R-Alfa kyselina liponová - kapsule

Univerzálny antioxidant

  • výživový doplnok
  • univerzálny antioxidant
  • podľa svetového patentu
  • rozpustný vo vode a tuku
Vaša cena 24,00 €
DPH 20 %
Dostupnosť Na sklade
Katalógové číslo

Nakúpte ešte za 50.00 € a získajte dopravu ZDARMA

Protizápalová ALFA liponová kyselina je jediný univerzálny antioxidant, ktorý kvôli svojim vlastnostiam rozpúšťadla tukov – je rozpustný vo vode ako aj v tuku - je schopný pôsobiť vo všetkých telesných tkanivách vrátane mozgu, kože a mitochondrií. Podporuje syntézu telesných antioxidantov, regeneruje vitamín C, vitamín E, koenzým Q10 a glutatión. Zlepšený antioxidačný výkon pôsobí pozitívne na krásu a starnutie kože.

Alfa kyselina liponová, tiež nazývaná ako tioktová kyselina, je mastná kyselina obsahujúca síru a považovala sa kvôli svojim antioxidačným vlastnostiam dlhú dobu po jej objave za vitamín. Tvorí sa tak telom samým, ako aj je prijímaná v malých množstvách z potravy, medzi iným predovšetkým zo zvieracích produktov ako je hovädzie mäso alebo vnútornosti (pečeň, obličky, srdce), ale tiež špenát, brokolica a paradajky.

Univerzálny antioxidant rozpustný v tuku a vo vode

Alfa kyselina liponová, ktorá je svojou kruhovou molekulárnou štruktúrou rozpustná vo vode ako aj v tuku, dokáže pôsobiť v protiklade ku všetkým iným antioxidantom ako rozpustná vo vodnom tak aj mastnom prostredí: teda vo vnútornom priestore buniek (mitochondrie), v mastnej bunkovej membráne, v krvi, vo vonkajšom okolí bunky a dokonca v mozgu, pretože kvôli svojej relatívne malej molekulovej veľkosti je schopná prekonať bariéru krv-mozog. Dodatočne k tejto jedinečnej vlastnosti prispieva Alfa kyselina liponová ako „antioxidant antioxidantov“ k opätovnému zhodnoteniu ďalších oxidantov ako vitamín C, vitamín E, koenzým Q10 a glutatión.

R-Alfa kyselina liponová verzus S-Alfa kyselina liponová

Bežná syntetická alfa liponová kyselina je racemická, pozostáva teda z 50% z prírodnej R-alfa liponovej kyseliny, ktorú nájdeme v rastlinách, zvieratách a ľudskom tele, a z 50% z neprírodnej S-Alfa liponovej kyseliny, ktorá sa správa k prvej menovanej ako zrkadlový obraz a mimo chemickej syntézy neexistuje. S-Alfa kyselina liponová je fyziologicky v najlepšom prípade málo účinná, pričom existujú príznaky, že dokonca brzdí niektoré dôležité účinky alfa liponovej kyseliny. K tomu je racemická (racemizácia – premena opticky aktívnej látky na opticky neaktívnu racemickú zmes) alfa liponová kyselina ťažko rozpustná a preto je prijímaná len na 20-30% črevnou sliznicou.

Patentovaná účinná látka: stabilizovaná R-Alfa kyselina liponová

R-Alfa kyselina liponová je však vysoko nestabilná  a začne sa rozpadávať už počas procesu spracovania na nerozpustný polymér, kvôli čomu sa už dlhšiu dobu zdalo nemožným vytvoriť ju disponibilnou ako výživový doplnok. Americkej firme GeroNova sa patentovanou účinnou látkou Bio Enhanced® podarilo vyrobiť stabilizovanú R-Alfa kyselinu ako sodíkový R-lipoat. Bio Enhanced® NARALA je takto 21-krát viac bio dostupný než jednoduchá nestabilizovaná R-Alfa liponová kyselina, meraná na maximálnej koncentrácii krvnej plazmy (Cmax) a k tomu je na 100% bez S-alfa liponovej kyseliny. Sodíková soľ je k tomu v protiklade k draselnej soli (K-RALA) úplne vodorozpustná a preto nepotrebuje žiadne pomocné látky.

Vysoko čistá a bez toxických zvyškov

Koncentrovaná Alfa liponová kyselina sa na celom svete získava výlučne  chemickou syntézou Na základe nízkeho bodu tavenia kryštálov liponovej kyseliny zostávajú pri výrobnom procese  často zvyšky riedidla ako cyklohexan alebo etylacetát. Na výrobu Bio-Enhanced® Na-RALA potrebné  dodatočné technologické kroky sa však postarajú v protiklade k výrobe racemickej alfa liponovej kyseliny o zvlášť dôkladné čistenie, takže účinná látka je bez zvyškov.

R-Alfa liponová kyselina – ťažiská účinnosti

Anti-aging univerzálny antioxidant

Ako v tuku a vode rozpustný širokopásmový antioxidant sa stará alfa liponová kyselina nielen o antioxidačnú ochranu vo všetkých možných prostrediach vrátene mitochondrií a mozgu ale pomáha pritom opäť zhodnotiť vitamín C, vitamín E, koenzým Q10 a glutatión, pritom sa antioxidačný potenciál zmnohonásobní, a tým pozitívne pôsobí na starnutie pokožky. Alfa liponová kyselina okrem toho povzbudzuje aj tele vlastnú syntézu glutatiónu. Glutatión je významný telu vlastný antioxidant a esenciálny v prevencii demencie, vyčerpania, depresívnej nálady a impotencie, ktoré medzi iným prichádzajú s procesom starnutia.

Zaťaženie ťažkými kovmi

Alfa kyselina liponová tvorí cez svoj podiel s rôznymi toxickými látkami, medziiným ťažké kovy - olovo, kadmium, ortuť, nikel a arzén, nerozpustné komplexy, ktoré môžu byť potom vyplavené z tela. Schopnosť priľnutia je pritom lepšia alebo rovnako dobrá ako u medicínskych štandardných tvorcov komplexov (panicilamin, EDTA).

Zápaly/chronické bolesti

Alfa liponová kyselina môže okrem toho brzdiť početné zápalové faktory ako NF-KB, tumornekrózový faktor alfa, interleukin 6, interleukin 1 beta a C-reaktívny proteín. Obzvlášť vo vysokých dávkach podávaná liponová kyselina (600mg za deň) sa preto nasadzuje v 3-6 mesačných kúrach pri takzvaných zápaloch Low-Grade (nízkeho stupňa), pečene a kĺbov, colitis ulcerosa, autoimúnnych ochoreniach a chronických bolestiach. 

Chronické vyčerpanie/neurodegenerácia

Alfa liponová kyselina má ako antioxidant, tak aj špeciálna výživná látka významný vplyv na energetické fabriky bunky, mitochondrie. Hodí sa preto predovšetkým ako prevencia pri únave, vyčerpaní, a neurodegeneratívnych ochoreniach ako Alzheimer, Parkinson a skleróze multiplex, ktoré sú sprevádzané špeciálnymi poruchami mitochondrií. Alfa kyselinu liponovú tu treba vidieť obzvlášť v súvislosti s vitamínom B2, B12, koenzýmom Q10 a L-karnitínom. 

Pečeň, žlčník

Alfa kyselina liponová je na základe svojich antioxidačných aprotizápalových vlastností a jej účinku na mitochondrie v dávke 400-600 mg dobrým sprievodcom pri liečbe zápalových ochorení pečene a žlčníka a mala by sa užívať v prípade nedostatku tiamínu, ako sa vyskytuje napr. u alkoholikov, bezpodmienečne spolu s vitamínom B1 (tiamín).

Neuropatie

Obzvlášť v spojení s diabetom a platinovými chemoterapeutikami pri liečbe rakoviny dochádza často k takzvaným polyneuropatiám, teda difúznym
celotelových bolestiam nervov. Alfa kyselina liponová sa etablovala práve v tejto oblasti ako terapeutický štandard.

Oči

Antioxidačná a schopnosť priľnutia ťažkých kovov alfa kyseliny liponovej môže prispieť k prevencii zeleného zákalu (katarakt).

Odporúčané dávkovanie

Užívajte 1 - 2 kapsuly (120 mg čistej kyseliny lipoovej R-alfa na kapsulu) s 200 ml vody 1,5 až 2 hodiny pred jedlom, pretože rôzne potraviny môžu rušiť príjem kyseliny alfa-lipoovej. Kyselina alfa-lipoová môže zase inhibovať absorpciu minerálov, a preto by sa mala užívať najmenej 1,5 hodiny s minerálnymi doplnkami.

Obsah balenia

60 kapsúl

Výrobca Sunday Natural
Katalógové číslo

Podobné produkty

Výrobcovia