Bioaktívna kyselina listová - kapsule

L-Metylfolát 800 μg

 • Výživový doplnok
 • z prírodného zdroja
 • vysokoaktívna Bio forma
 • pre tehotné a dojčiace ženy
 • bez GMO
Vaša cena 16,00 €
DPH 20 %
Dostupnosť Na sklade
Katalógové číslo 1269

Nakúpte ešte za 50.00 € a získajte dopravu ZDARMA

L-Metylfolát

Podobne ako vitamín B12 existuje aj folát v rôznych formách. Hoci sa presadil termín „kyselina listová”, nevyskytuje sa kyselina listová prísne vzaté v prírode vôbec. Bežná kyselina listová, ktorá sa stále používa v mnohých výživových doplnkoch, je umelý, syntetický produkt, ktorý sa v prírode nevyskytuje a nemôže byť priamo využitý telom.

Syntetická kyselina listová musí byť najprv premenená v tele na aktívny folát skôr, než môže rozvinúť účinok. Táto transformácia nie je vždy možná bez problémov, pretože sú potrebné dodatočné kofaktory a enzýmy a premena je u mnohých ľudí z genetických dôvodov vážne obmedzená. Skutočne biologicky aktívna forma folátu sa označuje ako metylfolát (tiež 5-metyltetrahydrofolát alebo 5-MTHF).

Pokusy o podávanie tejto formy folátu priamo, zlyhali najprv kvôli nestabilite aktívneho folátu vo vzduchu. Séria inovácií nakoniec viedla k novým účinným látkam, ktoré kombinovali metylfolát s prírodnými soľami, aby ho stabilizovali. Druhú ťažkosť spôsobila skutočnosť, že  5-MTHF sa vyskytuje v dvoch rôznych geometrických tvaroch, z ktorých iba jeden, L-metylfolát (aj L-5-MTHF, (6s) -5-MTHF) môže telo zhodnotiť. Bežné formy metylfolátu mohli obsahovať až 50% neúčinných variantov. Novšie postupy dnes dosahujú takmer úplnú čistotu a pozostávajú z viac ako 99 percent bioaktívnej formy.

Tento prípravok obsahuje L-metylfolát ako quatrefolic (4. generácia folátov), ktorý má jednu z najvyšších úrovní biologickej dostupnosti. Metylfolát je tu viazaný na glukozamín, prirodzenú zložku rôznych telesných tkanív. Quatrefolic pozostáva garantovane 99,9% z bioaktívnej formy L-metylfolátu a je jedným z dvoch toho času najcennejších a najefektívnejších foriem L-metylfolátu.

Aktívny vzorec s vysokými dávkami

 • 800 ug bioaktívnej kyseliny listovej ako katerefolický folát.
 • Pre silne zvýšené požiadavky na kyselinu listovú, pri túžbe po deťoch, pre tehotné a dojčiace ženy.
 • Pre fajčiarov a alkoholikov.

Prírodné účinné látky

 • 100 % z prírodného zdroja.

 • Kyselina listová v najkvalitnejšej, vysokoaktívnej bio-forme L-metylfolátu.

Bez prísad

 • Hypoalergénna, zaručene bez umelých prísad.
 • Vegánska, bez GMO.
 • Prebiotické organické práškové psyllium ako plnivo.
 • Materiál kapsuly: rastlinná celulóza (HPMC).

Účinok

Kyselina listová je životne dôležitý vitamín pre intracelulárne metabolické procesy. Často sa prijíma v nedostatočnom množstve, ale plný účinok môže dosiahnuť len vtedy, ak je zabezpečená dostatočná zásoba vitamínu.

Nie všetky formy kyseliny listovej vykazujú rovnakú účinnosť. Konvenčné, syntetické formy kyseliny listovej musia v tele byť najskôr premenené na biologicky aktívnu formu L-5-metylfolátu skôr, ako ich môže telo použiť.

Sunday Natural kyselina listová ako L-metylfolát dodáva najdôležitejší vitamín preto priamo vo svojej prirodzenej, bioaktívnej forme (L-5-MTHF) z prírodného zdroja. Pritom použitá účinná látka quatrefolic je výsledkom dlhých rokov výskumu a vyznačuje sa doteraz nedosiahnutou biologickou dostupnosťou.

Povolené zdravotné vyhlásenia o kyseline listovej ako folátu (podľa EFSA)

Kyselina listová sa zúčastňuje ako folát v mnohých dôležitých procesoch tela a vykazuje preto veľmi široké spektrum účinností, ktoré pozitívne ovplyvňuje rôzne oblasti zdravia (podľa EFSA):

Imunitný systém

Folát prispieva k normálnej funkcii imunitného systému. 

Energia

Folát prispieva k znižovaniu vyčerpanosti, únavy a nedostatku koncentrácie. 

Psychika

Folát prispieva k normálnemu fungovaniu psychiky. 

Delenie buniek

Folát má funkciu pri delení buniek a syntéze RNA a DNA. 

Krv

Folát prispieva k normálnej tvorbe krvi. 

Syntéza aminokyselín

Folát prispieva k normálnej syntéze aminokyselín v tele. 

Rozklad homocysteínu

folát prispieva k normálnemu metabolizmu homocysteínu. 

Tehotenstvo

Folát prispieva k rastu materského tkaniva počas tehotenstva. Nízka hladina folátu je rizikovým faktorom pri vzniku defektov neurálnej trubice vo vývoji plodov.

Odporúčané dávkovanie a skladovanie

Denne užijte 1 kapsulu (800 μg kys. listovej  / kapsula) s 200 ml tekutiny, jednu hodinu pred jedlom. Skladujte v chlade a suchu. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Upozornenie

Neprekročte odporúčaný denný príjem. Výživové doplnky nie sú náhradou za vyváženú a pestrú stravu. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Obsah balenia

100 kapsúl

Výrobca Sunday Natural
Katalógové číslo 1269

Podobné produkty

Výrobcovia