Matcha

Matcha - prírodný životabudič

Matchæologist® (抹茶オロジスト) je remeselný výrobca medzinárodne ocenených zelených čajov Matcha,  s cieľom definovať dokonalý gurmánsky zážitok #MatchaRitual. Viac informácii nájdete na www.matchauji.sk

V kategórii aktuálne zobrazujeme 16 produktov

NOVÉ

Misaki™ ceremoniálna Matcha 20g

Misaki™ ceremoniálna Matcha 20g

32,00 €

Crème de la crème medzi matchaZ tohto "crème de la crème" spomedzi ceremoniálnych matcha uvaríte vynikajúci maslovo sladký chlorofylový elixír s bohatými  sladovo praženými vôňami.Pri korunnom klenote remeselne praženej matchy Misaki™ sa používajú iba tie najvrchnejšie listy čajovníka pestovaného v tieni, o ktorý sa starajú tí najlepší záhradníci viac ako 30 rokov, kým sa začne zbierať. V našom sortimente sa môže pochváliť tým najsladším a najzvodnejším chuťovým profilom. Pri príprave čaju môžete zažiť podmanivú vôňu čistého umami a praženého karamelu. Táto bohatá ambrózia (pokrm gréckych bohov) plná L-theanínu a antioxidantov posilňujúcich imunitu, môže byť pripravená aj v konzistencii „koicha“ (hustá), ktorá vo vás môže voviesť do transcendentného stavu nirvány alfa vĺn.Skladujte na chladnom a suchom mieste, chráňte pred vlhkosťou, slnečným žiarením a pachmi.Po otvorení uchovávajte v chladničke pre maximálnu chuť a silu.

Kúpiť

NOVÉ

Matsu™ ceremoniálna Matcha 20g

Matsu™ ceremoniálna Matcha 20g

24,00 €

Intenzívna s jemne praženou príchuťouNaša charakteristická matcha ceremoniálnej kvality je remeselne pražená, aby vytvorila bohaté, krémové telo a hladký pocit v ústach, nie nepodobný perfektne uvarenému espressu.Matsu™, ktorý sa môže pochváliť najhlbším odtieňom zelenej, pripomínajúci japonské borovice, je charakteristický svojimi podmanivými praženými vôňami, ktoré vyzdvihla do popredia technika remeselného praženia, ktorá sa odovzdávala generáciami matcha someliérov. Výsledkom je hlboko bohatá a komplexná symfónia chutí s tónmi „umami“ a pikantno-sladkými podtónmi, ktoré završujú intenzitu pečenia a vyvrcholia vo vynikajúcej zmesi s plným telom a dlhým krémovým záverom.Skladujte na chladnom a suchom mieste, chráňte pred vlhkosťou, slnečným žiarením a pachmi.Po otvorení uchovávajte v chladničke pre maximálnu chuť a silu.

Kúpiť

NOVÉ

Meiko™ ceremoniálna Matcha 20 g

Meiko™ ceremoniálna Matcha 20 g

18,00 €

Plné telo s jemnými kvetinovými vôňamiTáto výdatná matcha ceremoniálnej kvality má bohatú hlboko smaragdovozelenú farbu, sviežu chuť s robustným telom, sladko-pikantnými podtónmi a buketom kvetinových tónov a jemných tanínov.Dúhová zelená farba Meiko™ (popis odkazujúci na krásne pučanie kvitnúcej rastliny) je majstrovsky namiešaný, aby vytvoril  jasne definovaný, aromatický nápoj so sladkými, jemnými vrchnými tónmi, po ktorých nasledujú pikantné podtóny slaného karamelu a kvetinové tóny tanínov dopĺňajúcich záver. Táto matcha je charakteristická svojou pozoruhodnou vôňou "ooika", podmanivo osviežujúcou arómou, ktorú nájdete len v najvýnimočnejšom zelenom čaji pestovanom v tieni. Perfektné na prípravu čaju samostatne alebo ako súčasť množstva vybraných elixírov zdravia.Skladujte na chladnom a suchom mieste, chráňte pred vlhkosťou, slnečným žiarením a pachmi.Po otvorení uchovávajte v chladničke pre maximálnu chuť a silu.

Kúpiť

NOVÉ

Midori™ kulinárska Matcha 20g

Midori™ kulinárska Matcha 20g

16,00 €

Bohaté s robustnými, dobre zaoblenými príchuťamiNaša kulinárska matcha "reservé" je starostlivo vytvorená tak, aby priniesla vyvážený súbor bohatých a robustných chutí matcha – ideálne na použitie v receptoch.Bohatá a robustná chuť, Midori™ je výberom matcha pre popredných kuchárov, baristov, cukrárov a čokolatierov. Svojou žiarivou zelenou farbou a jemným umami dodáva vašim receptom harmonický súbor dobre zaoblených chutí „matcha“. Táto matcha sa môže pochváliť hlboko bohatými tónmi zeleného čaju pestovaného v tieni, podmanivou vôňou a intenzitou potrebnou na „presadenie sa“ medzi ďalšími  chuťovými zložkami. Dajú sa s ním vyrábať vynikajúce naparované a spenené mliečne nápoje a je ideálny na použitie v receptoch nápojov a dezertov, ako sú matcha latté, smoothies, dezerty, zmrzliny, ľahké jedlá, čokoláda a iné kulinárske kreácie.Skladujte na chladnom a suchom mieste, chráňte pred vlhkosťou, slnečným žiarením a pachmi.Po otvorení uchovávajte v chladničke pre maximálnu chuť a silu.

Kúpiť

NOVÉ

Súprava na prípravu Matcha

Súprava na prípravu Matcha

75,00 €

Moderná súprava pre váš každodenný rituálNaša súprava na varenie matcha čaju moderným štýlom kombinuje náš najlepší ručne vyrobený matcha riad s našou charakteristickou Matsu™ remeselnou matchou, ktorá je ideálna pre váš každodenný rituál.Matcha Brewing Kit kombinuje našu charakteristickú remeselnú kvalitu matcha so starostlivo vybraným sortimentom ručne vyrábaných produktov matcha riadu, ktoré sú navrhnuté tak, aby vyvážili hodnoty tradičného čajového obradu, so súčasnou funkčnosťou. Súprava obsahuje remeselnú matchu, Matsu™, "Cloud Glass Chawan" (ručne fúkaná dvojstenná sklenená miska), "Full-Hand Chasen" (bambusová metlička na matcha v plnej dĺžke) a "Bamboo Chashaku" (odmerka na matcha), všetko, čo potrebujete. na zúčastnenie sa na starodávnom obrade v modernom štýle.

Kúpiť

NOVÉ

Súprava Twin Cloud Glass Chawan

Súprava Twin Cloud Glass Chawan

32,00 €

Súprava dvojitých sklenených misiek inšpirovaných oblakomSet pozostávajúci z dvoch "Chawanov"  (matcha misiek) v modernom štýle, starostlivo navrhnutých pre nový pohľad na prípravu dokonalej šálky matcha.Súprava "Glass Chawan" obsahuje pár našich typických sklenených chawanov , ktoré sú špeciálne navrhnuté s cieľom vytvoriť moderný pohľad na odveký ústredný prvok čajového obradu. Každý "Chawan" je jemne ručne fúkaný našimi majstrami sklármi zo svetovo uznávanej sklárskej dediny. Tento "Chawan" je inšpirovaný tvarom oblaku, má vnútorné zakrivenie, ktoré dokonale dopĺňa náš "Full-Hand Chasen" (metlička) pri šľahaní matcha. Je vyrobený z vysoko kvalitného žiaruvzdorného borosilikátového skla, ktoré dokáže efektívnejšie udržať teplo a zároveň umožňuje, aby presvitala krásna farba obsahu vo vnútri, keď obdivujete svoju dokonale pripravenú šálku matcha. Táto sada je ideálna na vychutnanie si matcha v spoločnosti a je ideálna aj ako darček.

Kúpiť

NOVÉ

Sklenená servírovacia misa Katakuchi

Sklenená servírovacia misa Katakuchi

65,00 €

Matcha miska s nálevkouTáto úžasná matcha "Katakuchi" (šľahacia misa) predstavujúca až divadelný prvok vášho moderného zážitku varenia matcha je precízne navrhnutá na šľahanie matcha a nalievanie do servírovacej šálky, všetko v jednom zariadení.Štýlová zmes krásnej estetiky a ergonomického dizajnu je špeciálne ručne vyrobená, aby vytvorila pre moderných matchaeológov zariadenie na prípravu matcha - typu "všetko v jednom". Miska je vyrobená z tepelne odolného borosilikátového skla, vizuálne nápadným a praktickým materiálom, ktorý predvedie krásnu farbu matcha čaju počas jeho prípravy. Jeho vnútorná hĺbka a zakrivenie sú presne navrhnuté tak, aby vyhovovali procesu šľahania matcha a zabránili striekaniu do hornej časti misy. Po stranách má priehlbinu, ktorá uľahčuje prirodzené držanie v ruke, a konkávnu základňu, ktorá zaisťuje, že ju vaše prsty môžu uchopiť bez skĺznutia, keď nalievate čerstvo našľahanú matchu jednou rukou do vašej obľúbenej servírovacej šálky. Na rozdiel od tradičného "Chawanu", ktorého keramický povrch môže ľahko opotrebovať špičku vášho "Chasen" bambusového šľahača, táto prípravná misa má sklenený povrch, ktorý je šetrný k šľahačom a poskytuje odolnejšie dlhodobé riešenie vašej každodennej výroby matcha. Ideálná na použitie s naším tradičným "Chasen" bambusovým šľahačom.

Kúpiť

NOVÉ

Cloud Glass Chawan

Cloud Glass Chawan

19,00 €

Ručne fúkaná sklenená miska inšpirovaná oblakmiSklenený "Chawan" bol špeciálne navrhnutý s cieľom vytvoriť moderný pohľad na odveký ústredný bod čajového obradu. Každý chawan je jemne ručne fúkaný našimi majstrami sklármi zo svetovo uznávanej sklárskej dediny. Tento chawan , inšpirovaný tvarom oblaku , má vnútorné zakrivenie, ktoré dokonale dopĺňa náš "Full-Hand Chasen" pri šľahaní matcha. Je vyrobený z vysoko kvalitného žiaruvzdorného borosilikátového skla, ktoré dokáže efektívnejšie udržať teplo a zároveň umožňuje, aby presvitala krásna farba obsahu vo vnútri, keď obdivujete svoju dokonale uvarenú šálku matcha.

Kúpiť

NOVÉ

Bamboo Chashaku

Bamboo Chashaku

13,00 €

Bambusová naberačka ChashakuBambusová chashaku bola navrhnutá v súlade s našimi pokynmi na prípravu matcha čaju tak, aby porciovalo presne polovičnú porciu matcha. Tento nepostrádateľný nástroj, vyrezávaný zo zlatého bambusu do hladkého, jemného ohybu, je oceňovaný pre svoju krásu a funkčnosť. Jeho elegantne zakrivený tvar je špeciálne navrhnutý tak, aby elegantne držal aj dávkoval jemný prášok. Perfektné ako doplnok k nášmu "Full-Hand Chasen".

Kúpiť

NOVÉ

Tradičný Chasen šľahač

Tradičný Chasen šľahač

19,00 €

Tradičná bambusová metllička na šlahanie matchaTáto ručne vyrobená bambusová metlička, známa ako  "Chasen" (茶筅), sa tradične používa pri japonských čajových obradoch na prípravu dokonale hladkej matcha. Ručne vyrobené, z jedného kusu v zime tvrdeného bambusu, špecializovanými remeselníkmi v rodinnej dielni, ktorá tieto slávnostné majstrovské diela vyrába už po generácie, je každý tradičný bambusový "Chasen" skutočne jedinečným umeleckým dielom. ňObsahuje 100 hrotov, z ktorých každý bol odborne vyrezaný, precízne tkaný povrázkom a stočený na špičke, aby sa čaj mohol efektívne šľahať, a aby sa vytvorila lahodná matcha – nádherné remeselné dielo, ktoré dodá eleganciu a sofistikovanosť do vášho denného #MatchaRitualu.

Kúpiť

NOVÉ

Full-Hand Chasen

Full-Hand Chasen

22,00 €

Bambusová metlička na šlahanie  matcha "do celej ruky""Full-Hand Chasen" je majstrovské dielo remeselnej zručnosti skoncentrované do ručného zariadenia. Je jemne ručne vyrobený z jedného kusu v zime tvrdeného bambusu, pomocou vysoko uznávanej techniky známej ako „umenie končekmi prstov“, ktoré teraz praktizuje len niekoľko vybraných cechov remeselníkov.  Dĺžka celoručného "Chasenu" je optimalizovaná pre pohodlné uchopenie a počet hrotov je starostlivo vybraný našimi matcha someliérmi tak, aby umožňovali prípravu druhov matcha "Usucha" aj "Koicha". Perfektné ako doplnok ku "Cloud Glass Chawan".

Kúpiť

NOVÉ

Meiko™ ceremoniálna Matcha 100g

Meiko™ ceremoniálna Matcha 100g

48,00 €

Plné telo s jemnými kvetinovými vôňamiTáto výdatná matcha slávnostnej kvality varí hlboko bohatú smaragdovozelenú srdečnú sviežosť s robustným telom, sladko-sladkými podtónmi a buketom kvetinových tónov a jemných tanínov.Dúhová zelená farba Meiko™ (epitel odkazujúci na krásne pučanie kvitnúcej rastliny) je majstrovsky namiešaný, aby vytvoril dobre definovaný, aromatický nápoj so sladkými, jemnými vrchnými tónmi, po ktorých nasledujú pikantné podtóny slaného karamelu a kvetinové tóny. tanínov dopĺňajúcich záver. Táto matcha je charakteristická svojou pozoruhodnou vôňou ooika , podmanivo osviežujúcou arómou, ktorú nájdete len v najvýnimočnejšom zelenom čaji pestovanom v tieni. Perfektné na varenie samostatne alebo ako súčasť množstva vybraných elixírov zdravia.

Kúpiť

Výrobcovia

© 2013 - 2024 Vitarian spol. s r. o.
Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency