TIP

NOVÉ

SPERMIDÍN - Extrakt z pšeničných klíčkov 3 mg spermidínu

Spúšťač autofágie a spomaľovač starnutia

  • 60 kapsúl
  • Extrakt z pšeničných klíčkov
  • 3 mg spermidínu na kapsulu
  • Ochrana kardiovaskulárneho systému
  • Neuroprotektívne, regeneračné a pamäť podporujúce účinky
  • Znižovanie zápalov pri reumatoidnej artritíde a osteoporóze
  • Prevencia a liečba SARS-CoV-2
  • Pozitívny vplyv na obezitu a cukrovku
  • Zdravé črevá a zdravý mikrobom
  • 100% prírodné získané extrakciou vodou a etanolom
  • Žiadne aditíva, žiadne genetické inžinierstvo, žiadna sója a vegan.
  •  Vegánske, bez prísad a bez GMO
  Vaša cena 39,00 €
  DPH 20 %
  Dostupnosť Na sklade
  Katalógové číslo

  Nakúpte ešte za 50.00 € a získajte dopravu ZDARMA

  Spermidín je prírodná látka, ktorá patrí medzi takzvané biogénne polyamíny a nachádza sa vo všetkých bunkách. Polyamíny boli prvýkrát objavené v ľudských spermiách, odkiaľ pochádza aj charakteristický názov spermidín. Okrem možnej endogénnej produkcie sa spermidín nachádza aj v rôznych potravinách, najmä v klíčkoch pšenice, ryže a pohánky.


  Ochrana buniek

  V posledných rokoch sa spermidín stal stredobodom výskumu dlhovekosti. Hromadenie molekulárneho poškodenia vo forme defektných bunkových organel, defektných enzýmov, hromadenia proteínov a poškodenia DNA je dôležitým aspektom starnutia. To zvyšuje pravdepodobnosť chronických ochorení, ako sú neurodegeneratívne ochorenia, diabetes typu II a rakovina.


  Spúšťač autofágie

  Spermidín patrí medzi takzvané kalorické reštrikčné mimetiká (caloric restriction mimetics) a ako taký je schopný vyvolať autofágiu. Autofágia je dôležitý proces v bunkách, pri ktorom dochádza k rozkladu a recyklácii bunkových komponentov, ako sú nesprávne poskladané proteíny alebo celé bunkové organely, vrátane dysfunkčných mitochondrií – ide teda o akýsi samočistiaci program buniek.

   

  Kde sa spermidín nachádza?

  Spermidín je polyamín, ktorý si telo vytvára samo, ale jeho syntéza počas života klesá. Spermidín sa však prijíma aj potravou. Najmä potraviny rastlinného pôvodu, ako sú celozrnné výrobky, zelenina a strukoviny, majú vysoký obsah spermidínu. Takzvaná Brunico štúdia preukázala koreláciu medzi príjmom spermidínu v strave a nízkou mierou úmrtnosti na cievne ochorenia, rakovinu a iné typy úmrtí. Spermidín vykazoval najvyššiu nepriaznivú súvislosť s mortalitou spomedzi všetkých 146 makro- a mikroživín identifikovaných v strave subjektov.


  Ako vplýva spermidín na dlhovekosť?

  Ako môže spermidín prispieť k dlhému životu? Zdá sa, že život predlžujúce účinky sú čiastočne založené na ochrane kardiovaskulárneho systému. Spermidín preukázal ochranné účinky na kardiovaskulárny systém, vrátane zlepšenia diastolickej funkcie srdca, optimalizovanej funkcie mitochondrií, zmiernenia straty arteriálnej flexibility súvisiacej s vekom a zníženej tvorby aterosklerotických plátov. Metaanalýza ukazuje negatívnu súvislosť medzi hladinami polyamínov v strave a rizikom úmrtia na kardiovaskulárne ochorenia.


  Neuroprotektívne, regeneračné a pamäť podporujúce účinky spermidínu

  Mimoriadne zaujímavé účinky spermidínu sú aj neuroprotektívne, regeneračné a pamäť podporujúce účinky, ktoré boli pri pokusoch na zvieratách také sľubné, že už boli uskutočnené prvé štúdie na ľuďoch. vykonali - s celkom pozoruhodnými úspechmi. V štúdii Charité (štúdia preSmartAge) viedlo užívanie 1,2 mg počas 3 mesiacov k miernemu zlepšeniu výkonnosti pamäte u ľudí s klesajúcou pamäťou.

  V ďalšej štúdii z Rakúska sa kognitívna výkonnosť subjektov s miernou demenciou zlepšila, keď konzumovali obilné rolky s obzvlášť vysokým obsahom spermidínu 3,3 mg. Presné pozadie neuroprotektívneho účinku spermidínu ešte nebolo dostatočne preskúmané. Je však jasné, že autofágia hrá dôležitú úlohu pri udržiavaní normálnej funkcie mozgu a ochrane pred neurodegeneráciou.

  Znižovanie zápalov pri reumatoidnej artritíde a osteoporóze

  Štúdie ukázali, že spermidín má ďalšie dôležité účinky: Spermidín znižuje zápalových poslov pri reumatoidnej artritíde (25); v bunkách chrupavky postihnutých osteoartrózou spermidín viedol k regenerácii chrupavk, takže spermidín by mohol byť nápomocný aj pri zápalových a/alebo degeneratívnych ochoreniach kĺbov.


  Prevencia a liečba SARS-CoV-2

  Spermidín bol schopný znížiť vírusovú záťaž v pľúcnych bunkách infikovaných vírusom SARS-CoV-2 o 85 %.


  Pozitívny vplyv na obezitu a cukrovku

  Spermidín môže zmierňovať prírastok hmotnosti a súvisiace metabolické zmeny so zvýšeným príjmom potravy, a tým môže podporovať chudnutie. Epidemiologická štúdia ukazuje inverznú súvislosť medzi príjmom spermidínu v strave a parametrami spojenými s obezitou a cukrovkou, ako sú BMI, obvod pása, inzulínová rezistencia, glykémia nalačno a dlhodobá glukóza (HbA1c).


  Zdravé črevá a zdravý mikrobom

  Spermidín má pozitívny vplyv na črevný mikrobióm. Podporuje baktérie produkujúce butyrát, ktoré môžu priaznivo ovplyvňovať črevnú bariéru a znižovať zápal Spermidín preto môže mať priaznivý vplyv na metabolický syndróm.


  Rast vlasov

  Spermidín zlepšuje rast vlasov, čo bolo preukázané v štúdii na ľuďoch.

  Výrobca Sunday Natural
  Katalógové číslo
  Odporúčané dávkovanie

  Užívajte 1 kapsulu (3 mg spermidínu) denne s 200 ml vody s jedlom. doplnky stravy Neprekračujte odporúčaný denný príjem. Výživové doplnky nie sú náhradou vyváženej a pestrej stravy. Uchovávajte mimo dosahu detí. skladovanie Skladujte v chlade a suchu. Uchovávajte mimo dosahu priameho slnečného žiarenia a tepla.

  Zloženie

  Extrakt z pšeničných klíčkov (1% spermidín),

  Obal kapsuly: hydroxypropylmetylcelulóza.

  Obsah: 60 kapsúl

  Poznámka: Obsahuje lepok.

  Zloženie na dennú dávku (1 kapsula)

  -          Extrakt z pšeničných klíčkov 300 mg

  -          z toho spermidín 3 mg

  -          Celkom: 90 mg/balenie

  Výrobcovia

  © 2013 - 2023 Vitarian spol. s r. o.
  Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency