpí touto formou. Muži po 40-ke zase trpia vaskulárnou formou, to jest upchatými cievami. Ak nie, poraďte sa s lekárom, ak áno pokračujte.

Okrem odporúčaní aké ste už sto krát čítali ako je: schudnite, viac sa hýbte, prestaňte piť a fajčiť (vrátime sa k ním v ďalšom diele) vymenujem novšie, menej známe.

Hromadenie sexuálnej energie

•    Zvýšte si testosterón (libido): Od dnešného muža sa očakáva všeličo, čo pre staršie generácie považovali za doménu ženskú. Byť empatický, prebaľovať a kočíkovať deti, dbať prílišne na svoj výzor, nebyť agresívny a stále byť prívetivý. Tento špagát zvládne máloktorý muž. A testosterón z toho nevznikne. Začnite, aspoň pár hodín v týždni, žiť ako chlap v dobe ľadovej. Utekajte do vysilenia, rúbte drevo, okúpte sa v studenom potoku, choďte sa vykričať do lesa. Alebo s chlapskou partiou na chatu. Ženy, ktoré zakazujú mužom sa stretávať bez žien nepochopili, že muž si dovolí byť mužom, to jest sám sebou, iba mimo civilizácie a v čisto mužskej spoločnosti. (Nemusia sa potom diviť že to v posteli neklape). 
•    Nahromaďte si vzrušenie (vizuálne vnemy) 1: Citujem urológa MUDr. Milana Gajdoša „vyhadzovač v bordeli má viac sexuálnej energie, ako vojak s povolania, alebo vrátnik.“ Homeoffice určite neprispeje k hromadeniu sexuálnej energie. Choďte na kúpalisko, do sauny, na skupinové športy, s vysokým podielom nežného pohlavia. Vaša partnerka by vám nemala zakazovať obzeranie sa po promenádujúcich sa kráskach v meste. Veď preto chlap ide do mesta. A kráska takisto.
•    Nahromaďte si vzrušenie 2 (nadržanosť): Ak máte sem tam aj zlý sex, neukončte ho vyvrcholením a ejakuláciou. Podľa starého čínskeho umenia „Tao lásky“ si máte šetriť vaše výstrely a tým dosiahnuť nielen majstrovstvo v uspokojovaní žien, ale aj večnú mladosť.
•    Nahromaďte si vzrušenie 3 (erotika a porno): Pozrite si buď sám, alebo s partnerkou starý erotický film. (Väčšinou sú lepšie ako tie nové). Pozrite si softporno, ale nemasturbujte pritom. Alebo ak masturbujete, tak vždy len tak, aby ste neejakulovali. Ak ste si prečítal časť o anatómii tak viete, že serotonín nie je dobrý pre erekciu. Pozeranie televízie, počítača a smartfónu s výrazným modrým svetlom, ale predlžuje bdelosť práve vylučovaním serotonínu. Preto si prečítajte nejakú dobrú erotickú, alebo pornografickú knihu. Skúste „Opus Pistorum“ od Henryho Millera. 

Cvičenie

•    Naučte sa ovládať ejakuláciu Kegelovými cvičeniami: Majster nespadol z neba a úspech sa nedostaví prečítaním žiadneho geniálneho návodu. Musíte pre to niečo urobiť aj vy. Trénujte svoje svalstvo zodpovedné za zadržanie nielen moču, ale aj ejakulátu. Presný popis nájdete na inom mieste.
•    Dajte si erotickú masáž bez sexu: Dohodnite sa s partnerom na vzájomnej erotickej masáži. Podmienkou bude, že nepríde k vniknutiu penisu do pošvy. Masáž uvoľní svaly, kontrolujúce prítok krvi do penisu a „nepovinnosť“ podať atletický sexuálny výkon, nechá vašu energiu v parasympatiku „uvoľni, tráv a rozmnožuj sa“, namiesto „boja a úteku“ pre partnerkou. Sledujte, ako pôsobia rôzne dotyky na vašom tele. Asi sa vám stalo, že vám masírovali nohu na istom mieste a mali ste z toho stoporený úd. Tieto masáže opakujte raz, alebo dva krát týždenne s vysloveným zákazom nasledujúceho sexu. Tip: dajte masírovanému na oči teplý uteráčik, ako to robia v dobrých thajských masážnych salónoch.
•    Dajte si každé ráno a každý večer Derivačný kúpeľ: Na oživenie toku krvi v penise v kľudnom stave,  mu spravte privátnu saunu. Ponorte ho do hrnčeka so studenou vodou s kockami ľadu, následne ho dajte do druhého hrnčeka s teplou vodou. Opakujte to niekoľko krát. Uvidíte ako krásne červený a prekrvený bude. Ak vás to zunuje, tak si ľadový kúpeľ môžete spraviť celotelový – začnite s otužovaním.
•    Kúpte si penisový masážny krúžok: Doprajte si rano a večer 10 minútovú masáž vášho pokladu. Môžete popri tomu robiť aj cviky na posilnenie panvy.
•    Kúpte si vákuovú pumpu: Buď sám, alebo s pomocou partnerky, nasadte penisový krúžok na začiatok penisu (nie z kovu, lepšie z latexu pretože sa vie roztiahnuť a viete ho dať aj dole) a následne nasaďte na penis vákuovú pumpu. Vytvorením podtlaku dosiahne muž ukážkovú erekciu a penisový krúžok zabráni odtoku krvi a tým mate svoju zbraň v perfektnej bojovej pohotovosti. Trénujte takto svoje stoporenie. Pohľad na perfektnú erekciu vám, aj vašej partnerke zlepší náladu. Ak budete mať chuť, môžete rovno vyskúšať vniknutie do vagíny.
•    Buďte nevyspatý: Asi ste si všimli, že keď sa v noci viackrát zobudíte, napríklad na 10 hodinovom lete, nemáte hlboký spánok a ste unavený, to jest vaša myseľ a vaše ego sú unavené a telo uvoľnené, tak dochádza k svojvoľnej erekcií tak isto, ako pri nočnej erekcií. Skúste si to nasimulovať cez víkend.
•    Pite menej piva: Pivo sme podľa nemeckého zákona čistoty piva z roku 1516 obsahovať len slad, chmeľ a vodu. Pohnútkami pre zákon ale neboli gurmánskeho charakteru, ale spoločenského. Predtým sa do piva dávali všelijaké bylinky, koreniny a korienky, čo spôsobilo v kombinácii s alkoholom, že sa muži po vypití pár pív pozabíjali. Jediná ingrediencia, ktorá pôsobila proti agresivite z alkoholu, bol práve chmeľ. Ak teda budete piť veľa piva, tak vám nielen narastie brucho, ale budete aj milým krotkým domácim zvieratkom. A nie vášnivým lámačom ženských sŕdc. Nahraďte pivo vínom.
•    Zredukujte hygienu a kozmetiku: Sexuálny akt a rozmnožovanie sú (stále ešte) späté s archaickými biologickými programami, ktoré máme rovnaké s inými cicavcami a sú staré milióny rokov. Zvieratá majú svoju vôňu alebo pach a na základe toho sa priťahujú alebo nie. Rovnako je to aj u ľudí. Prirodzená vôňa tela je pre väčšinu ľudí príťažlivá. Aj ju odstránime umývaním sa mydlom, alebo hodinovým pobytom v napenenej vode a následne nanesieme telové mlieko s 100 % chemickou vôňou, topneme to ešte silnou voňavkou, ktorú zacítia až k susedom, tak sme napomohli tomu, že sa biologicky proces nespustí. Vôňa ženskej vagíny, ak je zdravá a nemá nepríjemný pach, je pre väčšinu mužov vzrušujúca. Naneste si tento bio eko parfum za uši, na hrdlo a hrudník.


•    Zahrajte sa na doktora. Oblečte si plášť a vyšetrite sa navzájom. Samozrejme že sa budete cítiť absurdne, ale možno vás to dovedie do smiechu a tým aj uvoľneniu. Vyšetrite partnera na intímnych miestach, aby ste zistili, čo mu robí dobre, čo mu vadí, alebo je bolestivé. Žena môže zistiť, ako stimulovať penis, aby sa postavil, aj to ako ho udržať v erekcií čo najdlhšie, ale bez ejakulácie.
•    Zahrajte sa na gigola a na prostitútku. Stretnite sa „náhodou“ v bare, kam zvyčajne nechodíte, (každý príde inokedy a postaví sa, alebo posadí na iné miesto) a vábte toho druhého. Aj toto môže viesť k smiešným situáciám. Rozprávajte sa hrubo, tak ako ste to videli u druhých alebo vo filme.
•    Osvetlite si spálňu červeným svetlom: Kto bol niekedy v Hamburgu, alebo Amsterdame tak vie, že sú tam tak nazývane „štvrte červeného svetla“ (Rotlicht Viertel). Všetky podniky a výklady, v ktorých sa dámy v sexi oblečení vinú okolo tyče sú ponorené do sýteho červeného svetla. Prečo? Za prvé, pretože telo vyzerá pri červenom svetle lepšie, ako pri osvetlení modrastou neónkou (používanou v hororoch) a za druhé, že pri pobyte v miestnosti s červenou farbou naše telo vie, že je noc a nezačne vylučovať serotonín, ktorý likviduje erekciu. Je to znovu archaicky program, pretože od začatia používania ohňa pred asi 300.000 rokmi, neexistovalo iné osvetlenie ako červené. Je pre nás prirodzené. Preto tak radi grilujeme a sedíme pri táboráku. A kto si rád nespomenie na čundre v pubertálnom veku, spaní v stanoch a sedení pri ohni s počúvaním hry na gitare a prvými „náhodnými“ dotykmi vedľa sediacej dievčiny?
•    Vyskúšajte niečo nové: Rutina zabíja vzrušenie. Pamätáte si na svoj prvý sex? Všetko nové je vzrušujúce. Prečítajte si spolu kamasútru. Aj to vás pobaví. Vyskúšajte aspoň polovicu z týchto polôh.
•    Objednajte si sexuálne hračky: Priemysel vyrábajúci sexuálne hračky pre ženy aj mužov, prešiel za posledných 30 rokov obrovským vývojom. Kto si pamätá sex shopy z 90 rokov, tak bude prekvapený, aký rôznorodý a kreatívny sortiment sa dnes ponúka. Hrajte sa s hračkami sami alebo vo dvojici.
•    Môže to byt aj trošku drsnejšie: Vyskúšajte BDSM (Bondage and Discipline, Domination and Submission, Sadism and Masochism) to jest zväzovanie a disciplína, dominancia a submisivita, sadizmus a masochizmus. Sexuálny akt v prírode býva drsnejším. Ak samec nie je dostatočne aktívny, agilný a nevie sa presadiť, tak mu sa mu žiadna samička nepoddá.


Ovládanie

•    Naučte sa neejakulovať: Keď sa budete blížiť k vrcholu, tak vyberte penis z vagíny a počkajte, kým pominie stav najvyššieho vzrušenia. Potom pokračujte v sexe. Skúste to vydržať čo najdlhšie, napríklad týždeň alebo aj mesiac. Ako sme si vysvetlili v časti o anatómii, tak si nielen udržíte ale aj zvýšite svoju „nadržanosť“ a tým aj vzrušivosť a schopnosť rýchlej erekcie.
•    Naučte sa zotrvať v stave rigidnej erekcie: Asi ste si všimli, že krátko pred explóziou máte najtvrdšiu erekciu. Aj ženy to cítia. A porno herci si takto udržujú kvalitnú erekciu, ak práve nie sú na rade. Táto erekcia už nie je ovládaná hlavou, ani náladou ani stresom. Je automatická. Skúste v tomto stave zotrvať čo najdlhšie. Vždy, keď budete cítiť že ejakulácia sa blíži, vytiahnite penis a stlačte svaly (Kegelové cvičenia) a zadržte ju. Viem že sa to hneď nepodarí, ale tréning robí majstra. V niektorých príručkách sa píše že penis máte rukou stlačiť a tak zabrániť ejakulácii. Ale to je takmer nemožne. Pretože stlačenie rukou urýchli vyvrcholenie.
•    Naučte sa predĺžiť sexuálny akt: Príroda to z majstrami sexu myslela dobre. Penis je najvzrušivejší na žaludi a na uzdičke. Vagína je zase najcitlivejšia vo vonkajšej časti a pri začiatku vagíny. Na tomto mieste je aj najtenšia. To znamená že ak budete pohyby robiť len vo vnútri vagíny, bez toho aby sa žaluď a uzdičky dotýkali otvoru vagíny, tak môžete zotrvať ako dlho len chcete. A ak sa vám to podarí v stave rigidne erekcie, tak sa stanete majstrom sexu!


 

Súvisiace produkty

Súvisiace články

Zuby

Zuby

Akú vodu piť?

Akú vodu piť?

Imunitný systém

Imunitný systém

Výrobcovia

© 2013 - 2023 Vitarian spol. s r. o.
Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency