Wartmann WM-1912 DH 12er

Jumbo Jet medzi sušičkami vyrobený z ušľachtilej ocele

 • 12 zásobníkov z nehrdzavejúcej ocele
 • Digitálna regulácia teploty od 25 ° C do 80 ° C
 • 72-hodinový časovač
 • Rovnomerné prúdenie vzduchu
 • Sušiaca plocha: 1,82 m2
 • Vynikajúci pomer cena výkon
 • Záruka: 2 roky
Vaša cena 599,00 €
DPH 20 %
Dostupnosť Do 14 dní
Katalógové číslo
 

Sušička z ušľachtilej ocele vo formáte XXL

Domáce sušenie pri teplotách šetrnými k výživným látkam, je aktuálnym trendom z hnutia „Žiadny odpad“. Táto technika konzervácie sa však vracia k počiatkom ľudstva, bola a je šetrným, prirodzeným a bezpečným spôsobom konzervácie. Skutočnosť, že materiál použitý v modeli WM-1912 DH je veľmi robustný, s dlhou životnosťou a úplne recyklovateľný, k tomu patrí dokonale. Sušička Wartmann spája najnovšiu technológiu a nadčasový dizajn. Nastavenia teploty a času prebiehajú na dotykovom displeji ovládateľnom spredu. Objem zariadení je možné tiež navýšiť alebo nastohovať (uložiť viaceré zariadenia jeden na druhého).

Wartmann WM-1912 DH zaujme:

 • Digitálna regulácia teploty od 25 ° C
 • 72-hodinový časovač
 • Nerezová oceľ zvonka aj zvnútra
 • 12 zásobníkov z nehrdzavejúcej ocele
 • Rovnomerné horizontálne prúdenie vzduchu
 • Ľahké čistenie vďaka podnosom na drobky a hladkým povrchom
 • Dvojstenná konštrukcia

Kulinárske potešenie zo sušičky

Regulácia teploty otvára nový rozmer v kulinárskej rozmanitosti – cenné životne dôležité vitálne látky sa zachovajú bez toho, aby ste sa museli vzdať pôžitku. Vyskúšajte lasagne, krekry a chleby, zeleninové lupienky, pizzu, ovocnú plody atď., ktoré pripravíte namiesto klasickej rúry v sušičke / dehydrátore. Ak chcete rýchly výsledok, tak do dosiahnete pomocou vyšších teplôt a menšieho množstva prísad.

Doplnkové sušiace fólie vás podporia pri výrobe ovocných „koží“, zeleninových wrapov a sušienok. Zároveň zabránia prilepeniu k mriežke zásobníka.

Vyskúšajte aj nové konzistencie – buď úplne vysušené chrumkavé krekry, ešte stále v raw kvalite alebo mierne sušené ovocie priamo zo sušičky: teplé a vo vnútri ešte šťavnaté.

Možnosť profesionálneho použitia

Svojim veľkým sušiacim priestorom osloví Wartmann súkromných aj komerčných užívateľov. Spracovať pár kg jabĺk na lahodné krúžky nie je žiadny problém. Budete sa čudovať, ako rýchlo bude 12 sušiacich zásobníkov z nehrdzavejúcej ocele obložených. Zrelé ovocie a zelenina z vlastnej záhrady, ktoré by sa mali zakonzervovať, alebo tucet prezretých banánov za špeciálnu cenu inšpiruje rovnakou mierou hobby kuchárov a profesionálnych majstrov. A to všetko v teplotnom rozmedzí, ktoré určíte vy, a nie váš doterajší dodávateľ, ktorému ste dôverovali. Mimochodom, sušičky Wartmann sú veľmi obľúbené aj u fanúšikov liečby zelerovým džúsom. Vláknina ktorá ostane po odšťavovaní zeleru sa výborne hodí na výrobu raw sušienok.

Efektívne a rovnomerné sušenie vďaka technológii Big Box

Rozdelenie na dobré a menej dobré sušičky je jednoduché. V každom prípade je cieľom dosiahnuť efektívne a predovšetkým homogénne sušenie. Dobrý dehydrátor má nasledujúce vlastnosti:

 • Horizontálne vetranie cez všetky zásuvky
 • Presné nastavenie teploty v stupňoch Celzia
 • Materiály bezpečné pre potraviny
 • Rovnomerné rozloženie vzduchu v prístroji

Automatická sušička Wartmann privádza k dokonalosti najmä posledný bod. Technici spoločnosti Wartmann zistili, že rovnomerné sušenie po celej ploche je obzvlášť dobre zaručené, ak ventilátor a zdroj tepla nie sú umiestnené priamo na zásuvkách. Vyvinuli myšlienku „Big Box“ a určili optimálnu vzdialenosť medzi ventilátorom a zásuvkami dehydrátora. Keď otvoríte nerezové dvere, tak to okamžite vidíte: Všetko vyzerá dobre usporiadané a dobre premyslené a vzdialenosť medzi zadnou stenou a zásobníkmi je viac ako 15 cm. Náš praktický test ukázal, že všetkých 12 zásobníkov je veľmi dobre vetraných a prepracovaná cirkulácia vzduchu zaisťuje rovnomerné výsledky.

Sušenie v kvalite surových potravín

Mnoho ľudí, ktorí už vlastnia sušičku nevie, že cenné zložky ovocia a zeleniny sú ničené vysokými teplotami. Preto je v pre nás dôležité, aby všetky ponúkané automatické sušičky mali nastaviteľnú teplotu 42 ° C. Rovnako je to aj s veľkým Wartmannom. Má dokonca počiatočnú teplotu iba 25 ° C, čo je na trhu so sušičkami jedinečné. Pochúťky, ktoré si vyrobíte vo vlastnej sušičke s teplotami pod  42 ° C sa nedajú bežne kúpiť, pretože výroba je zdĺhavá a drahá a trvanlivosť kratšia ako pri zohriati vysokými teplotami. Vytvorte si vo vlastnej kuchyni zdravé pochúťky, pre ktoré si sami určujete zloženie a prísady. Odmenou pre vás bude autentická chuť a zdraviu prospešné výrobky.

Konzervácia potravín

Sušenie koncentruje a zintenzívňuje arómy. Vznikajú vzrušujúce nové slastné chute. Za týmto účelom jednoducho vložte pripravené kúsky ovocia a zeleniny na mriežky nerezových zásobníkov.

Napríklad: Nakrájajte kiwi na tenké plátky a sušte ich pri 42 stupňoch. Budete mať ovocné, surové potešenie – tiež na jeseň a v zime!  Už nikdy sa nebudete hnevať kvôli vyhodeniu prezretého ovocia a zeleniny a zároveň naplníte vlastný sklad trvanlivým a chutným jedlom - to sa s Wartmann WM-1912 DH rýchlo stane novou realitou.

Veľké plochy pre malé množstvá

Čo by ste mali robiť, ak nechcete sušiť veľa naraz a prístroj sa nenaplní? Je dôležité vedieť, že väčšina spotrebovanej elektriny sa používa na napájanie vykurovacej špirály. Ventilátor, ktorý je neustále v prevádzke, sa na celkovej spotrebe podieľa iba asi 15%. To znamená, že ak sú obsadené iba tri z 12 zásuvných jednotiek, potom je nastavenie vyhrievania nižšie a spotreba energie výrazne poklesne. Spotreba energie, ak sú všetky zásobníky pokryté jablkovými krúžkami a sušené pri 42 ° C, je 8,1 kW za 24 hodín. Sušička Wartmann má okrem toho ešte aj ochranu proti prehriatiu. To znamená, že prístroj sa automaticky vypne, keď teplota stúpne nad 100 stupňov Celzia.

Tip Vitariána

Vďaka špeciálnym sušiacim fóliám je možné z tekutých alebo dužinatých prísad vyrobiť sušienky, cesto na koláče a pizzu a ovocné kože. Špeciálne sušiace fólie možno opakovane používať roky, na rozdiel od papiera na pečenie, ktorý nie je vhodný na opakované použitie. Preto by ste si mali súčasne objednať príslušné fólie ako príslušenstvo.

Vhodné príslušenstvo pre automatickú sušičku Wartmann WM-1912 DH:

 • Konštrukcia z ušľachtilej ocele
 • 12 zásobníkov z nehrdzavejúcej ocele
 • Podnos na drobky
 • Sieťový kábel
Výrobca Wartmann
Katalógové číslo
220 - 240 V / 1 000 W

Podobné produkty

Výrobcovia

© 2013 - 2023 Vitarian spol. s r. o.
Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency