Využite cenovo atraktívne sady prístrojov a inovatívnych produktov.

TIP

NOVÉ

Kolagén - Hyalurón Komplex

Všetko pre pokožku, vlasy a bunky

 • Jedinečný komplex živín z vitamínu C, vitamínu E, zinku, selénu, mangánu, medi, biotínu a kremíka
 • Vitamín C ako špeciálna účinná látka PureWay-C®: Vitamín C obalený bioflavonoidmi a rastlinnými mastnými kyselinami
 • Vitamín E ako prírodný komplex alfa, gama, beta a delta tokoferolu Glukonát mangánu, bisglycinát zinočnatý a bisglycinát meďnatý s mimoriadne vysokou biologickou dostupnosťou, ako aj selén ako čistý seleničitan sodný
 • D-Biotín vo farmaceutickej kvalite vysokej čistoty (čistota 99,32 %)
 • Kremík z bambusových výhonkov s vysokou biologickou dostupnosťou a v prírodnom kompozite
 • Koenzým Q10 ako oxidovaná, bioidentická forma fermentácie ubichinónu s fotosyntetickou baktériou Rhodobacter sphaeroides, bez genetického inžinierstva
 • Vysoko čistá 100% vegánska kyselina hyalurónová z fermentácie a ako produkt vyrobený na mieru (bez molekulovej hmotnosti v mikro alebo nano rozsahu)
 • Prémiový kolagén Ovoderm® vyrobený z membrány vaječných škrupín
 • Čisto vegetariánsky zdroj prírodného kolagénu, kyseliny hyalurónovej a elastínu
 • Esenciálny olej z citrónovej kôry z talianskych citrónov na inulínovej matrici z čakanky
Vaša cena 38,00 €
DPH 20 %
Dostupnosť Na sklade
Katalógové číslo
 • Rýchle dodanie
 • Spoľahlivý dodávateľ
 • 12 rokov na Slovensku
 • Servis a opravy
 • Spokojní zákazníci

 • 0918 395 014
  Pondelok – Piatok od 11:00 – 18:00

  Nakúpte ešte za 50.00 € a získajte dopravu ZDARMA

  Náš komplex Collagen Hyaluron Complete Complex podporuje tvorbu kolagénu, normálnu funkciu pokožky, spojivového tkaniva, ako aj tvorbu nového spojivového tkaniva a ochranu buniek pred oxidačným stresom. Tento komplex je doplnený o vegetariánsky prémiový kolagén Ovoderm®, kyselinu hyalurónovú, kremík a koenzým Q10. Celková kombinácia 11 vybraných ingrediencií tvorí celosvetovo unikátnu a inovatívnu receptúru.

  Ako prísady používame ručne vyberaný výber našich jednotlivých účinných látok z vysoko čistej produkcie: Vitamín C ako špeciálna aktívna zložka PureWay-C® obalená bioflavonoidmi a rastlinnými mastnými kyselinami pre lepšiu biologickú dostupnosť, Vitamín E zo slnečnicového oleja ako prírodný komplex s alfa, gama, beta a delta-tokoferolom, vysoko kvalitný bisglycinát zinočnatý a bisglycinát meďnatý pre optimálnu biologickú dostupnosť, ako aj mangán ako glukonát mangánu, selén ako čistý seleničitan sodný a kremík z extraktu bambusových výhonkov, bioaktívny D-biotín, vysoko čistý 100 % vegánskej kyseliny hyalurónovej z fermentácie a koenzým Q10 ako ubichinón, v oxidovanej forme si telo dokáže vyrobiť aj samo.

  Jedinou ďalšou zložkou, ktorú pridávame, je príjemne voňajúci prášok z citrónovej kôry. Tento bol vyvinutý špeciálne pre vnútorné použitie pomocou technológie NaturCell. Tento patentovaný proces obaľuje esenciálny olej extrahovaný z talianskych citrónov do ochrannej inulínovej matrice vyrobenej z čakanky.


  Ovoderm®

  S originálnou značkovou surovinou Ovoderm® pre zameranie na kožu a spojivové tkanivo používame 100% vegetariánsky kolagén. Špeciálna účinná látka poskytuje kolagénový komplex v prirodzenej kombinácii s elastínom, kyselinou hyalurónovou, glukosamínom a ďalšími glykozaminoglykánmi. To je rozhodujúca výhoda oproti mnohým iným (živočíšnym) kolagénovým produktom na trhu, pretože výrazne znižuje prijímané množstvo. Kolagénový komplex Ovoderm® sa získava z membrány vaječných škrupín pomocou patentovaného výrobného procesu. Táto membrána pokrýva škrupinu vajíčka zvnútra a je obzvlášť bohatá na štrukturálne proteíny a ďalšie zložky, ktoré dodávajú membráne charakteristickú pevnosť a elasticitu. Patentovaný proces extrakcie dosahuje výnimočne vysoký obsah viac ako 90 % celkových bielkovín s minimálne 22 % kolagénu (typy I, V a X) a 25 % elastínu. Medzi ďalšie zložky prírodného celkového komplexu patrí 3% kyselina hyalurónová, 2% glukozamín a 2% ostatné glykozaminoglykány.


  Kyselina hyalurónová

  Kyselina hyalurónová môže mať rôzne veľkosti častíc, ktoré sa vyznačujú molekulovou hmotnosťou. Kyselina hyalurónová plní v organizme svoju vodu viazať a zvlhčovať predovšetkým vďaka svojej vysokej molekulovej hmotnosti. Kyselina hyalurónová v mikro a nanorozsahu sa organicky javí len ako degradačný produkt. Naša vysoká dávka kyseliny hyalurónovej je vyrobená na mieru s molekulovou hmotnosťou 2,2-2,3 milióna daltonov a neobsahuje žiadne mikro- ani nanočastice. Je 100% rastlinný, vegánsky a získaný fermentáciou. Nie je to samozrejmosť, keďže kyselina hyalurónová sa často získava napríklad z kohútích hrebienkov. Ako obal kapsúl používame špeciálne kapsuly HPMC, ktoré sú na rozdiel od väčšiny ostatných kapsúl HPMC alebo Pullulan na trhu vyrobené 100% bez pomocných látok karagénan a PEG, ktoré nevyžadujú deklaráciu. Ako obal namiesto plastu používame svetlo chránené a ekologické hnedé sklo.


  KOLAGÉN

  S viac ako 30 % celkovej hmotnosti všetkých bielkovín je kolagén v ľudskom tele najrozšírenejší a je prítomný v rôznych typoch v závislosti od typu tkaniva. Ako štrukturálny proteín chrupaviek, šliach, väziva, spojivového tkaniva, kostrových svalov, ciev, kože, kostí a zubov zabezpečuje elasticitu a pevnosť. Počas syntézy kolagénu sa aminokyseliny spájajú a vytvárajú polypeptidový reťazec za účasti množstva esenciálnych vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Hrubšie kolagénové vlákna vznikajú aglomeráciou a zosieťovaním.

  • Kolagén typu I: 90 % kolagénu v ľudskom tele, najmä v koži, kostiach, šľachách a chrupavkách
  • Kolagén typu V: v bunkových spojeniach epidermis a dermis
  • Kolagén typu X: v chondrocytoch chrupavky


  ELASTIN

  Rovnako ako kolagén, elastín je štrukturálny proteín. Na rozdiel od kolagénu, ktorý poskytuje predovšetkým pevnosť, elastín je, ako už názov napovedá, elastický a pružný.


  KYSELINA HYALURONOVÁ

  Kyselina hyalurónová, tiež nazývaná hyaluronan, je polysacharid s dlhým reťazcom s vysokou schopnosťou viazať vodu a vysokou vnútornou viskozitou (najmä so strednou a vysokou molekulovou hmotnosťou). Často je lokalizovaný okrem iného v koži a spojivovom tkanive, synoviálnej tekutine, slznej tekutine a sklovci oka.


  VYHLÁSENIA TÝKAJÚCE SA ZDRAVIA (PODĽA EFSA):

  • Meď prispieva k udržaniu normálneho spojivového tkaniva.
  • Mangán prispieva k normálnej tvorbe spojivového tkaniva a k ochrane buniek pred oxidačným stresom.
  • Selén prispieva k udržaniu zdravých vlasov a nechtov a k ochrane buniek pred oxidačným stresom.
  • Zinok prispieva k udržaniu normálnej pokožky, vlasov, kostí a nechtov, k normálnej syntéze bielkovín a k ochrane buniek pred oxidačným stresom.
  • Horčík prispieva k normálnej syntéze bielkovín a k udržaniu zdravých kostí a zubov.
  • Vitamín C prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu kože, chrupaviek, kostí, ďasien a zubov a k ochrane buniek pred oxidačným stresom.
  • Biotín prispieva k udržaniu normálneho stavu vlasov a pokožky.
  • Vitamín E pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom.


  DÁVKOVANIE A ODPORÚČANÁ SPOTREBA

  Užívajte 2 kapsuly denne s 200 ml vody.


  OBSAH

  Bambusový extrakt, komplex vitamínu E (modifikovaný škrob, prírodné zmiešané tokoferoly, slnečnicový olej), prášok z vaječných škrupín*, hyaluronát sodný, komplex vitamínu C** (kyselina askorbová, bioflavonoidy, rastlinné mastné kyseliny), ubichinón (koenzým Q10), bisglycinát zinočnatý , prášok seleničitanu sodného (nosič: uhličitan vápenatý, seleničitan sodný), prášok z citrónovej kôry (inulín, olej z citrónovej kôry), glukonát mangánu, D-biotín, lyzinát meďnatý.

  Obal kapsuly: hydroxypropylmetylcelulóza.

  *Ovoderm®. Ovoderm® je registrovaná ochranná známka spoločnosti EGGNOVO. **PureWay-C®


  ZLOŽKY NA DENNÚ DÁVKU (2 KAPSULKY)     %ODD*

  Vitamín E                       50 mg                                 470

  Vitamín C                     100 mg                                 125

  Biotín                          1000 mcg                              2000

  Zinok                               10 mg                                 100

  Meď                                 0,15 mg                                15

  Mangán                           0,3 mg                                  15

  Selén                                55 mcg                               100

  Kremík                             94 mg

  Koenzým Q10                50 mg -

  Membrána z vaječných škrupín 300 mg

  - z toho kolagén             33 mg

  - z toho elastín                38 mg -

  Kyselina hyalurónová   196 mg

  - z toho kyselina glukurónová 93 mg -


  POTRAVINOVÉ DOPLNKY

  Neprekračujte odporúčanú dennú spotrebu. Výživové doplnky nie sú náhradou vyváženej a pestrej stravy. Uchovávajte mimo dosahu detí. SKLADOVANIE Skladujte na chladnom, suchom a tmavom mieste. Chráňte pred priamym slnečným žiarením a teplom.  Obsah balenia

  60 kapsúl 


  Špecifikácie

  Výrobca Sunday Natural

  Podobné produkty

  TIP

  NOVÉ

  amitamin® Skin Detox Radical - 60 kapsúl na 30 dní

  amitamin® Skin Detox Radical - 60 kapsúl na 30 dní

  34,95 €

  amitamin® Skin Detox Radical predstavuje cenný príspevok k ochrane buniek v pokožke, ochrane pred voľnými radikálmi a udržiavaniu zdravej pokožky a tvorbe kolagénu. Produkt bol vyvinutý a optimalizovaný pre krásnu pleť zvnútra. Pomáha tiež udržiavať normálnu hladinu homocysteínu. Receptúra je založená na zisteniach veľkého množstva klinických štúdií o vplyve kvalitných rastlinných extraktov, antioxidantov a mikroživín.Tieto vlastnosti a zložky vo vysokých dávkach robia amitamin® Skin Detox Radical tak jedinečným a vysoko kvalitným:Kakaový extrakt s antioxidačnými polyfenolmiExtrakt z borovicovej kôryExtrakt z granátového jablkaExtrakt z hroznovej burinyKyselina hyalurónová (100 mg!)Vitamíny C, D a E pre tvorbu kolagénu, imunitný systém a ochranu buniek,Biotín, dôležitý príspevok k zdravej pokožke,Detoxikačný komplex z vitamínu B6, B12 a kyseliny listovej,Selén, zinok a meďamitamin® Skin Detox Radical je ideálny ako prostriedok proti starnutiu v kombinácii s kvalitnými krémami na vonkajšiu starostlivosť o pleť. So svojimi antioxidačnými aktívnymi zložkami je vhodný pre citlivú mladú pleť od 18 rokov, ale aj pre náročnú, zrelú pleť od 40 rokov.amitamin® Skin Detox Radical je ideálnym doplnkom vysokokvalitných pleťových krémov na ochranu zdravej a žiarivej pleti. Len s dvomi kapsulami denne môžete účinne prispieť k udržaniu zdravia pokožky a jej ochrane pred voľnými radikálmi. Jedno balenie vystačí na celý mesiac optimálnej starostlivosti o pleť zvnútra.Čo sú to voľné radikály a oxidačný stres?Voľné radikály sú malé molekuly, ktoré sa tvoria počas rôznych metabolických procesov v tele. Vystavenie ťažkým kovom, stres, súťažné športy, konzumácia alkoholu alebo nikotínu, toxíny z prostredia alebo chemikálie a lieky produkujú zvýšené množstvo voľných radikálov počas obranného procesu organizmu. Toto sa nazýva „oxidačný stres“.Slnečné žiarenie a UV-A a UV-B svetlo má tiež za následok vysoký stupeň oxidačného stresu závislého od žiarenia. Preto dermatológovia odporúčajú na ochranu pokožky používať krémy s vysokým ochranným faktorom proti slnku.Tieto voľné radikály ničia všetky typy zdravých buniek, napádajú štruktúru pokožky a kolagénové vlákna a sú čiastočne zodpovedné za celkový proces starnutia.Čo je homocysteín?Homocysteín je produkt rozkladu v tele. Hoci ide o úplne normálny produkt látkovej premeny, má toxické účinky. Krvný obeh v jemných cievach aj zdravie nervov dlhodobo trpia vysokými hladinami homocysteínu. Aby sa tieto toxické účinky znížili, telo musí homocysteín neustále odbúravať. Tri vitamíny skupiny B B6, kyselina listová a B12 sú absolútne nevyhnutné pre rozklad.Ak je nedostatok jedného z troch vitamínov B, rozklad homocysteínu nemôže adekvátne fungovať. Najmä podľa National Consumption Study Part 2, veľkej štúdie o výživovom správaní Nemcov, chýba dostatočný prísun kyseliny listovej, no veľká časť populácie (viac ako 90 % v závislosti od vekovej skupiny!) . Doplnenie stravy týmito tromi vitamínmi B zaisťuje účinný príspevok k vlastnej regulácii hladiny homocysteínu v tele a tým k prirodzenej detoxikácii organizmu.Aké sú zložky a ako fungujú v tele?amitamin® Skin Detox Radical obsahuje špeciálnu zmes vysoko účinných antioxidačných vitamínov a stopových prvkov, cenných rastlinných extraktov, kyseliny hyalurónovej a aminokyselín.Vitamín C je jedným z najúčinnejších vo vode rozpustných antioxidantov, a preto môže pomôcť chrániť bunky pred voľnými radikálmi. Ale je dôležitý aj pre vlastnú tvorbu kolagénu v tele. Kolagénové vlákna určujú pevnosť a pružnosť pokožky. Vitamín E je najdôležitejší antioxidant rozpustný v tukoch, a preto pôsobí ako lapač voľných radikálov najmä v miestach, kde dochádza k metabolizmu mastných kyselín.Na amitamin® Skin Detox Radical je jedinečné to, že tieto lapače radikálov sú kombinované s piatimi špeciálnymi rastlinnými extraktmi:extrakt z borovicovej kôry,extrakt z hroznových jadierok,extrakt z granátového jablka,extrakt zo zeleného čaju akakaové flavanoly.Tie obsahujú vysoké dávky dôležitých sekundárnych rastlinných látok, najmä prokyanidínov, iných polyfenolov a flavanolov. Tieto boli skúmané v mnohých klinických štúdiách pre ich antioxidačný potenciál, najmä v kombinácii s vitamínmi C a E. V posledných rokoch boli o týchto prírodných extraktoch publikované rôzne štúdie, ktoré poukazujú na prínos ku kráse, pevnosti a pružnosti pokožky už po dvoch až troch mesiacoch.Vitamíny B biotín, niacín a riboflavín pomáhajú udržiavať zdravú pokožku. Zinok a selén prispievajú k ochrane buniek a meď je dôležitá pre normálnu pigmentáciu pokožky a tým pre sebaobranu pred škodlivým UV žiarením.Kyselina hyalurónová je dôležitou súčasťou zdravej pokožky. Je to dôležitá zložka v koži, ktorá je zodpovedná za pevnosť pokožky a elasticitu kolagénovej štruktúry. amitamin® Skin Detox Radical obsahuje výnimočné množstvo kyseliny hyalurónovej so 100 mg kyseliny hyalurónovej v dennej dávke.L-karnitín je dôležitým faktorom metabolizmu mastných kyselín, a preto je zodpovedný za energiu buniek. Tiež sa predpokladá, že L-karnitín má antioxidačné vlastnosti. Používame len vysoko čistý Carnipure®. Vyrába sa patentovaným procesom fermentácie a preto má podľa nás najlepšiu možnú kvalitu L-karnitínu.L-arginín je jediným zdrojom NO. Oxid dusnatý (NO) je centrálna molekula, ktorá riadi krvný obeh do jemných kožných ciev.L-metionín je dôležitým donorom síry a ako taký sa podieľa na stavbe keratínových a kolagénových vlákien. Je teda dôležitou metabolickou zložkou pri trvalej obnove pokožky, vlasov a nechtov.V posledných rokoch sa tieto aminokyseliny čoraz viac klinicky skúmajú aj v súvislosti s dôležitými funkciami kože.Prečo amitamin® Skin Detox Radical obsahuje vitamín D?Vitamín D je nevyhnutný pre udržanie zdravia kostí (metabolizmus vápnika) a imunitného systému. Vitamín D sa v potravinách takmer nenachádza. Predpokladá sa, že je prakticky nemožné získať dostatok vitamínu D len z bežnej stravy. Telo si dokáže vitamín D vyrobiť v koži dostatočným množstvom UV žiarenia zo slnka. UV žiarenie zo slnka je dostatočné, ak polhodina slnka napoludnie zasiahne tvár, ruky a nohy medzi aprílom a septembrom. V zime je v stredoeurópskych zemepisných šírkach veľmi ťažké produkovať dostatok vitamínu D cez samotnú pokožku.Na ochranu pred vonkajším oxidačným stresom a tvorbou vrások spôsobených agresívnym UV žiarením dermatológovia odporúčajú najmä v lete používať krémy s vysokým ochranným UV faktorom.Toto odporúčanie je určite rozumné. Má však tú nevýhodu, že takmer úplne bráni telu vlastnej tvorbe vitamínu D.Jednoduchá aplikácia krému s ochranným faktorom 10 znižuje schopnosť tela produkovať vitamín D o 99%. Rozsiahla UV ochrana takmer nevyhnutne vedie k nízkej hladine vitamínu D.Ak teda svoju pokožku zvonku chránite pred slnkom, mali by ste svoj jedálniček dopĺňať vitamínom D.Preto je amitamin® Skin Detox Radical ideálnym doplnkom vysokokvalitných pleťových krémov.Ingrediencie a dôležité informácieVýživové doplnky nie sú náhradou vyváženej a pestrej stravy a zdravého životného štýlu. Uvedené množstvo dennej spotreby sa nesmie prekročiť. Uchovávajte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo dojčíte, mali by ste sa pred začatím konzumácie poradiť so svojím lekárom. Skladujte pri izbovej teplote, chráňte pred slnkom.Ingrediencie: Kyselina L-askorbová, L-arginín hydrochlorid, L-karnitín tartrát, poťahová látka: hydroxypropylmetylcelulóza (rastlinný obal kapsuly) s farbivom: oxid titaničitý (E171), prášok z kakaových bôbov (obsahuje 12% polyfenolov), prášok kyseliny hyalurónovej, šupka z granátového jablka extrakt (obsahuje 40% kyseliny ellagovej), D-alfa-tokoferylacetát, extrakt z hroznových jadierok, extrakt zo zeleného čaju (obsahuje 50% polyfenolov), L-metionín, extrakt z kôry borovice 1000:1 (Pinus pinaster, pôvod: oblasť Stredomoria) ( obsahuje 95% proantokyanidínov), amid kyseliny nikotínovej, oxid zinočnatý, cholekalciferol, kyanokobalamín, síran meďnatý, pyridoxín hydrochlorid, kyselina pteroylmonoglutámová (kyselina listová), D-biotín, seleničitan sodnýOdporúčaný príjemUžite dve kapsuly denne pred jedlom alebo počas jedla s nápojom (najlepšie vodou, džúsom alebo čajom). Skladujte v suchu a chráňte pred svetlom pri izbovej teplote. Výživové doplnky nie sú náhradou vyváženej a pestrej stravy a zdravého životného štýlu. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Ak ste tehotná, pred začatím konzumácie by ste sa mali poradiť so svojím lekárom. 

  Kúpiť

  TIP

  NOVÉ

  amitamin® Pečeň + Ostropestrec - 120 kapsúl na 120 dní

  amitamin® Pečeň + Ostropestrec - 120 kapsúl na 120 dní

  34,95 €

  Prémiové zloženie s vysokými dávkami extraktu z ostropestreca mariánskeho, extraktu z púpavy a extraktu z artičokov Len 1 kapsula denne! Pre zdravú pečeň každý deň! Len jedna kapsula denne obsahuje cholín pre zdravú funkciu pečene, metabolizmus lipidov a reguláciu homocysteínu.Extrakt z ostropestreca mariánskeho s 80 % silymarínuamitamin® pečeň + ostropestrec obsahuje 250 mg extraktu z ostropestreca mariánskeho s 80 % silymarínu v každej kapsule. Vysokokvalitný extrakt sa získava zo semien ostropestreca mariánskeho. V závislosti od regiónu je ostropestrec známy aj ako Kristova koruna, hromový bodliak, šermiarsky bodliak, mariánsky bodliak alebo spasiteľský bodliak. Rastlina, ktorá patrí do čeľade Asteraceae, rastie v oblasti Stredozemného mora aj v strednej Európe, kde sa pestuje napríklad v Rakúsku a Nemecku. Extrakt z ostropestreca mariánskeho sa často kombinuje s cholínom.CholínCholín je látka podobná vitamínu, ktorú si ľudské telo dokáže vyrobiť aj z kyseliny listovej a aminokyseliny metionínu. Na to musia byť obe dostatočne dostupné. V ľudskom tele cholín prispieva k zdravej funkcii pečene, k zdravému metabolizmu tukov a k regulácii homocysteínu, produktu látkovej premeny, ktorý telo produkuje.Extrakt z púpavyPúpava lekárska (bot.: taraxacum officinale) je pre mnohých záhradkárov na obtiaž, no je to prehliadaná rastlina s kvalitnými, zdravými ingredienciami. Na tento účel sa extrahuje najmä koreň púpavy a ďalej sa spracováva ako suchý prášok.Výťažok z artičokovJe známe, že stredomorská kuchyňa je veľmi zdravá. A to aj vďaka použitiu artičoky ušľachtilej (bot.: Cynara cardunculus), ktorá má ako chutná príloha stále miesto vo francúzskej a talianskej kuchyni.Nami používaný artičokový extrakt obsahuje viac ako 2,5% cynarínu, každá kapsula obsahuje 200 mg artičokového extraktu.IngrediencieExtrakt z pestreca mariánskeho (80% silymarín), artičokový extrakt (2,5% cynarin), cholínbitartrát, leštiaca látka: hydroxypropylmetylcelulóza (rastlinný obal kapsuly), extrakt z koreňa púpavyOdporúčaný príjemUžívajte jednu kapsulu denne pred jedlom alebo po jedle s pohárom vody.Dôležité pokyny: Odporúčaná denná dávka sa nemá prekročiť. Skladujte v suchu a chráňte pred svetlom pri izbovej teplote. Výživové doplnky nie sú náhradou vyváženej a pestrej stravy a zdravého životného štýlu. Uchovávajte mimo dosahu malých detí.

  Kúpiť

  TIP

  NOVÉ

  amitamin® Argiton Cardio - 120 kapsúl na 30 dní

  amitamin® Argiton Cardio - 120 kapsúl na 30 dní

  34,95 €

  Na diétny manažment endotelovej dysfunkcie v súvislosti s poruchami cievnej funkcie a vnútornej cievnej steny, miernym vysokým krvným tlakom, artériosklerózou v skorých štádiách (kôrnatenie tepien), poruchami krvného obehu a zvýšenou hladinou homocysteínu.amitamin® argiton cardio je dietetická potravina na osobitné medicínske účely a používa sa na diétnu liečbu mierneho vysokého krvného tlaku, porúch cievnych funkcií (vrátane porúch prekrvenia) v počiatočných štádiách artériosklerózy a zvýšenej hladiny homocysteínu.Narušená funkcia ciev je známa aj ako endotelová dysfunkcia a ide o poruchu vnútornej steny cievy, ktorá súvisí so zvýšeným kôrnatením tepien a vysokým krvným tlakom. Čo je homocysteín?Homocysteín je normálny odpadový produkt metabolizmu. Naše telo neustále odbúrava homocysteín a potrebuje vitamíny B6, B12 a kyselinu listovú. Pri nedostatku niektorého z vitamínov môže dôjsť k nedostatočnému odbúravaniu homocysteínu a zvyšuje sa hladina v krvi. Zvýšené hladiny homocysteínu, podobne ako zvýšené hladiny cholesterolu, sú hlavným rizikovým faktorom pre cievne a obehové ochorenia a s tým súvisiace následné škody a riziká.Čo ešte môžem urobiť pre zdravé tepny a normálny krvný tlak?Zdravá strava a dostatok pohybu sú dôležité faktory, ktoré môžu výrazne ovplyvniť váš krvný obeh, krvný tlak a zdravie ciev. „Diéta“  sa vzťahuje na vedomú výživu a v tu použitom zmysle nemá nič spoločné s chudnutím.Jedzte vyváženú a pestrú stravu, najlepšie potraviny s množstvom vlákniny a vitamínov.Vyhýbajte sa veľkému množstvu živočíšnych tukov (klobása, mäso). Tučné ryby, ovocie a zelenina sú dôležitými zložkami zdravej a vyváženej stravy.Vyhýbajte sa jedlám s jednoduchými cukrami (sódovky, cukríky) a bielej múke (biely chlieb). Cestoviny a ryža majú tiež nízky obsah vitamínov a stopových prvkov a obsahujú predovšetkým sacharidy.So soľou šetrite. Hotové jedlá často obsahujú veľa soli. Ak máte pochybnosti, pite vodu s nízkym obsahom sodíka.Ak máte nadváhu, srdcovo-cievny systém by ste mali podporovať chudnutím (znížením príjmu kalórií a zvýšením pohybu).Fajčenie a pitie alkoholu sú z dlhodobého hľadiska škodlivé pre zdravie ciev.Vneste do svojho každodenného života viac pohybu. Ak často nechávate auto alebo autobus doma, vyjdite radšej pár schodov, než aby ste sa dve poschodia viezli výťahom.Odporúčanie dennej spotrebyUžívajte 4 kapsuly denne pred jedlom a zapite dostatočným množstvom vody. Uvedené množstvo dennej spotreby sa nesmie prekročiť.Dôležitá informáciaamitamin® argiton cardio je dietetická potravina na osobitné medicínske účely (vyvážená strava) a nie kompletná potravina. Nie je náhradou liekov ani vyváženej a pestrej stravy a zdravého životného štýlu. Používajte len pod lekárskym dohľadom. Nevhodné pre deti, tínedžerov, tehotné ženy, dojčiace ženy a pre osoby alergické na niektorú zo zložiek. Vďaka svojmu špeciálnemu zloženiu, vlastnostiam a vlastnostiam je produkt schopný pokryť špecificky zvýšené nároky na živiny v špecifickej oblasti použitia. Dodržujte prosím priložený návod na použitie. Skladujte na suchom mieste, chráňte pred svetlom, pri izbovej teplote a mimo dosahu detí.IngrediencieL-arginín, poťahová látka: hydroxypropylmetylcelulóza, kyselina L-askorbová, D-alfa-tokoferylacetát, oxid zinočnatý, protihrudkujúca látka: horečnaté soli mastných kyselín, pyridoxín hydrochlorid, cholekalciferol, kyselina pteroylmonoglutámová, kyanokobalamínOdporúčaný príjemUžívajte 4 kapsuly denne pred jedlom a zapite dostatočným množstvom vody. Uvedené množstvo dennej spotreby sa nesmie prekročiť.Dôležité pokynyargiton kardio nie je vhodné ako jediný zdroj výživy. Skladujte v suchu a chráňte pred svetlom pri izbovej teplote. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je určené pre deti a mládež do 18 rokov. Nie je náhradou vyváženej a pestrej stravy a zdravého životného štýlu. Používajte pod lekárskym dohľadom. Argiton cardio obsahuje arginín a mikroživiny, ktoré sú prospešné pre zdravie a funkciu vnútorných bunkových stien (endotelu), pre odbúravanie bunkovo poškodzujúceho homocysteínu a tým pre reguláciu krvného tlaku. Ďalšie vysvetlenia užitočnosti nájdete v príbalovom letáku.

  Kúpiť

  TIP

  NOVÉ

  amitamin® immun360 + Cranberry - 120 kapsúl na 30 dní

  amitamin® immun360 + Cranberry - 120 kapsúl na 30 dní

  34,95 €

  Zdravý imunitný systém závisí od dostupnosti množstva vitamínov a stopových prvkov. Imunitný systém môže dobre fungovať len vtedy, ak sú tieto vitamíny, stopové prvky a aminokyseliny pre telo dostupné v dostatočnom množstve. Potreba je obzvlášť vysoká pri strese, častých chorobách, športe a každodennom kontakte s mnohými ľuďmi. Ale alkohol, nikotín, lieky a vyšší vek sú tiež faktory, ktoré zvyšujú potrebu vitamínov.Preto sme vyvinuli amitamin® immuno360 + Cranberry: aby ste boli zásobovaní všetkými dôležitými mikroživinami po celý rok v receptúre optimalizovanej pre imunitný systém. Podporte svoj imunitný systém pravidelným zásobovaním obranyschopnosti všetkými vitamínmi a dôležitými stopovými prvkami v potrebnom množstve!amitamin® immuno360 + Cranberry je vysoko kvalitný doplnok stravy s obsahom vitamínov, minerálov, aminokyselín a dvoch rastlinných extraktov vo vysokých dávkach - no žiadne zbytočné plnivá a umelé sladidlá. Neobsahuje laktózu a vyrába sa bez genetického inžinierstva. Je vhodný aj pre diabetikov. Prípravok sa odporúča najmä ľuďom, ktorí chcú cielene a trvalo podporovať zdravý imunitný systém.Len so štyrmi kapsulami denne dostanete vysoko dávkovaný optimalizovaný mix mikroživín, t. j. cenných aminokyselín, minerálov a vitamínov, extraktu z brusníc a extraktu z kôry borovice, ktorý ponúka komplexnú podporu zdravého imunitného systému. Svoj imunitný systém môžete účinne posilniť prirodzene prostredníctvom cielených doplnkov výživy. amitamin® immun360 + Cranberry neobsahuje žiadne umelé sladidlá ani plnivá.Prečo sú mikroživiny obsiahnuté v amitamin® immuno360 + Cranberry také dôležité? Imunitný systém je komplexný systém, ktorý je neustále aktívny. Telo neustále využíva stopové prvky a vitamíny. Tie musia ísť ku každému K dispozícii je dostatok času, aby si telo udržalo imunitný systém.Prečo sú mikroživiny v takých vysokých dávkach?Mikroživiny obsiahnuté v amitamin® immuno360 + Cranberry, najmä vitamíny, sú niekedy v dávkovaní výrazne vyššie ako všeobecne odporúčané denné dávky. Tieto referenčné hodnoty živín (NRV) boli zákonne stanovené pre „normálnu“, zdravú dospelú osobu. Zdravý mladý človek, ktorý nepije alkohol, nie je chorý, neberie lieky a nie je vystavený zvýšenému stresu, často nepotrebuje viac. Pre väčšinu ľudí sú množstvá NRV dostatočné na to, aby sa vyhli symptómom nedostatku.Mnoho ľudí potrebuje podstatne viac vitamínov pri strese, záťaži, aj pri intenzívnych športových aktivitách či výzvach v práci a v rodine, pri chorobe, užívaní liekov či vo vyššom veku.Aké účinky majú jednotlivé zložky na imunitný systém?Vitamíny A, C, D, kyselina listová, B6 a B12 a stopové prvky zinok, selén a meď prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému a tým aj imunitného systému čriev.Vitamín A, vitamín B2 (riboflavín), biotín a niacín prispievajú k udržaniu normálneho stavu slizníc (napr. sliznice čriev a slizníc močového mechúra).Vitamíny C, E, B2 (riboflavín) a stopové prvky zinok, selén, meď a mangán pomáhajú chrániť bunky pred oxidačným stresom.Čo ešte môžete urobiť pre posilnenie imunitného systému?Jedzte čo najvyváženejšie a jedzte veľa ovocia a zeleniny. Vyhnite sa jednoduchým sacharidom, ako sú sladené nápoje, pochutiny alebo biela múka a nahraďte ich čerstvými potravinami, surovou zeleninou, ovocím a zeleninou.Fyzická aktivita, cvičenie a šport aktivujú imunitný systém. Preto pravidelne cvičte.Ak je to možné, cvičte na čerstvom vzduchu. Teplotný rozdiel a pohyb podporujú krvný obeh a tiež pomáhajú posilňovať imunitný systém.Uistite sa, že máte dostatok spánku. Neexistuje žiadny konkrétny počet hodín, každý má iné potreby.Uistite sa, že relaxujete. Namiesto sledovania vzrušujúceho televízneho filmu si radšej prečítajte knihu alebo si doprajte relaxačný kúpeľ.Ako mám užívať amitamin® immuno360 + Cranberry?Užite štyri kapsuly denne pred jedlom s pohárom vody alebo džúsu. amitamin® immuno360 + Cranberry je vo všeobecnosti veľmi dobre tolerovaný. Ak sa v ojedinelých prípadoch vyskytnú problémy s toleranciou, rozdeľte, prosím, dennú dávku na dve dávky denne, každá po 2 kapsulách.Ako dlho by ste mali užívať amitamin® immuno360 + Cranberry?Prípravok je vhodný na dlhodobé užívanie a možno ho užívať celoročne a trvalo. Keďže mikroživiny telo potrebuje a spotrebuje každý deň, odporúča sa ich dlhodobá konzumácia.Ak chcete podporiť svoj imunitný systém v určitom ročnom období, mali by ste ho začať užívať aspoň dva mesiace pred týmto obdobím a pokračovať v užívaní až do konca sezóny.Čo by ste mali zvážiť pred užitím amitaminu® immuno360 + Cranberry?amitamin® immuno360 + Cranberry obsahuje jód. Ak trpíte hyperaktívnou štítnou žľazou (hypertyreóza), poraďte sa, prosím, so svojím lekárom skôr, ako ho začnete užívať. Odporúčaná denná konzumácia štyroch kapsúl denne sa nesmie prekročiť. Kvôli obsahu vitamínu B2 môže moč zožltnúť. Vitamín C obsiahnutý v amitamin® immuno360 + Cranberry môže viesť k ťažším pohybom čriev. Výživové doplnky by sa nemali používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Dodržiavajte zdravý životný štýl. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Výrobok skladujte v suchu a chlade, t.j. pri izbovej teplote.Aké ďalšie kvalitatívne vlastnosti má produkt?BezlepkovýBez emulgátorov a umelých sladidielBez okysľujúcich látok a stabilizátorovVyrobené v NemeckuPravidelne kontrolované v nezávislom laboratóriuIndividuálne hygienicky balené kapsulyIngrediencieKyselina L-askorbová, L-glutamín, obaľovacia látka: hydroxypropylmetylcelulóza (rastlinný obal kapsuly s farbivom: červený oxid železitý), extrakt z brusníc 10:1 (Vaccinium Macrocarpon L.), L-lyzín hydrochlorid, L-arginín hydrochlorid, borovicová kôra extrakt 20:1 (Pinus pinaster, obsahuje 95% proantokyanidínov), D-alfa-tokoferylacetát, plnivo: mikrokryštalická celulóza, nikotínamid, menachinón-7, fumarát železitý, D-pantotenát vápenatý, oxid zinočnatý, molybdenan sodný (molybdén (VI) ), kyanokobalamín, cholekalciferol, pyridoxín hydrochlorid, retinylacetát, tiamín hydrochlorid, riboflavín, protihrudkujúca látka: horečnaté soli mastných kyselín, extrakt z borovicovej kôry 1000:1 (Pinus pinaster, obsahuje 90% oligomérnych proantokyanidínov), síran meďnatý, citrát mangán , kyselina pteroylmonoglutámová, chlorid chromitý, D-biotín, jodid draselný, seleničitan sodnýOdporúčaný príjemUžívajte 4 kapsuly denne pred jedlom a zapite dostatočným množstvom vody.Dôležité pokynySkladujte v suchu a chráňte pred svetlom pri izbovej teplote. Uvedená denná spotreba sa nesmie prekročiť. Výživové doplnky nie sú náhradou vyváženej a pestrej stravy a zdravého životného štýlu. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Ak máte zvýšenú činnosť štítnej žľazy alebo počas tehotenstva, pred začatím konzumácie by ste sa mali poradiť so svojím lekárom.

  Kúpiť

  Výrobcovia

  © 2013 - 2024 Vitarian spol. s r. o.
  Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency