Využite cenovo atraktívne sady prístrojov a inovatívnych produktov.

TIP

NOVÉ

Omega 3 olej DHA 30% + EPA 15% - 100 ml

Na podporu srdca, mozgu a zraku

 • Čistý olej z rias (Schizochytrium sp.), 100% rastlinný, 40% DHA
 • Na porciu (21 kvapiek, 0,7 ml) 625 mg omega-3 mastných kyselín, vrátane 250 mg DHA
 • Na podporu srdca, mozgu a zraku
 • Priamo bioaktívna omega-3 mastná kyselina DHA
 • Prírodná forma triglyceridov pre optimálnu absorpciu
 • Sklenená fľaša s praktickou pipetou 100 ml
 • Mierna chuť
 • 100% rastlinný, prírodný a bez jódový olej
Vaša cena 39,00 €
DPH 20 %
Dostupnosť Na sklade
Katalógové číslo
 • Rýchle dodanie
 • Spoľahlivý dodávateľ
 • 12 rokov na Slovensku
 • Servis a opravy
 • Spokojní zákazníci

 • 0918 395 014
  Pondelok – Piatok od 11:00 – 18:00

  Nakúpte ešte za 50.00 € a získajte dopravu ZDARMA

  BIOAKTÍVNE PRÉMIOVÉ ZLOŽKY

   • 100% rastlinné, vegánske Omega 3 z rias (Schizochytrium sp.)
   • Priamo bioaktívne omega-3 mastné kyseliny, nie je potrebná žiadna konverzia
   • Prírodný olej z rias s ďalšími omega-3 mastnými kyselinami a cennými rastlinnými látkami
   • Prírodná forma triglyceridov pre optimálnu absorpciu
   • Lepšia biologická vstrebateľnosť ako z rybieho oleja (forma etylesteru)
   • Z mikrorias Schizochytrium sp. s najvyšším obsahom DHA na svete
   • Mierna chuť
   • Čerstvosť oleja z rias: Hodnota Totox (oxidácia) 1,9 v konečnom produkte
   • Ťažké kovy nie sú kvantifikovateľné
   • Environmentálne toxíny sa nedajú kvantifikovať
   • Bezjódové pestovanie mikrorias v udržateľnej akvakultúre
   • Výrobný proces šetrný k životnému prostrediu viaže tony CO2


   DBALI SME NA

   Bežné doplnky omega-3 zvyčajne používajú ako základ rybí olej. Mnohé druhy rýb však majú vysoké hladiny ťažkých kovov, ako aj mikroplastov a iných toxínov a rybí olej je mimoriadne sporný aj z etického a ekologického hľadiska. Používame preto 100% vegánske, čisto rastlinné Omega-3 vyrobené z prírodného oleja z rias. Mikroriasy nie sú len etickým a trvalo udržateľným zdrojom omega-3 mastných kyselín, obsahujú aj mnoho ďalších cenných rastlinných látok a na rozdiel od rýb nemajú žiadnu merateľnú kontamináciu toxínmi z prostredia.

   Náš Omega-3 olej je vyrobený z mikrorias Schizochytrium sp. získané, ktoré majú jeden z najvyšších rastlinných obsahov DHA na svete. Prirodzene, riasy obsahujú aj EPA. Na rozdiel od iných vegánskych omega-3 produktov táto riasa neposkytuje neaktívny prekurzor kyseliny alfa-linolénovej (ALA), pretože je obsiahnutá v ľanovom oleji a ktorá sa musí najskôr premeniť na aktívnu formu, ale priamo bioaktívnu omega -3 mastná kyselina DHA.

   Riasy sa pestujú v udržateľných akvakultúrach, ktoré nepoškodzujú citlivý morský ekosystém. Náš Omega-3 olej preto nemá negatívny vplyv na zásoby rýb ani na prirodzené zdroje potravy pre morské živočíchy. Olej z rias má tiež výbornú ekologickú rovnováhu, pretože počas výrobného procesu sa z atmosféry viaže veľa ton oxidu uhličitého.

   Pri tomto produkte sme dbali na obzvlášť jemnú chuť olejaVďaka nášmu optimalizovanému procesu výroby/plnenia pri absencii kyslíka môžu byť citlivé omega-3 mastné kyseliny chránené čo najlepšie.

   Nízky stupeň oxidácie oleja (hodnota Totox: 1,9) dokazuje čerstvosť nášho oleja z rias. Príslušný laboratórny test si môžete pozrieť nižšie v časti „Laboratórne testy“.

   Ako obal používame namiesto plastu hnedé sklo chránené pred svetlom.


   EFEKT

   Omega-3 mastné kyseliny sú špeciálnou triedou polynenasýtených mastných kyselín, ktoré ako zložky bunkových membrán a ako prekurzory eikosanoidov regulujú mnohé dôležité fyzické funkcie, ako je funkcia mozgu a srdca. Biologicky aktívne omega-3 mastné kyseliny sú kyselina dokosahexaénová (DHA) a kyselina eikozapentaénová (EPA).

   Nasledujúce vyhlásenia o účinku boli doteraz schválené EFSA ako vedecky dokázané:

   DHA A EPA

   • prispievajú k normálnej činnosti srdca

   DHA

   • prispieva k udržaniu normálnej funkcie mozgu
   • prispieva k udržaniu normálneho zraku
   • V súčasnosti sa intenzívne skúmajú mnohé ďalšie účinky.


   HODNOTA TOTOX

   Obzvlášť dôležitým kvalitatívnym znakom kvalitných omega-3 olejov je ich stupeň čerstvosti. Omega-3 mastné kyseliny sú vďaka svojej štruktúre prirodzene extrémne reaktívne a náchylné na oxidačné procesy (autooxidáciu), ktoré môžu rýchlo spôsobiť ich žltnutie. Pri oxidácii omega-3 mastných kyselín sa primárne tvoria peroxidy mastných kyselín, ktoré potom reagujú alebo sa rozkladajú na sekundárne oxidačné produkty, ako sú aldehydy (malondialdehyd, 4-hydroxyhexenal). Preto sú merania oxidačných vedľajších produktov kľúčové pre zabezpečenie kvality omega-3 produktov.

   Na meranie oxidácie omega-3 olejov sa používajú tri hlavné hodnoty: peroxidové číslo (POZ), p-anizidínové číslo a hodnota TOTOX, ktorá sa vypočítava z anizidínového a peroxidového čísla (hodnota TOTOX = p-anizidínové číslo + (2 * peroxidové číslo)).

   Hodnota TOTOX (Total Oxidation) je medzinárodne uznávaný ukazovateľ, ktorý hodnotí celkovú oxidačnú hodnotu (oxidáciu mastných kyselín) a poskytuje jasný celkový obraz o stupni čerstvosti olejov. Tu platí: čím vyššia je hodnota TOTOX, tým je olej "zatuchnutejší"í. Anizidínové číslo (AnZ) je mierou tvorby aldehydu počas oxidácie tukov. Hovorí veľa o tom, ako sa olej spracovával a skladoval. Peroxidové číslo (POZ) meria aktuálnu oxidáciu.

   Naše omega-3 produkty sú priebežne monitorované na hodnoty anizidínu a peroxidu, a to nielen suroviny od výrobcu, ako je to často na trhu, ale aj finálny produkt po naplnení do kapsúl alebo fľaštičky. Pri výrobe dbáme na to, aby bol do značnej miery vylúčený akýkoľvek kontakt s kyslíkom, aby sa predišlo oxidačným procesom. Dbáme najmä na čerstvosť našich surovín a správne skladovanie konečného produktu. Vyhnete sa dlhým časom skladovania.

   Podľa oficiálnych orgánov (IFOS, IKOS, GOED, GMBI) sa nesmú prekročiť nasledujúce limitné hodnoty:

   • Peroxidové číslo (POZ) (peroxidové číslo - PV): max.5 mEq/kg
   • Hodnota anizidínu (AV): max.20
   • Hodnota toxínu (TOTOX): maximálne 26

   Hodnota TOTOX > 26 znamená, že omega-3 olej sa pokazil a už by sa nemal konzumovať. Hodnota TOTOX <20 je znakom čerstvého a kvalitného oleja. V ideálnom prípade odporúčame skladovať Omega-3 produkt mimo svetla, v spodnej časti chladničky. Nízka teplota zabezpečuje výrazné spomalenie oxidačných procesov riasového oleja. To platí ako pred, tak najmä po otvorení balenia.

   Ak sa chuť alebo vôňa oleja z rias počas tohto obdobia zhorší, znamená to predčasnú oxidáciu oleja z rias. Môže to byť vyvolané napríklad kontaktom dávkovacej pipety s ústami/jazykom alebo nesprávnym skladovaním.

   Naše produkty majú hodnoty hlboko pod odporúčanými limitmi. V záložke „Laboratórne testy“ nájdete najaktuálnejšie laboratórne hodnoty.


   DÁVKOVANIE

   ODPORÚČANÁ SPOTREBA

   Užívajte 21 kvapiek denne s jedlom.

   KAŽDODENNÉ POTREBY
   EFSA odporúča denne konzumovať aspoň 250 mg omega-3 mastných kyselín DHA/EPA. Podľa EFSA sa denný príjem až 5 g polynenasýtených omega-3 mastných kyselín DHA a EPA môže vyskytnúť bez obáv o bezpečnosť.

   POTRAVINOVÉ DOPLNKY
   Neprekračujte odporúčanú dennú spotrebu. Výživové doplnky nie sú náhradou vyváženej a pestrej stravy. Uchovávajte mimo dosahu detí.

   SKLADOVANIE
   Skladujte na chladnom a suchom mieste. Chráňte pred priamym slnečným žiarením a teplom. Poznámka: Po otvorení skladujte dobre uzatvorené v chladničke.
   Obsah balenia   Špecifikácie

   Výrobca Sunday Natural

   Technické údaje

   DETAILY PRODUKTU

   • Omega-3 mastné kyseliny kyselina dokosahexaenová (DHA)
   • Výroba Vlastná výroba v Európe
   • Plnenie a zapuzdrenie v EÚ podľa HACCP, GMP / ISO 22000 2018
   • Skladovanie konečných produktov balených do skla v špeciálnych nádobách bez znečisťujúcich látok.
   • Preprava v krabiciach bez minerálneho oleja
   • Balenie hnedej sklenenej fľaše, ktorá chráni pred svetlom a oxidáciou (bez zmäkčovadiel, BPA)
   • Odstránenie štítku na opätovné použitie pohárov Na opätovné použitie sklenenej fľaše je možné štítok jednoducho odstrániť namočením do horúcej vody na 5 minút. Prípadné zvyšky lepidla je možné zotrieť trochou prostriedku na umývanie riadu.

   Podobné produkty

   TIP

   NOVÉ

   amitamin® Skin Detox Radical - 60 kapsúl na 30 dní

   amitamin® Skin Detox Radical - 60 kapsúl na 30 dní

   34,95 €

   amitamin® Skin Detox Radical predstavuje cenný príspevok k ochrane buniek v pokožke, ochrane pred voľnými radikálmi a udržiavaniu zdravej pokožky a tvorbe kolagénu. Produkt bol vyvinutý a optimalizovaný pre krásnu pleť zvnútra. Pomáha tiež udržiavať normálnu hladinu homocysteínu. Receptúra je založená na zisteniach veľkého množstva klinických štúdií o vplyve kvalitných rastlinných extraktov, antioxidantov a mikroživín.Tieto vlastnosti a zložky vo vysokých dávkach robia amitamin® Skin Detox Radical tak jedinečným a vysoko kvalitným:Kakaový extrakt s antioxidačnými polyfenolmiExtrakt z borovicovej kôryExtrakt z granátového jablkaExtrakt z hroznovej burinyKyselina hyalurónová (100 mg!)Vitamíny C, D a E pre tvorbu kolagénu, imunitný systém a ochranu buniek,Biotín, dôležitý príspevok k zdravej pokožke,Detoxikačný komplex z vitamínu B6, B12 a kyseliny listovej,Selén, zinok a meďamitamin® Skin Detox Radical je ideálny ako prostriedok proti starnutiu v kombinácii s kvalitnými krémami na vonkajšiu starostlivosť o pleť. So svojimi antioxidačnými aktívnymi zložkami je vhodný pre citlivú mladú pleť od 18 rokov, ale aj pre náročnú, zrelú pleť od 40 rokov.amitamin® Skin Detox Radical je ideálnym doplnkom vysokokvalitných pleťových krémov na ochranu zdravej a žiarivej pleti. Len s dvomi kapsulami denne môžete účinne prispieť k udržaniu zdravia pokožky a jej ochrane pred voľnými radikálmi. Jedno balenie vystačí na celý mesiac optimálnej starostlivosti o pleť zvnútra.Čo sú to voľné radikály a oxidačný stres?Voľné radikály sú malé molekuly, ktoré sa tvoria počas rôznych metabolických procesov v tele. Vystavenie ťažkým kovom, stres, súťažné športy, konzumácia alkoholu alebo nikotínu, toxíny z prostredia alebo chemikálie a lieky produkujú zvýšené množstvo voľných radikálov počas obranného procesu organizmu. Toto sa nazýva „oxidačný stres“.Slnečné žiarenie a UV-A a UV-B svetlo má tiež za následok vysoký stupeň oxidačného stresu závislého od žiarenia. Preto dermatológovia odporúčajú na ochranu pokožky používať krémy s vysokým ochranným faktorom proti slnku.Tieto voľné radikály ničia všetky typy zdravých buniek, napádajú štruktúru pokožky a kolagénové vlákna a sú čiastočne zodpovedné za celkový proces starnutia.Čo je homocysteín?Homocysteín je produkt rozkladu v tele. Hoci ide o úplne normálny produkt látkovej premeny, má toxické účinky. Krvný obeh v jemných cievach aj zdravie nervov dlhodobo trpia vysokými hladinami homocysteínu. Aby sa tieto toxické účinky znížili, telo musí homocysteín neustále odbúravať. Tri vitamíny skupiny B B6, kyselina listová a B12 sú absolútne nevyhnutné pre rozklad.Ak je nedostatok jedného z troch vitamínov B, rozklad homocysteínu nemôže adekvátne fungovať. Najmä podľa National Consumption Study Part 2, veľkej štúdie o výživovom správaní Nemcov, chýba dostatočný prísun kyseliny listovej, no veľká časť populácie (viac ako 90 % v závislosti od vekovej skupiny!) . Doplnenie stravy týmito tromi vitamínmi B zaisťuje účinný príspevok k vlastnej regulácii hladiny homocysteínu v tele a tým k prirodzenej detoxikácii organizmu.Aké sú zložky a ako fungujú v tele?amitamin® Skin Detox Radical obsahuje špeciálnu zmes vysoko účinných antioxidačných vitamínov a stopových prvkov, cenných rastlinných extraktov, kyseliny hyalurónovej a aminokyselín.Vitamín C je jedným z najúčinnejších vo vode rozpustných antioxidantov, a preto môže pomôcť chrániť bunky pred voľnými radikálmi. Ale je dôležitý aj pre vlastnú tvorbu kolagénu v tele. Kolagénové vlákna určujú pevnosť a pružnosť pokožky. Vitamín E je najdôležitejší antioxidant rozpustný v tukoch, a preto pôsobí ako lapač voľných radikálov najmä v miestach, kde dochádza k metabolizmu mastných kyselín.Na amitamin® Skin Detox Radical je jedinečné to, že tieto lapače radikálov sú kombinované s piatimi špeciálnymi rastlinnými extraktmi:extrakt z borovicovej kôry,extrakt z hroznových jadierok,extrakt z granátového jablka,extrakt zo zeleného čaju akakaové flavanoly.Tie obsahujú vysoké dávky dôležitých sekundárnych rastlinných látok, najmä prokyanidínov, iných polyfenolov a flavanolov. Tieto boli skúmané v mnohých klinických štúdiách pre ich antioxidačný potenciál, najmä v kombinácii s vitamínmi C a E. V posledných rokoch boli o týchto prírodných extraktoch publikované rôzne štúdie, ktoré poukazujú na prínos ku kráse, pevnosti a pružnosti pokožky už po dvoch až troch mesiacoch.Vitamíny B biotín, niacín a riboflavín pomáhajú udržiavať zdravú pokožku. Zinok a selén prispievajú k ochrane buniek a meď je dôležitá pre normálnu pigmentáciu pokožky a tým pre sebaobranu pred škodlivým UV žiarením.Kyselina hyalurónová je dôležitou súčasťou zdravej pokožky. Je to dôležitá zložka v koži, ktorá je zodpovedná za pevnosť pokožky a elasticitu kolagénovej štruktúry. amitamin® Skin Detox Radical obsahuje výnimočné množstvo kyseliny hyalurónovej so 100 mg kyseliny hyalurónovej v dennej dávke.L-karnitín je dôležitým faktorom metabolizmu mastných kyselín, a preto je zodpovedný za energiu buniek. Tiež sa predpokladá, že L-karnitín má antioxidačné vlastnosti. Používame len vysoko čistý Carnipure®. Vyrába sa patentovaným procesom fermentácie a preto má podľa nás najlepšiu možnú kvalitu L-karnitínu.L-arginín je jediným zdrojom NO. Oxid dusnatý (NO) je centrálna molekula, ktorá riadi krvný obeh do jemných kožných ciev.L-metionín je dôležitým donorom síry a ako taký sa podieľa na stavbe keratínových a kolagénových vlákien. Je teda dôležitou metabolickou zložkou pri trvalej obnove pokožky, vlasov a nechtov.V posledných rokoch sa tieto aminokyseliny čoraz viac klinicky skúmajú aj v súvislosti s dôležitými funkciami kože.Prečo amitamin® Skin Detox Radical obsahuje vitamín D?Vitamín D je nevyhnutný pre udržanie zdravia kostí (metabolizmus vápnika) a imunitného systému. Vitamín D sa v potravinách takmer nenachádza. Predpokladá sa, že je prakticky nemožné získať dostatok vitamínu D len z bežnej stravy. Telo si dokáže vitamín D vyrobiť v koži dostatočným množstvom UV žiarenia zo slnka. UV žiarenie zo slnka je dostatočné, ak polhodina slnka napoludnie zasiahne tvár, ruky a nohy medzi aprílom a septembrom. V zime je v stredoeurópskych zemepisných šírkach veľmi ťažké produkovať dostatok vitamínu D cez samotnú pokožku.Na ochranu pred vonkajším oxidačným stresom a tvorbou vrások spôsobených agresívnym UV žiarením dermatológovia odporúčajú najmä v lete používať krémy s vysokým ochranným UV faktorom.Toto odporúčanie je určite rozumné. Má však tú nevýhodu, že takmer úplne bráni telu vlastnej tvorbe vitamínu D.Jednoduchá aplikácia krému s ochranným faktorom 10 znižuje schopnosť tela produkovať vitamín D o 99%. Rozsiahla UV ochrana takmer nevyhnutne vedie k nízkej hladine vitamínu D.Ak teda svoju pokožku zvonku chránite pred slnkom, mali by ste svoj jedálniček dopĺňať vitamínom D.Preto je amitamin® Skin Detox Radical ideálnym doplnkom vysokokvalitných pleťových krémov.Ingrediencie a dôležité informácieVýživové doplnky nie sú náhradou vyváženej a pestrej stravy a zdravého životného štýlu. Uvedené množstvo dennej spotreby sa nesmie prekročiť. Uchovávajte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo dojčíte, mali by ste sa pred začatím konzumácie poradiť so svojím lekárom. Skladujte pri izbovej teplote, chráňte pred slnkom.Ingrediencie: Kyselina L-askorbová, L-arginín hydrochlorid, L-karnitín tartrát, poťahová látka: hydroxypropylmetylcelulóza (rastlinný obal kapsuly) s farbivom: oxid titaničitý (E171), prášok z kakaových bôbov (obsahuje 12% polyfenolov), prášok kyseliny hyalurónovej, šupka z granátového jablka extrakt (obsahuje 40% kyseliny ellagovej), D-alfa-tokoferylacetát, extrakt z hroznových jadierok, extrakt zo zeleného čaju (obsahuje 50% polyfenolov), L-metionín, extrakt z kôry borovice 1000:1 (Pinus pinaster, pôvod: oblasť Stredomoria) ( obsahuje 95% proantokyanidínov), amid kyseliny nikotínovej, oxid zinočnatý, cholekalciferol, kyanokobalamín, síran meďnatý, pyridoxín hydrochlorid, kyselina pteroylmonoglutámová (kyselina listová), D-biotín, seleničitan sodnýOdporúčaný príjemUžite dve kapsuly denne pred jedlom alebo počas jedla s nápojom (najlepšie vodou, džúsom alebo čajom). Skladujte v suchu a chráňte pred svetlom pri izbovej teplote. Výživové doplnky nie sú náhradou vyváženej a pestrej stravy a zdravého životného štýlu. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Ak ste tehotná, pred začatím konzumácie by ste sa mali poradiť so svojím lekárom. 

   Kúpiť

   TIP

   NOVÉ

   amitamin® Pečeň + Ostropestrec - 120 kapsúl na 120 dní

   amitamin® Pečeň + Ostropestrec - 120 kapsúl na 120 dní

   34,95 €

   Prémiové zloženie s vysokými dávkami extraktu z ostropestreca mariánskeho, extraktu z púpavy a extraktu z artičokov Len 1 kapsula denne! Pre zdravú pečeň každý deň! Len jedna kapsula denne obsahuje cholín pre zdravú funkciu pečene, metabolizmus lipidov a reguláciu homocysteínu.Extrakt z ostropestreca mariánskeho s 80 % silymarínuamitamin® pečeň + ostropestrec obsahuje 250 mg extraktu z ostropestreca mariánskeho s 80 % silymarínu v každej kapsule. Vysokokvalitný extrakt sa získava zo semien ostropestreca mariánskeho. V závislosti od regiónu je ostropestrec známy aj ako Kristova koruna, hromový bodliak, šermiarsky bodliak, mariánsky bodliak alebo spasiteľský bodliak. Rastlina, ktorá patrí do čeľade Asteraceae, rastie v oblasti Stredozemného mora aj v strednej Európe, kde sa pestuje napríklad v Rakúsku a Nemecku. Extrakt z ostropestreca mariánskeho sa často kombinuje s cholínom.CholínCholín je látka podobná vitamínu, ktorú si ľudské telo dokáže vyrobiť aj z kyseliny listovej a aminokyseliny metionínu. Na to musia byť obe dostatočne dostupné. V ľudskom tele cholín prispieva k zdravej funkcii pečene, k zdravému metabolizmu tukov a k regulácii homocysteínu, produktu látkovej premeny, ktorý telo produkuje.Extrakt z púpavyPúpava lekárska (bot.: taraxacum officinale) je pre mnohých záhradkárov na obtiaž, no je to prehliadaná rastlina s kvalitnými, zdravými ingredienciami. Na tento účel sa extrahuje najmä koreň púpavy a ďalej sa spracováva ako suchý prášok.Výťažok z artičokovJe známe, že stredomorská kuchyňa je veľmi zdravá. A to aj vďaka použitiu artičoky ušľachtilej (bot.: Cynara cardunculus), ktorá má ako chutná príloha stále miesto vo francúzskej a talianskej kuchyni.Nami používaný artičokový extrakt obsahuje viac ako 2,5% cynarínu, každá kapsula obsahuje 200 mg artičokového extraktu.IngrediencieExtrakt z pestreca mariánskeho (80% silymarín), artičokový extrakt (2,5% cynarin), cholínbitartrát, leštiaca látka: hydroxypropylmetylcelulóza (rastlinný obal kapsuly), extrakt z koreňa púpavyOdporúčaný príjemUžívajte jednu kapsulu denne pred jedlom alebo po jedle s pohárom vody.Dôležité pokyny: Odporúčaná denná dávka sa nemá prekročiť. Skladujte v suchu a chráňte pred svetlom pri izbovej teplote. Výživové doplnky nie sú náhradou vyváženej a pestrej stravy a zdravého životného štýlu. Uchovávajte mimo dosahu malých detí.

   Kúpiť

   TIP

   NOVÉ

   amitamin® Argiton Cardio - 120 kapsúl na 30 dní

   amitamin® Argiton Cardio - 120 kapsúl na 30 dní

   34,95 €

   Na diétny manažment endotelovej dysfunkcie v súvislosti s poruchami cievnej funkcie a vnútornej cievnej steny, miernym vysokým krvným tlakom, artériosklerózou v skorých štádiách (kôrnatenie tepien), poruchami krvného obehu a zvýšenou hladinou homocysteínu.amitamin® argiton cardio je dietetická potravina na osobitné medicínske účely a používa sa na diétnu liečbu mierneho vysokého krvného tlaku, porúch cievnych funkcií (vrátane porúch prekrvenia) v počiatočných štádiách artériosklerózy a zvýšenej hladiny homocysteínu.Narušená funkcia ciev je známa aj ako endotelová dysfunkcia a ide o poruchu vnútornej steny cievy, ktorá súvisí so zvýšeným kôrnatením tepien a vysokým krvným tlakom. Čo je homocysteín?Homocysteín je normálny odpadový produkt metabolizmu. Naše telo neustále odbúrava homocysteín a potrebuje vitamíny B6, B12 a kyselinu listovú. Pri nedostatku niektorého z vitamínov môže dôjsť k nedostatočnému odbúravaniu homocysteínu a zvyšuje sa hladina v krvi. Zvýšené hladiny homocysteínu, podobne ako zvýšené hladiny cholesterolu, sú hlavným rizikovým faktorom pre cievne a obehové ochorenia a s tým súvisiace následné škody a riziká.Čo ešte môžem urobiť pre zdravé tepny a normálny krvný tlak?Zdravá strava a dostatok pohybu sú dôležité faktory, ktoré môžu výrazne ovplyvniť váš krvný obeh, krvný tlak a zdravie ciev. „Diéta“  sa vzťahuje na vedomú výživu a v tu použitom zmysle nemá nič spoločné s chudnutím.Jedzte vyváženú a pestrú stravu, najlepšie potraviny s množstvom vlákniny a vitamínov.Vyhýbajte sa veľkému množstvu živočíšnych tukov (klobása, mäso). Tučné ryby, ovocie a zelenina sú dôležitými zložkami zdravej a vyváženej stravy.Vyhýbajte sa jedlám s jednoduchými cukrami (sódovky, cukríky) a bielej múke (biely chlieb). Cestoviny a ryža majú tiež nízky obsah vitamínov a stopových prvkov a obsahujú predovšetkým sacharidy.So soľou šetrite. Hotové jedlá často obsahujú veľa soli. Ak máte pochybnosti, pite vodu s nízkym obsahom sodíka.Ak máte nadváhu, srdcovo-cievny systém by ste mali podporovať chudnutím (znížením príjmu kalórií a zvýšením pohybu).Fajčenie a pitie alkoholu sú z dlhodobého hľadiska škodlivé pre zdravie ciev.Vneste do svojho každodenného života viac pohybu. Ak často nechávate auto alebo autobus doma, vyjdite radšej pár schodov, než aby ste sa dve poschodia viezli výťahom.Odporúčanie dennej spotrebyUžívajte 4 kapsuly denne pred jedlom a zapite dostatočným množstvom vody. Uvedené množstvo dennej spotreby sa nesmie prekročiť.Dôležitá informáciaamitamin® argiton cardio je dietetická potravina na osobitné medicínske účely (vyvážená strava) a nie kompletná potravina. Nie je náhradou liekov ani vyváženej a pestrej stravy a zdravého životného štýlu. Používajte len pod lekárskym dohľadom. Nevhodné pre deti, tínedžerov, tehotné ženy, dojčiace ženy a pre osoby alergické na niektorú zo zložiek. Vďaka svojmu špeciálnemu zloženiu, vlastnostiam a vlastnostiam je produkt schopný pokryť špecificky zvýšené nároky na živiny v špecifickej oblasti použitia. Dodržujte prosím priložený návod na použitie. Skladujte na suchom mieste, chráňte pred svetlom, pri izbovej teplote a mimo dosahu detí.IngrediencieL-arginín, poťahová látka: hydroxypropylmetylcelulóza, kyselina L-askorbová, D-alfa-tokoferylacetát, oxid zinočnatý, protihrudkujúca látka: horečnaté soli mastných kyselín, pyridoxín hydrochlorid, cholekalciferol, kyselina pteroylmonoglutámová, kyanokobalamínOdporúčaný príjemUžívajte 4 kapsuly denne pred jedlom a zapite dostatočným množstvom vody. Uvedené množstvo dennej spotreby sa nesmie prekročiť.Dôležité pokynyargiton kardio nie je vhodné ako jediný zdroj výživy. Skladujte v suchu a chráňte pred svetlom pri izbovej teplote. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je určené pre deti a mládež do 18 rokov. Nie je náhradou vyváženej a pestrej stravy a zdravého životného štýlu. Používajte pod lekárskym dohľadom. Argiton cardio obsahuje arginín a mikroživiny, ktoré sú prospešné pre zdravie a funkciu vnútorných bunkových stien (endotelu), pre odbúravanie bunkovo poškodzujúceho homocysteínu a tým pre reguláciu krvného tlaku. Ďalšie vysvetlenia užitočnosti nájdete v príbalovom letáku.

   Kúpiť

   TIP

   NOVÉ

   amitamin® immun360 + Cranberry - 120 kapsúl na 30 dní

   amitamin® immun360 + Cranberry - 120 kapsúl na 30 dní

   34,95 €

   Zdravý imunitný systém závisí od dostupnosti množstva vitamínov a stopových prvkov. Imunitný systém môže dobre fungovať len vtedy, ak sú tieto vitamíny, stopové prvky a aminokyseliny pre telo dostupné v dostatočnom množstve. Potreba je obzvlášť vysoká pri strese, častých chorobách, športe a každodennom kontakte s mnohými ľuďmi. Ale alkohol, nikotín, lieky a vyšší vek sú tiež faktory, ktoré zvyšujú potrebu vitamínov.Preto sme vyvinuli amitamin® immuno360 + Cranberry: aby ste boli zásobovaní všetkými dôležitými mikroživinami po celý rok v receptúre optimalizovanej pre imunitný systém. Podporte svoj imunitný systém pravidelným zásobovaním obranyschopnosti všetkými vitamínmi a dôležitými stopovými prvkami v potrebnom množstve!amitamin® immuno360 + Cranberry je vysoko kvalitný doplnok stravy s obsahom vitamínov, minerálov, aminokyselín a dvoch rastlinných extraktov vo vysokých dávkach - no žiadne zbytočné plnivá a umelé sladidlá. Neobsahuje laktózu a vyrába sa bez genetického inžinierstva. Je vhodný aj pre diabetikov. Prípravok sa odporúča najmä ľuďom, ktorí chcú cielene a trvalo podporovať zdravý imunitný systém.Len so štyrmi kapsulami denne dostanete vysoko dávkovaný optimalizovaný mix mikroživín, t. j. cenných aminokyselín, minerálov a vitamínov, extraktu z brusníc a extraktu z kôry borovice, ktorý ponúka komplexnú podporu zdravého imunitného systému. Svoj imunitný systém môžete účinne posilniť prirodzene prostredníctvom cielených doplnkov výživy. amitamin® immun360 + Cranberry neobsahuje žiadne umelé sladidlá ani plnivá.Prečo sú mikroživiny obsiahnuté v amitamin® immuno360 + Cranberry také dôležité? Imunitný systém je komplexný systém, ktorý je neustále aktívny. Telo neustále využíva stopové prvky a vitamíny. Tie musia ísť ku každému K dispozícii je dostatok času, aby si telo udržalo imunitný systém.Prečo sú mikroživiny v takých vysokých dávkach?Mikroživiny obsiahnuté v amitamin® immuno360 + Cranberry, najmä vitamíny, sú niekedy v dávkovaní výrazne vyššie ako všeobecne odporúčané denné dávky. Tieto referenčné hodnoty živín (NRV) boli zákonne stanovené pre „normálnu“, zdravú dospelú osobu. Zdravý mladý človek, ktorý nepije alkohol, nie je chorý, neberie lieky a nie je vystavený zvýšenému stresu, často nepotrebuje viac. Pre väčšinu ľudí sú množstvá NRV dostatočné na to, aby sa vyhli symptómom nedostatku.Mnoho ľudí potrebuje podstatne viac vitamínov pri strese, záťaži, aj pri intenzívnych športových aktivitách či výzvach v práci a v rodine, pri chorobe, užívaní liekov či vo vyššom veku.Aké účinky majú jednotlivé zložky na imunitný systém?Vitamíny A, C, D, kyselina listová, B6 a B12 a stopové prvky zinok, selén a meď prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému a tým aj imunitného systému čriev.Vitamín A, vitamín B2 (riboflavín), biotín a niacín prispievajú k udržaniu normálneho stavu slizníc (napr. sliznice čriev a slizníc močového mechúra).Vitamíny C, E, B2 (riboflavín) a stopové prvky zinok, selén, meď a mangán pomáhajú chrániť bunky pred oxidačným stresom.Čo ešte môžete urobiť pre posilnenie imunitného systému?Jedzte čo najvyváženejšie a jedzte veľa ovocia a zeleniny. Vyhnite sa jednoduchým sacharidom, ako sú sladené nápoje, pochutiny alebo biela múka a nahraďte ich čerstvými potravinami, surovou zeleninou, ovocím a zeleninou.Fyzická aktivita, cvičenie a šport aktivujú imunitný systém. Preto pravidelne cvičte.Ak je to možné, cvičte na čerstvom vzduchu. Teplotný rozdiel a pohyb podporujú krvný obeh a tiež pomáhajú posilňovať imunitný systém.Uistite sa, že máte dostatok spánku. Neexistuje žiadny konkrétny počet hodín, každý má iné potreby.Uistite sa, že relaxujete. Namiesto sledovania vzrušujúceho televízneho filmu si radšej prečítajte knihu alebo si doprajte relaxačný kúpeľ.Ako mám užívať amitamin® immuno360 + Cranberry?Užite štyri kapsuly denne pred jedlom s pohárom vody alebo džúsu. amitamin® immuno360 + Cranberry je vo všeobecnosti veľmi dobre tolerovaný. Ak sa v ojedinelých prípadoch vyskytnú problémy s toleranciou, rozdeľte, prosím, dennú dávku na dve dávky denne, každá po 2 kapsulách.Ako dlho by ste mali užívať amitamin® immuno360 + Cranberry?Prípravok je vhodný na dlhodobé užívanie a možno ho užívať celoročne a trvalo. Keďže mikroživiny telo potrebuje a spotrebuje každý deň, odporúča sa ich dlhodobá konzumácia.Ak chcete podporiť svoj imunitný systém v určitom ročnom období, mali by ste ho začať užívať aspoň dva mesiace pred týmto obdobím a pokračovať v užívaní až do konca sezóny.Čo by ste mali zvážiť pred užitím amitaminu® immuno360 + Cranberry?amitamin® immuno360 + Cranberry obsahuje jód. Ak trpíte hyperaktívnou štítnou žľazou (hypertyreóza), poraďte sa, prosím, so svojím lekárom skôr, ako ho začnete užívať. Odporúčaná denná konzumácia štyroch kapsúl denne sa nesmie prekročiť. Kvôli obsahu vitamínu B2 môže moč zožltnúť. Vitamín C obsiahnutý v amitamin® immuno360 + Cranberry môže viesť k ťažším pohybom čriev. Výživové doplnky by sa nemali používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Dodržiavajte zdravý životný štýl. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Výrobok skladujte v suchu a chlade, t.j. pri izbovej teplote.Aké ďalšie kvalitatívne vlastnosti má produkt?BezlepkovýBez emulgátorov a umelých sladidielBez okysľujúcich látok a stabilizátorovVyrobené v NemeckuPravidelne kontrolované v nezávislom laboratóriuIndividuálne hygienicky balené kapsulyIngrediencieKyselina L-askorbová, L-glutamín, obaľovacia látka: hydroxypropylmetylcelulóza (rastlinný obal kapsuly s farbivom: červený oxid železitý), extrakt z brusníc 10:1 (Vaccinium Macrocarpon L.), L-lyzín hydrochlorid, L-arginín hydrochlorid, borovicová kôra extrakt 20:1 (Pinus pinaster, obsahuje 95% proantokyanidínov), D-alfa-tokoferylacetát, plnivo: mikrokryštalická celulóza, nikotínamid, menachinón-7, fumarát železitý, D-pantotenát vápenatý, oxid zinočnatý, molybdenan sodný (molybdén (VI) ), kyanokobalamín, cholekalciferol, pyridoxín hydrochlorid, retinylacetát, tiamín hydrochlorid, riboflavín, protihrudkujúca látka: horečnaté soli mastných kyselín, extrakt z borovicovej kôry 1000:1 (Pinus pinaster, obsahuje 90% oligomérnych proantokyanidínov), síran meďnatý, citrát mangán , kyselina pteroylmonoglutámová, chlorid chromitý, D-biotín, jodid draselný, seleničitan sodnýOdporúčaný príjemUžívajte 4 kapsuly denne pred jedlom a zapite dostatočným množstvom vody.Dôležité pokynySkladujte v suchu a chráňte pred svetlom pri izbovej teplote. Uvedená denná spotreba sa nesmie prekročiť. Výživové doplnky nie sú náhradou vyváženej a pestrej stravy a zdravého životného štýlu. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Ak máte zvýšenú činnosť štítnej žľazy alebo počas tehotenstva, pred začatím konzumácie by ste sa mali poradiť so svojím lekárom.

   Kúpiť

   Výrobcovia

   © 2013 - 2024 Vitarian spol. s r. o.
   Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency