Vitamín B12 pre deti

 • Výživový doplnok
 • z prírodného zdroja
 • MHA formula
 • bez prísad
 • bez GMO
Vaša cena 13,00 €
DPH 20 %
Dostupnosť Na požiadanie
Katalógové číslo

Nakúpte ešte za 50.00 € a získajte dopravu ZDARMA

Vitamín B12 pre deti

Vitamín B12 existuje v rôznych chemických formách, ktoré majú rôznu účinnosť. Prírodné a v tele priamo účinné formy vitamínu B12 sa nazývajú „bioaktívne koenzýmy”. Syntetické účinné látky vitamínu B12, ako je napríklad kyanokobalamín, ktoré sa často používajú, však nemajú priamy vitamínový účinok a musia byť najskôr premenené telom na použiteľnú formu.

Sunday Natural používa výhradne prírodné formy vitamínu B12: oba bioaktívne koenzýmy metylkobalamín a adenosylkobalamín, ktoré sú súrne potrebné pre organizmus na rôzne funkcie a hydroxokobalamín, ďalšia prirodzená formu vitamínu B12, ktorý sa nachádza v mnohých potravinách a má vynikajúce vlastnosti pri ukladaní.

MHA formula

Vzorec MHA spája všetky tri prírodné formy vitamínu B12 do komplexu účinných zložiek - pretože ako v prírode, tak v našom tele ako aj v potravinách sa všetky tri formy stretávajú. MHA je skratka pre metylkobalamín, hydroxokobalamín a adenosylkobalamín - tri prírodné formy vitamínu B12 (kobalamín). Všetky tri vykonávajú úplne odlišné úlohy v tele.

Metylkobalamín a adenosylkobalamín sú takzvané bioaktívne koenzýmové formy vitamínu B12. Telo ich naliehavo potrebuje v rôznych metabolických procesoch a majú veľmi odlišné funkcie. Metylkobalamín pôsobí v cytoplazme ako súčasť metylačného cyklu, ktorý má ďalekosiahly účinok na rôzne oblasti zdravia, ako je tvorba krvi, psychika a nervový systém. Adenosylkobalamín na druhej strane pôsobí v mitochondriách, energetických zdrojov našich buniek. Je tam súčasťou citrátového cyklu, centrálneho cyklu metabolizmu na výrobu energie.

Hydroxokobalamín je ďalšou prirodzenou formou vitamínu B12, ktorý sa nachádza v mnohých potravinách. Veľké časti vitamínu B12 v krvi sú prítomné ako hydroxokobalamín. Hydroxokobalamín sa obzvlášť dobre viaže na transportné molekuly vitamínu B12 a preto sa eliminuje menej rýchlo, preto sa považuje za B12 s najlepšími uskladňovacími vlastnosťami. Hydroxokobalamín sa klinicky používa na detoxikáciu, napríklad pri otravách dymom.

MHA vzorec firmy Sunday Natural kombinuje všetky tri prirodzené formy B12 do optimálnej synergie. Bioaktívny vitamín-B12-komplex podľa vzoru prírody.

Najvyššia kvalita a čistota

Výrobok bol vyrobený podľa najvyšších noriem čistoty a kvality v Európe. Je hypoalergénny, neobsahuje fruktózu, je bez GMO, vegánsky a obsahuje ako jedinú prísadu vysoko kvalitný a prebiotický organický prášok z psylliovej šupky.

Nedostatok vitaminú B12

Vitamín B12 je vitálny vitamín a hrá hlavnú úlohu v bunkovom metabolizme. Množstvo dôležitých biologických procesov, ako je tvorba krvi, delenie buniek, energetický metabolizmus, syntéza DNA a neurotransmiterov a ochrana nervov sú naliehavo závislé od postačujúcej dodávky vitamínu B12.

Nedostatok vitamínu B12 môže viesť k nedostatku energie a chronickej únave, náchylnosti na infekcie, psychickým problémom, kognitívnym poruchám, ťažkej anémii a poškodeniu nervov a mozgu.

Vysoká zvýšená potreba vitamínu B12 je často bežná počas obdobia rastu, počas tehotenstva a laktácie, pri pravidelnom používaní liekov, pri ochoreniach a stresových situáciách, ako aj pri oxidačnom strese a u fajčiarov.

Poruchy príjmu

Vitamín B12 sa prijíma do tenkého čreva pomocou špeciálnej transportnej molekuly (vnútorného faktora). Ak je tento mechanizmus narušený, len veľmi malé množstvo vitamínu B12 môže byť absorbované pasívnou difúziou. Takéto poruchy príjmu môžu byť tiež spôsobené zápalom alebo inými problémami v oblasti gastrointestinálneho traktu. V týchto prípadoch vedú iba veľmi vysoké dávky vitamínu B12 od 500 μg k dostatočne vysokému príjmu, keďže len asi 1% dávky môže byť skutočne absorbovaná telom.

Vitamín B12 - takmer len v živočíšnych potravinách

Vitamín B12 sa nachádza takmer výlučne v živočíšnych potravinách, ako je mäso a mliečne výrobky. Rastlinné potraviny však neobsahujú žiaden vitamín B12, s výnimkou niektorých rias, v ktorých boli zistené nízke hladiny vitamínu B12. Najmä pri vegetariánskej a vegánskej strave je preto potrebné zabezpečiť dostatočný príjem vitamínu B12. Vegánske združenia ako Vegan Society odporúčajú vegánom doplnky s vhodnými preparátmi vitamínu B12.

Vyjadrenie týkajúce sa vitamínu B12 súvisiace so zdravím (podľa EFSA)

Vitamín B12 prispieva

 • k zníženiu únavy a vyčerpanosti,
 • k normálnemu energetickému metabolizmu,
 • k normálnej duševnej funkcii,
 • k normálnej funkcii imunitného systému,
 • k normálnej funkcii nervového systému,
 • k normálnej tvorbe červených krviniek,
 • k normálnemu metabolizmu homocysteínu,
 • vitamín B12 má úlohu pri delení buniek.

Odporúčané dávkovanie a skladovanie

Denne užite 1 kapsulu s 200 ml tekutiny, pol hodiny pred jedlom. Pre malé deti sa odporúča kapsuly otvoriť a obsah pridať do kaše alebo do nápoja. Skladujte v chlade a suchu. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Upozornenie

Neprekročte odporúčaný denný príjem. Výživové doplnky nie sú náhradou za vyváženú a pestrú stravu. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Obsah balenia

100 kapsúl

Výrobca Sunday Natural
Katalógové číslo

Podobné produkty

Vitamín B12

Vitamín B12

10,00 €

Získajte s našimi kapsulami vitamínu B12 odporúčaný denný príjem,...

Kúpiť
Vitamín D3

Vitamín D3

8,00 €

Obsah 5 000 IU vitamínu D3 na každý z mäkkých gélov podporuje váš...

Kúpiť

Výrobcovia