Selen komplex ultra 200µg

Vaša ročná dávka imunity

 • Bioaktívny komplex
 • Z horčičných semien a selénových kvasiniek a vysoko aktívneho seleničitanu sodného
 • Lisované tablety so 100% celulózou
 • Okamžitá bioaktivita
 • Dlhotrvajúci účinok
Vaša cena 15,00 €
DPH 20 %
Dostupnosť Na sklade
Katalógové číslo

Nakúpte ešte za 50.00 € a získajte dopravu ZDARMA

Popis

Esenciálny stopový prvok selén je súčasťou viac ako 25 enzýmov a podieľa sa na mnohých dôležitých reakciách v tele. Chráni bunky pred peroxidmi a inými radikálmi, reaktivuje ďalšie antioxidanty, ako je vitamín C a koenzým Q10, moduluje imunitný systém, aktivuje hormón štítnej žľazy tyroxín, predchádza zápalom a hrá úlohu v detoxikačných procesoch. Selén je taký dôležitý pre udržanie normálnej funkcie imunitného systému, ochranu buniek pred oxidačným poškodením pôsobením voľných radikálov, funkciu štítnej žľazy, plodnosť a pre zdravie vlasov a nechtov.

Selén z horčičných semien

100% prírodný, čisto rastlinný selén z horčičných semien. Horčičné semienka sú prirodzene bohaté na rôzne organické zlúčeniny selénu - vysoko čistý vodný extrakt bez použitia rozpúšťadiel.

Seleničitan sodný

Selén zo seleničitanu sodného je dostupný priamo a výlučne na tvorbu selénových enzýmov. Seleničitan sodný podlieha prísnej regulácii metabolizmu selénu a prebytok selénu sa vylučuje okamžite, a preto sa v tele nehromadí. Selén sodný je súčasťou väčšiny prípravkov na liečbu závažného nedostatku selénu, kvôli jeho priamemu účinku na proteíny selénu. Vysoko čistá prémiová účinná látka z Nemecka vo farmaceutickej kvalite.

Selénové droždie

Selénové droždie obsahuje viac ako 20 rôznych organických zlúčenín selénu. Väčšinu (viac ako 60%) z toho tvorí L-selén metionín, najdôležitejší zdroj selénu u ľudí. Zvyšnú časť tvoria rôzne formy selénu vrátane vysoko bioaktívneho selenocysteínu.

Posledné štúdie tiež ukazujú, že selénové kvasnice obsahujú celý rad zdraviu prospešných bielkovín vo vysoko koncentrovanej forme, ktoré dopĺňajú čistý účinok selénu. To vysvetľuje výsledky celej série štúdií, ktoré zistili, že selénové kvasnice majú na mnohé dôležité biomarkery výrazne lepší účinok ako izolovaný selén metionín. Selénové kvasnice sú úplne neaktívne kvasinky, ktoré sa už nemôžu množiť. Ide teda o mimoriadne kvalitnú potravinu a nemali by ste si ho mýliť s pekárenskými kvasnicami alebo s črevnými hubami, ako je Candida.

Nedostatok selénu

Selén je nevyhnutný stopový prvok, ktorý sa musí každý deň dodávať v dostatočnom množstve. Oficiálna denná potreba (DGE) pre selén v Nemecku je 30–70 µg (NRV: 55 µg), aby sa zabránilo nedostatku. Selén sa nachádza vo veľkom množstve v para orechoch, maca a rastlinách krížového rodu (napr. kapusta, horčica). Z dôvodu nízkych selénových pôd nie je prísun selénu vo väčšine častí Európy optimálny.

Dôvody nedostatku selénu:

 • Nedostatok v dôsledku pôd chudobných na selén
 • Fajčenie a vysoká konzumácia alkoholu
 • Zhoršená absorpcia selénu v dôsledku chronického zápalového ochorenia čriev
 • Zvýšená potreba selénu počas tehotenstva a dojčenia (75 µg)
 • Zvýšená potreba selénu pri ochoreniach štítnej žľazy

Príznaky nedostatku selénu

Ak prísun selénu pretrváva, máte príznaky ako bezmocnosť, svalová slabosť, únava, depresia, zvýšená náchylnosť k infekciám, zvýšené alergie, problémy s kosťami, zmeny vlasov a nechtov, ako aj poruchy plodnosti a potencie.

Dávkovanie

Odporúčaná spotreba

Užívajte 1 tabletu (200 µg selénu) denne s 200 ml vody.

Denná potreba

Oficiálna denná potreba (DGE) pre selén v Nemecku je 30 - 70 µg, aby sa zabránilo nedostatku.

Kontraindikácie

Neužívajte seleničitan sodný spolu s redukčnými činidlami, ako je napríklad vitamín C, pretože tie spôsobujú, že účinná látka je neúčinná (interval požitia> 1 h). Selén metionín sa môže hromadiť v tele kvôli jeho silnému depotnému účinku. V prípade dlhodobého príjmu vysokých dávok je potrebné skontrolovať hladinu selénu v krvi. Selén metionín môže znížiť hladinu histamínu.

Doplnky výživy

Neprekračujte odporúčaný denný príjem. Doplnky výživy nenahrádzajú vyváženú a rozmanitú stravu. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Skladovanie

Skladujte na chladnom a suchom mieste. Chráňte pred priamym slnečným žiarením a teplom.

Zloženie

Mikrokryštalická celulóza, selénové kvasnice, uhličitan vápenatý, seleničitan sodný, extrakt z horčičných semien 

Zloženie (1 tableta) - % ODD *

Selén 200 μg 364%

 • z toho 100 µg zo seleničitanu sodného - 182%
 • z toho 50 µg z extraktu z horčičných semienok - 91%
 • z toho 50 µg zo selénových kvasiniek - 91%

* odporúčaná denná dávka živín

Na kapsulu: 200 ug selénu

V balení: 73 000 µg selénu

Kvalita a čistota:

 • Lisovacia hmota: 100% celulóza bez nanočastíc
 • Neobsahuje: cukor, laktózu, lepok, konzervačné látky, príchute, syntetické farbivá, plnivá ako stearát horečnatý a separačné látky
 • Vysoko kvalitné sklenené obaly chránené pred svetlom zaručene neobsahujú BPA a iné zmäkčovadlá
 • Vhodné pre vegánov, vegetariánov a diabetikov

Krajina pôvodu

Selén z extraktu vody z horčičných semien, selénových kvasníc z EÚ a seleničitan sodný z Nemecka

Obsah balenia

120 kapsúl

Výrobca Sunday Natural
Katalógové číslo

Podobné produkty

Výrobcovia