Vodný filter Berkey

4 roky s čistou vodou bez výmeny filtrov

28. 10. 2016 Chemické látky Voda Baktérie Recenzia  Hana Moravčíková
Vodný filter Berkey

Pre každého a všade

Berkey filtre vyčistia vodu v modernej spoločnosti i v treťom svete. Prefiltrujú nečistoty z potrubia, dažďovú, riečnu i jazernú vodu a zmenia chuť nie len samotnej vode, ale i nápojom a jedlám, ktoré z nej pripravujeme. To všetko bez použitia akejkoľvek energie. Ako teda toto zariadenie funguje? Na princípe gravitácie a dvoch až štyroch karbónových filtrov.

Čo Berkey dokáže?

Odstráni vírusy, patogénne baktérie, cysty a parazity, zbavuje vodu škodlivých látok vrátane olova a ortuti, herbicídov a pesticídov, organických prchavých zlúčenín a organických rozpúšťadiel. Filtrácia tohto vodného filtra navyše eliminuje obsah hrdze, bahna a iných neželaných sedimentov a zbavuje vodu nepríjemnej chuti a zápachu (i chlórového). Popri tom navyše Berkey vo vode zachováva prospešné minerály potrebné pre naše telo.

Berkey pozostáva z malého počtu súčiastok, ktoré sa skladajú rýchlo a ľahko.

Pórová štruktúra týchto vodných filtrov je taká nepatrná, že ani mikroskopické organizmy nie sú fyzicky schopné nimi prejsť. Aby bola štruktúra filtrov ešte účinnejšia, výrobcovia do nich zakomponovali aj mechanizmus tzv. iónovej absorpcie. Vďaka tomu má filter iónový náboj, ktorý odpudzuje mnohé ďalšie kontaminanty, ktoré by sa inak dostali do vody, ako napríklad ťažké kovy. Tento mechanizmus je zabudovaný priamo v karbónových filtroch, ktoré sa neopotrebujú skôr ako zvyšok filtra. Jediné, čo musí používateľ z času na čas urobiť, je vybrať filter a prečistiť ho, aby sa všetky kontaminanty, ktoré sú na jeho povrchu usadené, odstránili. Je to jednoduché ako umývanie akéhokoľvek iného kusu kuchynského náčinia.

Z čoho je Berkey vyrobený?

Jeho základom je vysokoleštená nerezová oceľ zhotovená na potravinárske účely, ktorá sa využíva napríklad v mliekarenstve, pivovarníctve, vinárstve, v zdravotníctve alebo v kozmetickom priemysle a ktorá vyhovuje norme pre použitie výrobkov pre potraviny a pitnú vodu. Táto oceľ je odolná voči korózii, vode, vodnej pare a vlhkosti vzduchu. V balení Berkey vodného filtru sa dodávajú dve karbónové filtračné vložky, ktoré využívajú najnovšie technologické postupy pre čistenie vody, a ktoré prefiltrujú viac než 13 litrov vody za hodinu.

Berkey sa postará o čistú vodu vždy a všade. Na svoje správne fungovanie totiž nepotrebuje žiadnu externú energiu.

Ekonomická a čistá

Hoci prvotná investícia do Berkey filtra sa môže zdať relatívne vysoká, čoskoro sa investorovi vráti. Komponenty filtračného zariadenia sa dajú totiž vybrať a prečistiť, vďaka čomu dokáže Berkey prefiltrovať viac ako 13 000 litrov vody bez toho, aby musel používateľ vymeniť niektorú zo súčiastok prístroja. Keďže Berkey obsahuje minimálne dva takéto filtre, dokáže bez ich výmeny prefiltrovať viac než 26 000 litrov vody. To z neho robí ten najekonomickejší účinný filter vody na trhu. Čo to presne znamená?

Za predpokladu, že patríte k rodinám, ktoré spotrebujú na pitie a varenie priemerne 9 – 18 litrov vody denne,vám tieto filtre vydržia až celé štyri roky. Každá kvapka vody, ktorú miniete na pitie a varenie bude počas tohto obdobia v tej najvyššej kvalite.

Čo nájdete v ponuke nášho portálu?

Berkey je uznávaná spoločnosť, ktorá vyrába filtre na rôzne účely. V našej ponuke nájdete niekoľko z nich, ktoré sú pre slovenské potreby a našu geografickú lokáciu najvhodnejšie. Ak chcete filtrovať vodu v domácnosti, najvhodnejší pre vás bude pravdepodobne Big Berkley s objemom a schopnosťou filtrácie, ktorá bola popísaná vyššie. Ak ste zanieteným cestovateľom a lákajú vás i miesta, kde sa môže nachádzať mimoriadne znečistená voda, bude pre vás vhodná Go Berkey sada, ktorá je ľahko prenosná a osvedčí sa i v prírode, a to hlavne v prípadoch, keď sa nachádzate blízko neoverených zdrojov vody. Ak však cestujete s celou rodinou, Go Berkey pre vás nebude dostačujúci. Využiť ale môžete Berkey Light, veľkú sadu na čistenie vody no pritom stále ľahkú a prenosnú.

Sada Berkey Go je vhodná na cestovanie do ďalekých krajín i do prírody.

Keď premýšľame o vode, zvyčajne si predstavujeme pitie a varenie. Zabúdame však na sprchovanie, kedy s vodou prichádza do kontaktu celé telo. Voda sa dotýka všetkých našich pórov, vlasovej pokožky a pier. Berkey sa pripravil aj na túto situáciu a vyvinul sprchový filter, ktorý na svoju prácu nepotrebuje žiadnu energiu a vzhľadom na ľahkú manipuláciu a malé rozmery ho možno využívať tak v domácnosti ako na cestách.

Tip Vitariána

Ak sa zamýšľate nad kúpou vodných filtrov Berkey, alebo ak sa chcete o týchto zariadeniach jednoducho dozvedieť viac, píšte na adresu lach@vitarian.sk.

Súvisiace články

Výrobcovia

© 2013 - 2023 Vitarian spol. s r. o.
Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency