Horčíkový komplex - kapsule

6 organických foriem horčíka

 • Výživový doplnok
 • z prírodných zdrojov
 • optimálny vzorec
 • Sango koral 2:1
 • bez prísad
Vaša cena 21,00 €
DPH 20 %
Dostupnosť Vypredané
Katalógové číslo
 

Nakúpte ešte za 50.00 € a získajte dopravu ZDARMA

Horčíkový komplex

Sunday horčíkový komplex kombinuje rôzne nutričné ťažiská a rýchlosti absorpcie rôznych zlúčenín horčíka na produkt s mimoriadne vysokou biologickou dostupnosťou a stráviteľnosťou ako výživový doplnok pri zvýšenej potrebe horčíka. Cenné zlúčeniny horčíka z rôznych druhov ovocných a aminokyselín, ako aj Sango koral, sa skombinujú v optimálnom miešacom pomere. Aktívni partneri rôznych zlúčenín prispievajú k normálnemu energetickému metabolizmu, k ochrane kostí a zubov a k normálnej funkcii nervového systému. Vysoká znášanlivosť vyplýva z výlučného použitia organických zlúčenín horčíka, vrátane Sango koralov.

Glycinát horečnatý

Glycinát horečnatý sa viaže na aminokyselinu glycín. Glycín je vo vysokej miere obsiahnutý v spojivovom tkanive a v mozgu. Glycinát horečnatý sa považuje za jednu z najlepšie biologicky dostupných horčíkových zlúčenín vôbec a prispieva k normálnej syntéze bielkovín, funkcii nervového systému a psychologickej funkcii.

Taurát horečnatý

Taurát horečnatý sa viaže na aminokyselinu taurín. Taurín je vo veľkej miere obsiahnutý v svalových tkanivách, mozgu a očných tkanivách. Taurát horečnatý pomáha znižovať únavu a vyčerpanie, prispieva k normálnej syntéze bielkovín a normálnej funkcii svalov. 

Citrát horečnatý

Citrát horečnatý sa vyskytuje v dvoch formách obsahujúcich buď cca. 10% alebo cca. 15% elementárneho horčíka. Nami používaný Tri-magnézium dicitrát má vyšší faktor účinných látok 15% a veľmi vysokú biologickú dostupnosť a rýchlu absorpciu. Citrát v zlúčenine pomáha pri prevencii obličkových kameňov a tvorí zásadu. Citrát horečnatý prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu, normálnej svalovej funkcii, rovnováhe elektrolytov a bežnej syntéze proteínov.

Malát horečnatý

Malát horečnatý je soľ kyseliny jablčnej a prispieva k normálnemu energetickému  metabolizmu, k zníženiu únavy a vyčerpania a normálnemu fungovaniu nervového systému. 

Glukonát horečnatý

Glukonát horečnatý je soľ kyseliny glukónovej, ovocnej kyseliny, ktorú nájdeme aj v bionade alebo fermentovanej kombuche. Glukonát horečnatý je vysoko biologicky dostupný a prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu a k normálnej funkcii nervového systému. Hrá úlohu pri delení buniek.

Uhličitan horečnatý zo Sango koralov

Sango koral buduje ako živočíšna forma života podobné štruktúry uhličitanu vápenatého a uhličitanu horečnatého v optimálnom pomere cca. 2: 1 ako  ľudské telo (kosti a zuby), čo je dôvod, prečo Sango koral je tiež vhodný pre výrobu dentálnych implantátov.

Tieto nielen že nie sú uznané ako cudzie telesá, ale skutočne sa zrastajú organicky s čeľusťou a obohacujú jej kostnú látku. Sango koral vďaka svojej vysoko pórovitej štruktúre pre uhličitan porovnateľne absorbuje relatívne rýchlo a dodáva okrem vápnika ešte viac ako 70 ďalších stopových prvkov. 

Najvyššia kvalita a čistota

Produkt bol vyrobený podľa štandardov najvyššej čistoty a kvality v našom výrobnom závode v Berlíne. Je hypoalergénny, bez fruktózy, bez GMO, vegánsky a bol vyrobený bez akýchkoľvek prísad.

Nedostatok horčíka

Horčík je základný minerál, ktorý sa musí dodávať denne v dostatočnom množstve.  Oficiálna denná potreba (RDA = Recommended Dietary Allowances) pre horčík je 300 až 400 mg, aby sa zabránilo nedostatku. Akútny nedostatok horčíka je možné rozpoznať zvýšenými kŕčmi, zášklbami svalov a srdcovou arytmiou. Ľahký až stredný nedostatok sa môže prejavovať rôznymi symptómami, ako najmä poruchy spánku, depresívna nálada, nedostatok energie, menštruačné poruchy (PMS), problémy so srdcom, napätie v šiji a ramenách, bolesti hlavy a migrény.

Dôvody pre nedostatok horčíka

 • Zvýšený stres
 • Zvýšená potreba horčíka pri športe
 • Zlá strava
 • Vyčerpané pôdy (monokultúrami a pesticídmi)
 • Nesprávna absorpcia (kvôli vysokým koncentráciám vápnika, fosforu, tuku, bielkovín a alkoholu, ako aj nedostatku vitamínov B1 a B6 v tele)
 • Nedostatok horčíka v dôsledku konzumácie alkoholu
 • Nedostatok horčíka spôsobený liekmi (napríklad diuretiká, antihypertenzívne činidlá, ako sú ACE inhibítory, preháňadlá alebo lieky na posilnenie srdečnej činnosti a dokonca aj tabletky proti počatiu, inzulín, antibiotiká alebo kortizón)
 • Zvýšená potreba horčíka v tehotenstve

Vyhlásenia týkajúce sa horčíka vzhľadom na zdravie (podľa EFSA)

Horčík prispieva
 • k zníženiu únavy a vyčerpania, 
 • k elektrolytickej rovnováhe,
 • k normálnemu energetickému metabolizmu,
 • k normálnej funkcii nervového systému,
 • k normálnej funkcii svalov,
 • k normálnej syntéze proteínov,
 • k normálnej psychologickej funkcii,
 • k zachovaniu normálnych kostí,
 • k zachovaniu normálnych zubov a 
 • horčík hrá úlohu pri delení buniek.

Odporúčané dávkovanie a skladovanie

Denne užite 3 kapsule (100 mg číreho horčíka/kapsula) s 200 ml tekutiny. Skladujte v chlade a suchu. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Poznámka: podľa možnosti užívanie rozdeľte rovnomerne v priebehu dňa, pretože iba obmedzené množstvo horčíka sa môže absorbovať naraz cez črevnú sliznicu. Ideálne časy dňa pre užitie horčíka sú ráno po vstávaní, pred obedom alebo po športoch a večer pred spaním buď na prázdny žalúdok alebo pol hodiny pred jedlom.

Kontraindikácie

Vysoké dávky horčíka prijaté naraz môžu spôsobiť dočasné nadúvanie a hnačku. Pri užívaní hormónov štítnej žľazy alebo suplementov železa by sa horčík nemal podávať v rovnakom dennom čase, pretože sa tým zníži jeho účinnosť alebo absorpcia. Ľudia s poruchami štítnej žľazy alebo metabolizmom železa, liečenými srdcovými arytmiami alebo obličkovou insuficienciou by mali užívať horčík len po konzultácii s lekárom alebo lekárnikom.

Upozornenie

Neprekročte odporúčaný denný príjem. Výživové doplnky nie sú náhradou za vyváženú a pestrú stravu. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Obsah balenia

120 kapsúl

Výrobca Sunday Natural
Katalógové číslo

Podobné produkty

Výrobcovia

© 2013 - 2023 Vitarian spol. s r. o.
Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency