Využite cenovo atraktívne sady prístrojov a inovatívnych produktov.

10 benefitov čerstvej zelerovej šťavy

Aké výhody sa ukrývajú za trendom pitia tohto elixíru?

18. 10. 2022 Stravovanie Trávenie Vitamíny Prevencia Zelenina Šťavy antioxidanty Imunita Zeler  
10 benefitov čerstvej zelerovej šťavy

Zelerová šťava je naozaj jednoduchým a chutným spôsobom, ako začať deň. Dodá vám potrebnú energiu a je obzvlášť skvelou voľbou, ak sa necítite dobre, pretože posilňuje imunitný systém, pomáha tráveniu a má prirodzené protizápalové vlastnosti.


Zelerová šťava je jednou z najuznávanejších liečivých štiav, pretože pomáha detoxikovať telo vďaka obsahu antioxidantov a enzýmov, ktoré sú nevyhnutné na odstraňovanie toxínov z vášho systému . Mnoho ľudí s chronickým ochorením zistilo, že im dlhodobá konzumácia tejto šťavy priniesla úľavu pri znižovaní zápalu a kožných problémoch. Šťava je bohatá na minerály ako je horčík, draslík a vápnik, ktoré sú dobré pre kosti, krvný tlak aj zdravie srdca. 


Je to prírodné diuretikum - pomáha zbaviť telo prebytočnej vody a toxínov. Zeler môže dokonca pomôcť ľuďom, ktorí bojujú s obličkovými kameňmi a  znížiť rannú nevoľnosť počas tehotenstva.  Vysoká hladina vitamínu A redukuje vrásky, jazvy po akné a tmavé škvrny po poškodení slnkom a zároveň zlepšuje pleť. Pitím zelerovej šťavy môžete predísť kardiovaskulárnym chorobám. Je teda dobrá pre vaše srdce, krvný tlak, oči, vlasy aj nechty.Tu je zoznam hlavných benefitov zelerovej šťavy:


1. Protizápalové

Zelerová šťava je prírodný protizápalový prostriedok, ktorý znižuje chronické bolesti kĺbov, dnu a reumatoidnú artritídu. Upokojuje telo, ale verí sa, že ukľudní aj nervy vďaka svojim upokojujúcim a relaxačným vlastnostiam.


2. Alkalizujúce

Tento liečivý nápoj s vysokou koncentráciou vysoko zásaditého zeleru pomáha predchádzať chronickým ochoreniam. 


3. Silné antioxidačné vlastnosti

Vďaka vysokému obsahu antioxidantov je zeler prospešný pre zdravie pokožky a môže pomôcť predchádzať chorobám, ako je cukrovka a rakovina.


4. Trávenie

Zelerová šťava zlepšuje trávenie , pretože zvyšuje obeh v črevách. Je dobrá pri zápche, nadúvaní, opuchoch a zadržiavaní vody; pôsobí ako jemné a prirodzené diuretikum a laxatívum. Pomáha tiež regulovať nízku žalúdočnú kyselinu, črevné kŕče, distenziu a reflux. Ak by ste si chceli zvýšiť príjem vlákniny, môžete jesť celé zelerové stopky.


5. Dobrý cholesterol (HDL)

Zelerová šťava znižuje hladinu zlého cholesterolu (LDL) v našom krvnom obehu. 


6. Krvný tlak

Výskum dokazuje, že zeler pomáha znižovať krvný tlak tým, že pôsobí relaxačne na hladké svalstvo, zlepšuje tok vápnika a draslíka v bunkách a umožňuje, aby sa krvné cievy ľahšie rozširovali a sťahovali. Obsah sodíka v zeleri pomáha stabilizovať krvný tlak, čo znamená, že ak máte vysoký krvný tlak, pomáha ho znižovať a dokáže ho zvýšiť, ak je nízky.


7.  Zdravie pečene

Pomáha minimalizovať ukladanie tuku v pečeni. Živiny v zeleri chránia pečeň a produkujú enzýmy, ktoré pomáhajú odplavovať tuky a toxíny. 


8. Bojuje s infekciami

Nápoj pomáha bojovať aj proti infekciám . Zeler obsahuje silné antimikrobiálne vlastnosti, ktoré posilňujú imunitu a bojujú proti infekciám.


9. Lieči črevo

Zelerová šťava aktivuje a lieči črevá , pomáha nám tráviť veci rýchlejšie a efektívnejšie a zabraňuje refluxu a vredom. 


10. Nutričné výhody

Zelerová šťava je veľmi výživná - je nabitá vitamínmi a základnými minerálmi, ako je draslík, folát (kyselina listová), vitamín K, vitamín B6 a vitamín C, ktoré sú skvelé pre pokožku.
Ako a prečo si vyrobiť čerstvú zelerovú šťavu?


Pitie zelerovej šťavy ráno na lačný žalúdok pomôže naštartovať metabolizmus , pretože poskytuje základné živiny potrebné pre správnu funkciu orgánov a tvorbu buniek a k tomu všetkému vám dodá viac energie na celý deň.  Keď si zeler odšťavíte, môžete tak lepšie absorbovať živiny dostupné vo vnútorných vláknach zeleru , ktoré odšťavovač extrahoval. Tieto živiny pomáhajú nášmu telu odstraňovať voľné radikály a zbavovať sa ťažkých kovov , ako je ortuť a hliník, ktoré sa nachádzajú v našich systémoch. Tieto kovy sa časom hromadia a poškodzujú životne dôležité orgány, ako sú obličky a pečeň. Zeler pomáha vyplavovať tieto kovy z tela.

Zelerová šťava je tiež skvelým ranným nápojom , pretože pomáha naštartovať váš metabolizmus, čo vedie k zvýšenému spaľovaniu tukov počas dňa a noci , čo vám pomôže schudnúť. Obsahuje aminokyselinu nazývanú tryptofán, ktorá je základnou látkou pre tvorbu serotonínu.

...a prečo hneď ráno? Tráviaci trakt je čistý; tak črevo dokáže všetko oveľa lepšie vstrebať.


Najznámejším propagátorom tejto šťavy je Anthony William, ktorého zásluhou vzniklo tzv.  „globálne hnutie zelerovej šťavy“ a s odborníkmi dokonca vyvinul špeciálny odšťavovač, pri ktorom je možné zo 600g stonkového zeleru odštaviť až 500ml, čo sme si preverili aj my vo Vitarian.sk


Ingrediencie:

•             Bio zeler

•             Čerstvý zázvor

•             Zelené jablko

Tento recept rannej zelerovej šťavy obsahuje zázvor, ktorý pomáha znižovať zápal, zlepšuje zdravie srdca a zvyšuje imunitu.

Zelené jablko pridávame pre jeho antioxidačné vlastnosti a sladkosť, zvýrazňuje chuť a robí ho lahodným. Je dobré si zo začiatku do šťavy pridať niečo sladšie, atak si postupne začať zvykať na horkejšiu zelerovú chuť.  Jablko môžete nahradiť napríklad aj ananásom, ktorý má tiež fantastické diuretické a protizápalové účinky

Takže pridanie jablka a zázvoru počas prvých týždňov vám pomôže zvyknúť si na chuť zeleru, pretože chutí vynikajúco .

Potom môžete postupne zvyšovať pomer zeleru vs. jablka a zázvoru a piť to samotné. Najvýznamnejšie výhody zelerovej šťavy sa prejavia, keď sa konzumuje samostatne. 


Postup:

Zeler a jablko stačí nakrájať nahrubo, aby sa zmestili do odšťavovača. Najjednoduchším spôsobom je vložiť zeler do odšťavovača, aby sa šťava extrahovala.

Ak nemáte odšťavovač , druhým spôsobom je umiestniť zeler do mixéra. Potom preceďte cez sitko alebo gázu a podávajte. 

Môžete pridať čerstvú citrónovú šťavu a ihneď vypiť. Pred konzumáciou čohokoľvek iného počkajte 15 až 30 minút. Zelerový džús nie sú raňajky, je to tonikum. Po ňom si ešte môžete dať raňajky.


Uskladanie:

Zelerovú šťavu môžete zakrytú skladovať v chladničke. Vždy je však lepšie ju pripraviť čerstvú, pretože špecifické vitamíny ako vitamín C, ktorý je silným antioxidantom, sú „prchavé“ a v podstate časom strácajú na sile.

Tomuto efektu však možno zabrániť uzavretím vzduchotesnej nádoby. Čerstvý džús vždy vyhrá nad 1-dňovým alebo 2-dňovým džúsom, ale džús skladovaný v chladničke vždy vyhrá v porovnaní s neodšťavovaním.
Záver


Zelerová šťava je silný a zdravý nápoj, ktorý ponúka mnoho zdravotných výhod. Je jednoduchý na prípravu a dá sa skonzumovať za pár minút.


Tip Vitariána

 Zelerové listy sú jedlé a výživné, ale majú horkú chuť. Odporúčame najskôr zaexperimentovať so stonkovým zelerom, aby ste sa zoznámili s chuťou a ak chcete, začnite pridávať listy. V opačnom prípade môžete listy zeleru jesť v šalátoch alebo ich použiť na kompost.

 

Súvisiace produkty

AKCIA

Omega Juicer MM900

Omega Juicer MM900

? 499,00 € 429,00 €

Omega Juicer MM900 bol spolu vytvorený priekopníkom zelerovej šťavy Anthonym Williamom. Šťava zo zeleru je v súčasnosti hviezdou medzi ovocnými džúsmi! Priekopník zelerovej šťavy a „medicínske médium“ Anthony William v 80. rokoch 20. storočia vyvolal tento trend v USA a odvtedy inšpiroval milióny ľudí. Teraz si môžu fanúšikovia zelerov aj na Slovensku pochutnať na šťave z odšťavovača „originál podľa Anthonyho“: Omega Juicers MM900, ktorý zaručuje vynikajúci výťažok zo šťavy. Zeler, zelený výživný zázrak Zeler je zdravá zelenina na špičkovej úrovni. Podľa Anthonyho Williama, je účinný proti mnohým ochoreniam od podráždenia pokožky, po vysoký krvný tlak. Isté je, že chrumkavé stonky a listy zeleru sú fantastickými dodávateľmi živín. Zeler obsahuje okrem horčíka a vápnika kyselinu listovú, vitamín B6, vitamín E, vitamín K, draslík, provitamín A, železo a ďalšie. Niet divu, že Anthony William venoval celú knihu rôznorodým schopnostiam zelerovej šťavy! Odšťavovač špeciálne navrhnutý pre zelerovú šťavu Anthony William zdôrazňuje, že okrem suroviny, organického zeleru, je rozhodujúca aj kvalita odšťavovača, aby sa čo najlepšie využili výhody živín, ktoré obsahuje. Spolu so skúseným americkým výrobcom odšťavovačov Omega Juicers, preto vyvinul ďalej Omega Juicers 8227/8228, najmä na odšťavovanie zelerových stoniek. Výsledkom bol Omega Juicers MM900. Anthony William hovorí: „Omega Juicers je moja obľúbená značka, MM900 je môj obľúbený odšťavovač ... na trhu nie je žiadny iný odšťavovač, ktorý by dokázal lepšie extrahovať šťavu zo zeleru.“ My vo Vitarián.sk môžeme toto tvrdenie podporiť. Naše vlastné testy potvrdzujú, že výťažok šťavy je najlepší v porovnaní s inými zariadeniami v tomto cenovom rozpätí. Z 600 g stonkového zeleru sme odšťavili presne 500 ml šťavy. Výkonná dvojkroková technika lisovania a patentovaná zelerová čiapka Dve špeciálne vlastnosti Omega Juicer MM900 zaisťujú jedinečný výťažok a kvalitu šťavy. Na jednej strane je to dvojstupňový lisovací šnek (skrutka): Pri jemných 80 otáčkach za minútu najprv rozdrví stonky zeleru a tým pripraví proces lisovania v druhej etape. Tu sú rastlinné bunky úplne rozbité a je extrahovaná lahodná šťava so všetkými jej vitamínmi, minerálmi a mikroživinami. Tu prichádza do hry druhý geniálny vynález, patentovaný zelerový uzáver, alebo tlakový ventil (anglicky Celery Cap): Tento šikovný nastaviteľný ventil na vlákninu je umiestnený na samom konci lisovacieho šneku (skrutky). Môžete ho použiť na reguláciu tlaku v lisovacej komore v troch stupňoch, a tak maximalizovať výťažok šťavy, zodpovedajúci konzistencii zeleru. Účinok je dokázaný nielen veľmi suchou odpadovou vlákninou, ale aj porovnaním výťažku šťavy s uzáverom zeleru a bez neho. S touto technológiou a motorom s nízkou hlučnosťou sa dosiahne optimálny výťažok šťavy bez škodlivého vstupu kyslíka. Zelerová šťava ráno, potom chutné vystriedanie Môžete sa tešiť na intenzívne farebnú homogénnu zelerovú šťavu plnú chutí a životne dôležitých látok. Anthony William odporúča piť pol litra ráno pred raňajkami. Ak je to príliš intenzívne pre nováčika, môžete pridať trochu citrónu alebo uhorky alebo začať s menším množstvom zelerovej šťavy. Omega Juicer MM900 však dokáže urobiť ešte viac: so zelerovým uzáverom tiež odšťavuje divoké byliny, pšeničnú trávu, jačmennú trávu, listy šalátu, špenát, uhorky a ďalšie rastliny bohaté na chlorofyl. Súčasťou dodávky je aj nastaviteľný „štandardný“ uzáver na vlákninu pre všetky druhy ovocia a zeleniny, ako je mrkva, červená repa, jablká alebo citrusové plody. Aby ste si mohli užívať vitamínovú energiu tak často, ako chcete, každý deň, je čistenie nového odšťavovača MM900 detská hra. Len pár jednoduchých krokov a váš špeciálny odšťavovač od Anthonyho Williama je pripravený na ďalšie použitie!

Kúpiť

AKCIA

TIP

NOVÉ

Omega Juicers MM1500

Omega Juicers MM1500

? 599,00 € 549,00 €

Omega Juicers MM1500 - top model série MM-Omega Juicers od Anthonyho WilliamaZelerová šťava sa stala hviezdou medzi silovými zeleninovými šťavami! „Vynálezca zelerovej šťavy“ Anthony William propaguje túto šťavu v USA už dlhé roky a inšpiruje milióny ľudí. Dobrá správa pre všetkých fanúšikov zelerovej šťavy: Okrem odšťavovačov Omega Juicers MM900 uviedol Anthony William spolu s výrobcom na trh aj ďalšie zariadenie s názvom MM1500. Zachováva si vynikajúci výťažok šťavy známy z MM900, s ďalšími funkciami na vytváranie zdravých pochutín, ktoré spĺňajú výživové odporúčania Anthonyho Williama. Kým MM900 bol navrhnutý pre takzvané individuálne domácnosti s dennou produkciou šťavy 0,5 litra, MM1500 zvládne naraz až 1,5 litra. Z MM900 bola prevzatá iba lisovacia skrutka, všetky ostatné časti boli kompletne prepracované a vyrobené oveľa robustnejšie. Plniaci lievik je teraz pevne spojený s puzdrom na odšťavovanie a zväčšil sa zo 4,5 na 5 cm. Zväčšil sa aj poistný krúžok a uzáver a väčším objemom sa prispôsobilo odšťavovacie sitko. MM1500 obsahuje širokú škálu príslušenstva, aby ste mohli okrem odšťavovania pripraviť jedlo na pyré. Takto sa darí výrobe ovocných a zeleninových pyré, sorbetov z mrazeného ovocia, rastlinných nápojov, energetických guličiek a spracovanie cesta na cestoviny a grissini.Zeler, zelený výživný zázrakZeler je zelenina, ktorá sa šetrným odšťavovaním stáva účinným nástrojom pre vaše zdravie. Podľa Anthonyho Williama pomáha proti mnohým neduhom od kožných problémov až po vysoký krvný tlak. Isté je, že zelené bylinky a rastliny poskytujú fantastické koncentráty živín. Okrem vápnika, horčíka, kyseliny listovej, vitamínu E, vitamínu K, vitamínu B6, draslíka, provitamínu A a železa poskytuje zeler oveľa viac, čo v bežnej strave nenájdeme. Nie je teda prekvapujúce, že Anthony William a ďalší autori venovali celé knihy mnohým výhodám zelerovej šťavy!Odšťavovače špeciálne navrhnuté na zelerovú šťavuAnthony William zdôrazňuje, že okrem východiskového organického zeleru je rozhodujúca aj kvalita odšťavovača, aby sa čo najlepšie využili výhody obsiahnutých živín. Spolu so skúseným americkým výrobcom Omega Juicers ďalej vyvinul existujúce nízkootáčkové odšťavovače špeciálne na odšťavovanie zelerových tyčiniek. Vyšiel Omega Juicers MM900 a teraz, na vrchole radu, MM1500. Anthony William: „Omega Juicers je moja obľúbená značka... na trhu nie je žiadny iný odšťavovač, ktorý by extrahoval šťavu zo zeleru tak dobre ako tento." Je jednoducho vynikajúci v porovnaní s inými zariadeniami v tejto cenovej kategórii. MM1500 spracováva najlepšie nakrájaný zeler (2-3 cm kúsky).Výkonná 3-stupňová lisovacia technológia a patentovaný zelerový uzáverOdšťavovače Omega zo série MM majú tri špeciálne vlastnosti, ktoré zaisťujú jedinečnú výťažnosť a kvalitu šťavy. Na jednej strane je tu trojstupňový lisovacia šnek: Jemnými otáčkami 80 - 100 za minútu najskôr nahrubo naseká stonkový zeler a pripraví tak samotný proces lisovania. Po nasekaní sa rastlinné bunky v druhej fáze dôkladne rozbijú a dužina sa nakoniec vylisuje tak, aby sa extrahovala lahodná šťava so všetkými vitamínmi, minerálmi a mikroživinami.Druhým geniálnym ťahom je patentovaný zelerový uzáver: Táto šikovná, nastaviteľná výstupná skrutka sa nachádza na samom konci stláčacej skrutky vo veľmi stabilnom uzamykacom uzávere novo navrhnutom pre MM1500. Môžete ním ovládať odpor, proti ktorému musia zelerové výlisky vytlačiť z prístroja v troch nastaveniach. Výpustnú skrutku môžete nastaviť podľa konzistencie vášho zeleru a maximalizovať tak výťažnosť šťavy. Výsledkom sú rozhodne suché výlisky a fantastický výťažok šťavy. Ukazujú to výsledky porovnania množstva šťavy so zelerovou čiapkou a bez nej (pozri obrázok). S touto technológiou a tichým nehlučným motorom sa dosiahne optimálna výťažnosť šťavy bez akéhokoľvek škodlivého prísunu kyslíka, takže v každom pohári získate nielen viac šťavy, ale aj viac živín.Ráno zelerová šťava, potom lahodná zmenaTešte sa na farebne intenzívnu, homogénnu zelerovú šťavu plnú vôní a životne dôležitých látok. Anthony William odporúča vypiť pol litra rovno ráno pred raňajkami. Ak je to na vás ako nováčika priveľa, môžete začať s menším množstvom zelerovej šťavy a zo dňa na deň zvýšiť na 500 ml. Ukázalo sa, že je užitočné odšťaviť na začiatku trochu menej listov. Najmä listy obsahujú veľa horčín a minerálov, na ktoré si chuťový vnem musí zvyknúť. Po čase zvyknutia bude šťava chutiť čoraz lepšie.MM1500 nerobí len zelerOdšťavovač Omega MM1500 však dokáže ešte viac, pretože je dodávaný s dvoma koncovými uzávermi: So zelerovým uzáverom odšťaví aj divoké bylinky, pšeničnú trávu, jačmennú trávu, listy šalátu, kel, špenát a ďalšie rastliny bohaté na chlorofyl. So štandardnou výstupnou skrutkou, ktorá je súčasťou dodávky, šťavy z mäkkého ovocia a zeleniny, ako sú uhorky, paradajky, citrusové plody atď.Od konečného odšťavovača až po kuchynský robotĎalšou novinkou MM900 je možnosť prestavby MM1500 tak, aby okrem odšťavovania dokázala aj pyré. Keďže Anthony William nielen odporúča zelerovú šťavu a doplnky stravy, ale vo všeobecnosti prezentuje aj tipy na zdravú výživu, môžete MM1500 ihneď po odšťavení použiť na ďalšie prípravy. Hummus, zmrzlina z mrazeného ovocia, rastlinné nápoje z namáčaných orechov, energetické guľôčky, orechové maslo, strúhaná zelenina a mnoho ďalšieho je možné s MM1500 a jeho príslušenstvom. Tento odšťavovač vám otvára úplne nový nutričný vesmír.

Kúpiť

TIP

NOVÉ

Kuvings REVO830

Kuvings REVO830

672,00 €

Zásadná a super komfortná inovácia na trhu odšťavovačov! Kuvings REVO830 ako jediný na svete predstavuje dva plniace otvory s funkciou automatického krájania. Odšťavovanie nikdy nebolo jednoduchšie a Kuvings právom získal ocenenie Kitchen Innovation Award 2022 hneď v štyroch kategóriách: funkčnosť, dizajn, inovácia a ergonómia. Prednosti najnovšieho modelu odšťavovača Kuvings REVO8302 plniace otvory - mega otvor 88 mm na celé ovocie a 43 mm pre dlhé štíhle surovinyinovovaná odšťavovacia komora so samorezným šnekom, ktorý všetko nakrája sámvylepšená funkcia lisovania a až o 15% jemnejšia šťava - viac šťavy a menej dužinyznížená oxidácia a hnednutie šťavy vďaka krájaniu až v lisovacej komore = viac nutrientovširší výstup pre plynulý odvod odpadovej vlákninyvylepšený nový šikovný uzáver Smart Cap brániaci odkvapkávaniu a umožňuje predumytieultra tichá prevádzka vďaka špeciálnemu pomalému motoru - menej hluku a vibráciío 35% viac šťavy a menej dužiny ako u iných komerčných odšťavovačovvyššia odolnosť a predĺžená životnosť motora so silným odšťavovacím výkonomautomatický krájací a odšťavovací mechanizmus - odpadá nutnosť prípravy surovínvhodný na prípravu fresh štiav, sorbetov, orechových mliek, mliečnych koktailov, detských výživ, orechových masiel a smoothiesnadstavec na citrusovač (samostatné voliteľné príslušenstvo)najľahšie čistenie na trhu – zadarmo špeciálna rotačná kefa na odšťavovacie sitovyrobené z odolného a nezávadného BPA-free Tritanuštýlový a moderný dizajn s aktívnymi bezpečnostnými prvkami na ochranu užívateľa Nový plniaci otvor - n ovinka pre ľahšie odšťavovanieSamozrejmosťou je základný veľmi široký otvor s priemerom 88 mm , ktorý je vhodný pre celé ovocie (napr. jablká ai.), nakrájané veľké suroviny (napr. melón a iné), či akékoľvek bobuľoviny (vrátane odolnej arónie a pod.).Novo je súčasťou tiež otvor s priemerom 43 mm , ktorý je ideálny pre dlhé ovocie a zeleninu. Preto sa do neho ľahko vkladá celá mrkva, petržlen, uhorka, ale aj klátiky ananásu či zvitky kelu či podlhovasté listy špenátu a pod. Vďaka tejto novinke sa uchovávajú potraviny čerstvejšie, pretože sa vkladajú celé, a šťava menej oxiduje.Automatický krájací a odšťavovací mechanizmusPri vložení potraviny do otvoru začne šnek ukrajovať a drviť jednotlivé kúsky zeleniny s precíznou presnosťou a konštantnou rýchlosťou, ktorá bráni preplneniu odšťavovacej komory.Otvor s priemerom 43 mm je vhodný pre všetky dlhé štíhle suroviny ako sú koreňová zelenina (napr. mrkva), stonky (napr. stopkový zeler) a všetky ďalšie pozdĺžne nakrájané kusy ovocia a zeleniny.Spracuje potraviny bez nutnosti pracnej a zdĺhavej prípravy vopred, pretože využíva techniku ​​inteligentného krájania, pri ktorej horná časť slimáka sama automaticky nadelí suroviny na kúsky ideálnej veľkosti na lisovanie. Nie je teda potrebné krájať ani vláknitú listovú zeleninu ako je napríklad stopkový zeler, zázvor alebo veľké listy kel kučeravý, kelu a pod, ktoré stačí len zrolovať a vložiť do otvoru, ktorý si sám suroviny vtiahne do odšťavovacej komory.REVO830 produkuje hodvábne jemnú šťavu s minimálnym obsahom vlákniny vďaka vylepšenému šnekovému odšťavovaciemu mechanizmuSurovinu jednoducho vložíte do otvoru a potom si vychutnáte čerstvú šťavu bez oxidácie a hnednutia , ku ktorému dochádza pri kontakte so vzduchom.A pochopiteľne ušetríte veľa času s prípravou odšťavovania, pretože suroviny nemusíte sami vopred krájať.Motor s bezkonkurenčnou odolnosťou - silnejší a výkonnejší motorOdšťavovač REVO830 je vybavený motorom, ktorý má pri odšťavovaní vyšší výkon ako iné motory . Tichý a ešte odolnejší motor je ideálny pre využitie vo dne v noci bez toho, aby rušil. Koľko toho utiahne? Môžete odšťavovať bez prestania pokojne trištvrte hodiny! Litre a litre... Vďaka inovovanej konštrukcii s nízkou hlučnosťou pôsobí prístroj menej hluku a vibrácií.Novo navrhnuté nádobyPerfektné využitie priestoru so štíhlejším a jednoduchším dizajnom nádoby na šťavu aj dužinu. Nádoby sú vďaka svojej konštrukcii taktiež odolnejšie. Naše novo navrhnuté nádoby na šťavu a dužinu sú štvorcové a ľahko sa do seba vkladajú. Zaberajú tak málo miesta a ľahko sa skladujú.Vylepšený šnek - Juice SnailVylepšený slimák z materiál Ultem zaisťuje najlepšiu extrakciu šťavy. Zjednodušený šnek minimalizuje hromadenie dužiny vo vnútri odšťavovača a zvyšuje výťažnosť šťavy . Ľahšie sa tiež čistí. Ultom disponuje certifikátmi bezpečnosti získané od FDA, EFSA, UL a JHOSPA. Vďaka svojej nezávadnosti a neškodnosti pre ľudský organizmus sa tento materiál používa aj pre lekárske prístroje , ako sú chirurgické, dýchacie a zubné prístroje. Najjemnejšia šťavaAž o 15% jemnejšie ako u predošlých modelov! Odšťavovače Kuvings umožňujú vyrábať čisté šťavy zo zeleniny a ovocia a zachovajú chuť a živiny bez akýchkoľvek prísad. Jednoduché a rýchle čistenieŽiadny iný odšťavovač na trhu sa nečistí tak jednoducho a za pár sekúnd. Vďaka patentovanej rotačnej kefe Kuvings je čistenie prístroja bez problémov.Nový šikovný uzáver Smart CupVylepšený dizajn uzáveru umožňuje pohodlnejšie a lepšie uchopenie pri dávkovaní šťavy. Pomocou uzáveru Smart Cap môžete šťavu v mise tiež premiešať a pred čistením alebo prenášaním zabrániť odkvapkávaniu. Perfektné zabezpečenieSystém plniaceho otvoru so záklopkou je navrhnutý tak, aby k lisovaciemu šneku neprenikli ani malé detské ruky. Ide o praktický, pohodlný a úplne bezpečný systém vkladania surovín. Odšťavovač sa spustí iba vtedy, keď sú všetky diely správne zostavené.Nový širší odvod odšťavnenej vlákninyVďaka širšiemu vývodu odpadu sa v priebehu odšťavovania otvor nezanáša a čistý fresh plynule odchádza výpustou do nádoby na šťavu. Teraz je čistenie odšťavovacej komory ešte jednoduchšie.Šetrné k životnému prostrediu - BPA-freeNádoby neobsahujú BPA a sú vyrobené z materiálu Ecozen, ktorý sa používa aj ako materiál pre dojčenské fľaše. Odšťavovač je teda nielen spoľahlivý, ale aj bezpečný. Prečo nejesť ovocie a zeleninu len v celku, ale aj čo najčastejšie odšťavovať?Surové ovocie a zeleninaStráviteľnosť/vstrebateľnosť: 17%doba trávenia / asimilácia: 3-5 hodínŠtava z lisu Kuvings REVO830stráviteľnosť/vstrebateľnosť: 65doba trávenia / asimilácie: 10-15 minOvocie a zelenina sú pre naše telo nenahraditeľnéRastú na slnku a vstrebávajú zo zeme živiny, ktoré im umožňujú prežiť spaľujúce horúčavy aj mrazivú zimu. Pre svoju ochranu a rast tvoria rastliny už od nepamäti prírodné chemické látky nazývané „fytochemikálie“. Príjem množstva fytochemikálií obsiahnutých v neriedených ovocných a zeleninových šťavách prináša antioxidačné účinky.Vďaka ich účinnosti proti starnutiu a civilizačným chorobám môžete žiť dlhšie a zdravšie. Nemôžeme zmeniť svoje stravovacie návyky cez noc. Začnite teda postupným pridávaním nových farebných fytochemikálií do svojho súčasného jedálnička. Akonáhle obmedzíte príjem mäsa a potravín z fast foodu a vyskúšate príjemne horkú, sladkú a kyslú chuť prírodných rastlín, vaše stravovanie sa výrazne zlepší.NÁŠ TIP: Žihľavový elixír na prečistenie krvi a celkovo pevné zdravieVHODNÝ NA:listová a stopkatá zelenina, plodová zelenina a ovocie(príklady: jablká, mrkva, jahody, hrozno, paradajky, melón, bobuľoviny, zázvor atď. atď.)Zvýšená opatrnosť nutná:plody šípku a arónie je nutné vkladať veľmi pomaly a postupne po malých dávkach Výrobník zmrzliny a mrazených dezertov - je možné dokúpiťVychutnajte si skvelé zmrzliny alebo dezerty s rodinou a priateľmi. Dodajte energiu svojmu unavenému telu i duši.S využitím homogenizačného nástavca (nie je súčasťou základnej výbavy Kuvings Whole Slow Juicer REVO830) pripravíte mrazené dezerty.Mrazené ovocie ľahko premeníte na domácu zmrzlinu.Dajte svojim milovaným deťom radšej vlastnoručne vyrobený mrazený dezert než kúpenú zmrzlinu s aditívami a konzervantmi.Výrobník smoothies - je možné dokúpiťVychutnajte si skvelé zmrzliny alebo dezerty s rodinou a priateľmi. Dodajte energiu svojmu unavenému telu i duši.S využitím homogenizačného nástavca (nie je súčasťou základnej výbavy Kuvings Whole Slow Juicer REVO830) pripravíte mrazené dezerty.Mrazené ovocie ľahko premeníte na domácu zmrzlinu.Dajte svojim milovaným deťom radšej vlastnoručne vyrobený mrazený dezert než kúpenú zmrzlinu s aditívami a konzervantmi.Čistiaca kefa - je súčasťou základnej výbavyPatentovaná rotačná kefa s pohodlným úchopom pre ľahké čistenie, ktorá je súčasťou základnej výbavy.Špeciálna rotačná kefa, ktorá sa "nacvakne" na sitko a pod prúdom vody z kohútika s jednoduchým otáčaním kefy rukou sitko za niekoľko sekúnd!!! dokonale vyčistí.

Kúpiť

Súvisiace články

Výrobcovia

© 2013 - 2024 Vitarian spol. s r. o.
Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency