Korona: falošný poplach?

Fakty a čísla

  • autor: Dr. Karina Reiss & Dr. Sucharit Bhakdi
  • jazyk: slovenský
  • počet strán: 184
  • fakty a čísla
  • best seller v Nemecku
  • navštívte covid19fakty.sk
Vaša cena 14,90 €
DPH 20 %
Dostupnosť Vypredané
Katalógové číslo
 

Nakúpte ešte za 50.00 € a získajte dopravu ZDARMA

Zrejme žiadna téma dnešnej doby nevyvoláva toľko záujmu, kontroverzií a strachu ako koronavírus. Protichodné názory, falošné správy a politicky kontrolované informácie spôsobujú u ľudí zmätok. Rozdielne názorové prieniky vedú k nekonečným diskusiám.

Čo je pravda? Čo je fakt? Čo je vecou interpretácie?

Táto kniha prináša vecný pohľad na problém. Ponúka vedecky podložené informácie a fakty. Kniha vám dáva možnosť vytvoriť si názor, ktorý po jej prečítaní dokážete odôvodniť na základe získaných poznatkov.

Univ.-Prof. Dr. med. Sucharit Bhakdi

Lekár-špecialista na mikrobiológiu a epidemiológiu infekcií. 22 rokov viedol Ústav lekárskej mikrobiológie a hygieny na Univerzite Johannesa Gutenberga v Mainzi. Pôsobil aj v oblasti starostlivosti o pacientov, ako výskumník a pedagóg. Publikoval viac ako 300 vedeckých prác v oblasti imunológie, bakteriológie, virológie a kardiovaskulárnych chorôb. Okrem mnohých ocenení mu bol udelený aj Rad za zásluhy spolkovej krajiny Porýnie-Falcko.

Prof. Dr. rer. nat. Karina Reiss

Výskumníčka, ktorá prednáša vo výskumnom centre Quincke na Univerzite Christiana Albrechta v Kieli. Už viac ako 15 rokov pôsobí v oblasti biochémie, infekcií, bunkovej biológie a medicíny. Jej odbornú kvalifikáciu potvrdzuje viac ako 60 publikácií v medzinárodných časopisoch, za ktoré získala množstvo vyznamenaní a cien.

Predslov vydavateľa

Keď sledujem dnešný svet, tak vidím jednu až zarážajúco koordinovanú akciu od Austrálie, cez Čínu, Indiu a Irán, Rusko, cez celú Európu, až po všetky štáty Ameriky, pri ktorej sa zavádzajú rovnaké protipandemické “opatrenia“, ktorých nezmyselnosť je neuveriteľná, a ktorých cieľom nemôže byť proklamované zdravie ľudí, ale demontáž demokracie a ľudských práv, ako aj každodenná buzerácia človeka. Zaujímavé je aj to, ako časovo koordinovane prebiehajú “prísne bezpečnostné a hygienické opatrenia” vo všetkých krajinách. Prvý lockdown v marci a apríli, čiastočné uvoľnenie cez leto, “druhá vlna” od septembra a hrozba ďalšieho lockdownu na jeseň a tiež vízia, že “pandémia” neskončí ani na budúci rok, dokonca ani v roku 2022.

Ako majú ľudia na tejto planéte žiť, pracovať, plánovať, ak je im vzatá akákoľvek vízia v lepšiu budúcnosť? Počas prvého lockdownu utrpeli obrovské straty celé odvetvia, najmä tie, ktoré nám spríjemňujú život, teda náš voľný čas... Tieto odvetvia prinajmenšom minuli všetky svoje rezervy, prípadne sa museli zadlžiť. “Druhá vlna” bude pre väčšinu devastačná. Státisíce ľudí na Slovensku a milióny ľudí na svete ostanú bez príjmu. V cestovnom ruchu, ktorý je najviac postihnutý opatreniami, pracuje celosvetovo 1 miliarda (1,000.000.000) ľudí. Kedysi bohaté letecké spoločnosti a veľký touroperátori stoja pred zoštátnením, hotely a gastronómia pred krachom a v chudobnejších exotických krajinách sú milióny ľudí pracujúcich v turizme bez obživy.

Kto si vezme na zodpovednosť našimi volenými zástupcami akceptované vzniknuté “kolaterálne škody”, nielen materiálne, ale aj zdravotné a psychické?

Kto bude zodpovedať za mŕtvych, ktorým sa nedostalo ošetrenie, pretože nemali onú propagovanú chorobu, ale hociktorú inú, na ktorú zomiera 99,85 % ľudí? Prečo zrazu máme lekársku starostlivosť dvoch tried?

Kto bude niesť zodpovednosť za nárast alkoholizmu, násilia v domácnostiach, samovrážd, psychických chorôb? Človek bez nádeje v lepšiu budúcnosť proste nemá chuť žiť, jeho imunita sa automaticky zhoršuje.

Nervozita v spoločnosti sa stupňuje. Ľudia na seba kričia na ulici, rodiny sú rozhádané, spoločnosť sa polarizuje a za všetkým sú najmä obavy z budúcnosti. A kto má z toho prospech?

Prečo každý, kto sa opováži pochybovať o adekvátnosti, to jest primeranosti opatrení je okamžite mediálne znevažovaný a  zaškatuľkovaný ako konšpiračný teoretik, kovidiot a popierač covidu?

Prečo média dávajú priestor iba jednej názorovej strane, ktorá tvrdí že “pandémia skončí až keď bude existovať očkovacia látka”?

Prečo nikto nehovorí o liekoch? Akým spôsobom sa vyliečili tie milióny ľudí, ktorí nemali žiadne alebo len ľahké príznaky. Je naozaj potrebné plošne očkovať obyvateľstvo, ktoré je podľa nedávnej štúdie Thubingenskej univerzitnej kliniky na 81 % imúnne proti Covidu-19. A že smrtnosť od apríla klesá, respektíve nestúpa exponenciálne ako sa strašilo na začiatku a straší sa znova? Epidémia a pandémia bola do roku 2009 definovaná WHO presne opačne: „Pandémia chrípky nastáva, keď sa objaví nový vírus chrípky, proti ktorému ľudská populácia nemá imunitu, výsledkom čoho je niekoľko simultánnych epidémií na celom svete, s enormným počtom úmrtí a chorôb.“ Z akého dôvodu bola odstránená z definície časť „s enormným počtom úmrtí a chorôb“?

Existuje konflikt záujmov, keď hlavnými sponzormi WHO sú 3 spoločnosti ktoré majú ekonomické záujmy pretože vyvíjajú a vyrábajú vakcíny? (Bill a Melinda Gates Foundation, GAVI Alliance a National Philantropic Trust financovali WHO v poslednej dvojročnici 2018/19 s 959,9 miliónmi USD, ešte pred najväčším sponzorom USA s 851,6 miliónmi USD). Ich hlavný protagonista by najradšej očkoval 7 miliárd ľudí, to jest celé ľudstvo. Kto bude niesť zodpovednosť za to, keď vedľajšie negatívne účinky očkovania zabijú alebo poškodia viac ľudí ako oná choroba Covid19? Prečo očkovacie látky nepodliehajú prísnym a striktným kontrolám ako je to v prípade liekov? Naozaj je eticky akceptovateľné experimentovať s novou vakcínou celosvetovo na zdravých aj chorých, mladých aj starých?

Propagujú médiá očkovanie, pretože sú financované nadnárodnými potravinovými a farmaceutickými spoločnosťami, ktorých výrobky ľudí najprv spravia chorými a následne im predávajú lieky na tzv. civilizačné choroby, to jest choroby spôsobené zlou životosprávou, najmä zlým jedlom?

Počuli ste jediného politika ktorý by povedal „nepozerajte katastrofické správy a vyhlásenia epidemiológov, krízových štábov a politikov, radšej sa viacej hýbte, choďte na čerstvý vzduch, opaľujte sa na slnku, aby ste načerpali vitamín D, ktorý okrem iného zvyšuje vašu imunitu”? Ktorý by povedal, že to najhoršie je už za nami, dal pozitívne očakávanie pre budúcnosť, poradil, aby ste jedli viac ovocia a zeleniny, najlepšie z miestnej malovýroby, plnej vitamínov, minerálov a stopových prvkov, ktoré pre zdravie najviac potrebujeme? Pozitívne očakávanie zlepšuje nielen náladu, ale aj imunitu. Naopak, dokola omieľané zlé správy a beznádej spôsobujú chronický stres a tým oslabujú obranyschopnosť nášho organizmu.

Prečo práve deti v škôlkach, školách a stredných školách, ktoré majú najlepšiu imunitu (sú teda najmenej ohrozené), boli zákazom zasiahnuté ako prvé? Veď sú vo veku, kedy ich imunitný systém vzniká. Musia sa stýkať s  rovesníkmi a vymieňať si mikróby. Veď my všetci žijúci ľudia sme potomkami ľudí, čo prežili všetky zatiaľ známe aj neznáme choroby.

Aké kruté musí byť pre babičku a dedka v starobinci ak ich ani na Veľkú noc, teda ani len raz ročne nemôže navštíviť a objať ich vnúča? Aká je perspektíva starých a  chorých, keď sú už naveky odsúdení ostať v svojom nedobrovoľnom väzení bez možností návštev? Aká paranoja vzniká u  každého, kto sa bojí priblížiť k druhému človeku či cudziemu alebo rodinnému príslušníkovi?

Ako si politici mohli myslieť že zastavia šírenie vírusu? Neexistuje takmer žiadna choroba, ktorá by bola úplne vykynožená napríklad očkovaním. Vždy ide len o jej potlačenie, nie vyhubenie. Nebolo by lepšie podľa švédskeho vzoru nechať vírus prehrmieť za dva mesiace a bolo by po všetkom? Mohli sme sa už v máji vrátiť k normálnemu životu. Popritom investovať do zdravotníctva a to nielen do techniky, ale aj do personálu – všade tam, kde sa za posledné roky iba šetrilo.

Prečo jednotlivé krajiny nespravili experimenty s povolením všetkého, vrátane festivalov, koncertov, divadla a cestovania a následne neskúšali pozorovať, aký vplyv to na šírenie vírusu má? Naozaj si politici myslia, že sa ekonomika zapína a vypína zázračným tlačidlom? A keď ľudia chcú normálne žiť a dovolia si interpretovať nariadenia po svojom, tak na nich politici zúrivo pokrikujú nezmyslené obvinenia?

Veď politici spravili väčšinou lockdowny už po vrchole choroby, to jest zbytočne a potom si tľapkali po pleciach, aký sú úžasní. Teraz nám nadávajú do nezodpovedného národa, pretože počty zase stúpajú. A áno, budú stúpať, pretože každý rok na jeseň stúpajú ochorenia horných dýchacích ciest.

Ako vysvetlíme ďalším generáciám že tzv. pandémia neviedla k väčšiemu počtu mŕtvych v tomto roku v porovnaní s  minulými, zato ale potopila prosperujúce ekonomiky? Je porovnanie so španielskou chrípkou naozaj na mieste, kedy úmrtnosť bola 10 % a zomrelo na ňu 50 miliónov ľudí?

Prečo sa nesledujú dôvody odlišnej úmrtnosti v rôznych krajinách, nezávisle od brutálnych alebo miernejších “opatrení”. Veď vplyv na to môžu mať desiatky faktorov, od prírodopisnej šírky, po vekovú štruktúru obyvateľstva, jeho zvyklostí, zdravotný stav, predošlé očkovania atď...

Prečo sa nehovorí o úspechu alebo neúspechu ruskej vakcíny, prečo sa nehovorí o Číne? Naozaj si niekto myslí, že jedine Číňania porazili tu strašnú “hnusobu”, a to naveky?

A posledná otázka – ako dlho ľudia ešte majú znášať ohraničenie ich občianskych slobôd, napríklad slobody slova, slobody voľného pohybu a slobodu zhromažďovania sa? Rok, dva, do konca života?

Ako dlho budú musieť zdraví ľudia lapať po dychu spod rúška, ktorého efektivita je minimálne sporná? Dezinfikovať si desaťkrát denne popraskané ruky?

Ako dlho sa budú zdraví ľudia testovať na vírus, ak sú bez príznakov a následne posielať do 14-dňovej karantény?

Tieto otázky si kladieme nielen my laici, položili si ich aj renomovaní vedci Kathrin Reiss, výskumníčka v oblasti biochémie, infekcií, bunkovej biológie a medicíny a Sukharit Bhakdi, lekár-špecialista na mikrobiológiu a epidemiológiu infekcií.

Kniha, ktorú držíte v  ruke, vám zodpovie mnohé otázky. Nemusíte súhlasiť so všetkými tézami v knihe, ale minimálne ich môžete zobrať do úvahy ako jeden z možných pohľadov na vec.

Užite si ponorenie do vedeckého sveta. Vo všetkom treba hľadať aj niečo pozitívne. Vďaka “pandémii” sa čoraz viac ľudí stáva vzdelanejšími a možno aj vedomejšími. Určite sa nám to zíde pre ďalšie “pandémie”, ktoré môžu, na rozdiel od tejto, byť závažnejšie.

Viac...

Viac vedeckých štúdii, rozhovorov s odborníkmi, článkov z medzinárodných časopisov a publikácii k téme Covid-19 nájdete na: www.covid19fakty.sk

Počet strán

184

Výrobca Vitarián.sk
Katalógové číslo
EAN 9788097375607

Podobné produkty

Učeň ledu

Učeň ledu

9,50 €

Hana Moravčíková V současnosti editorka časopisu Lonely Planet se...

Kúpiť

Výrobcovia

© 2013 - 2023 Vitarian spol. s r. o.
Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency