amitamin® fertilsan M

Na podporu plodnosti mužov pri želaní mať dieťa

 • Výživový doplnok
 • 500 mg L-arginínu a L-carnitínu
 • množstvo minerálov a vitamínov
 • vhodný pri nedokrvovaní
 • vhodný pri poruche plodnosti
Vaša cena 1 260,00 Kč
DPH 20 %
Dostupnosť Na sklade
Katalógové číslo
 • Rýchle dodanie
 • Spoľahlivý dodávateľ
 • 12 rokov na Slovensku
 • Servis a opravy
 • Spokojní zákazníci

 • 0918 395 014
  Pondelok – Piatok od 11:00 – 18:00

  Čo je fertilsan® z amitaminu®? Ako pôsobí?

  Fertilsan® M je diétna potravina pre zvláštne medicínske účely (doplnková bilancovaná diéta) a slúži na diétnu liečbu mužov s poruchami plodnosti podmienenými chybnou výživou a s obmedzeným spermiovým  programom. Už viac ako každý desiaty pár so želaním mať dieťa neotehotnie nechcene. Príčiny tohto spočívajú asi 40 % u ženy, 40 % u muža a 20 % u oboch partnerov.

  Podľa jednej štúdie kvalita mužských spermií v druhej polovici 20. storočia poklesla o viac ako 50 %.  (Carlsen E, Giwercman AJ, Keiding N, Skakkebaek NE. Evidence for decreasing quality of semen during past 50 years. BMJ 1992; 305:609-613) a zdá sa, že sa ďalej zhoršuje (o.i viď Comhaire FH, Dhooge W, Mahmoud A, Depuydt C. A strategy fot the prevention of male infertility. Verh K Acad Geneeskd Belg 1999; 61:441-452.).

  Úbytok kvality spermií a tým plodnosti muža sa pritom týka všetkých dôležitých parametrov, obzvlášť

  • počtu spermií na ml ejakulatu
  • celkového počtu spermií
  • podielu rýchle dopredu pohyblivých spermií (motilita)
  • všeobecného zdravia spermií (morfológia, leukocity v ejakulate).
  Účinnosť a určenie účelu

  Produkcia mužských semenných buniek je zložitý, biologicky náročný proces, ktorý trvá viac ako okolo troch mesiacov. A je náchylný na poruchy.

  Pre normálny, zdravý vývoj spermií je telo v priebehu dozrievania semenných buniek odkázané na dostatočný prísun mnohých rôznych mikroživín, zvlášť vitamínov a stopových prvkov. Stále a opäť sa predpokladá, že oxidačný stres je príčinou pre ohraničenú mužskú plodnosť. Oxidačný stres je poškodenie buniek voľnými radikálmi. V produkte obsiahnuté vitamíny C a E ako aj minerálne látky zinok a selén prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

  Fertilsan® M bol vyvinutý, aby dodal mužovi mikrovýživné látky, ktoré sa obzvlášť podieľajú na zdravom zrení spermií a vykazujú výrazné, bunky chrániace vlastnosti alebo podporujú funkcie pri tvorbe buniek. Ako základňa výživy sa na to používa vybraná kombinácia z karnitinu, argininu a N-acetylcysteinu.

  V produkte obsiahnutý vitamín D je v spojení s kyselinou listovou dôležitý pre pochody pri delení buniek. Vitamín A resp. beta-karotén podporuje pritom dodatočne priebehy pri špecializácii buniek. U stopových prvkov boli intenzívne skúmané súvislosti s plodnosťou muža a nedávno tiež jasne potvrdené aj Európskym potravinovým úradom (EFSA). Viaceré klinické štúdie poskytujú vedecky všeobecne uznané výsledky:

  • zinok prispieva k normálnej plodnosti a normálnej reprodukcii.
  • selén prispieva k normálnej tvorbe spermií

  Pre mužov s obmedzenou fertilitou (oligazoospermia, astenozoospermia) bolo možné dokázať, že sa pri príjme mikroživín signifikantne zlepšil počet spermií, pohyblivosť spermií (motilita), výzor (morfológia) a ďalšie parametre spermioveho programu.

  Užívanie fertilsanu® M môže preto urýchľovať zdravý vývoj semenných buniek u muža a aktívne podporiť želanie mať dieťa.

  Oblasti použitia

  fertilsan® M slúži na dietetickú liečbu mužov s poruchami plodnosti, podmienenými chybnou výživou a obmedzeným spermiovým programom. Môžete ho bez problémov trvale užívať. Užívanie by malo trvať minimálne tri mesiace.

  Odporúčanie pre denné užívanie

  Kapsuly: Raz denne užiť tri kapsuly s dostatkom vody, najlepšie pred alebo počas jedla. Granulat: Raz denne rozpustiť obsah sáčku v cca 0,2 l vody, dobre premiešať a vypiť pred alebo počas jedla. Môžete tiež prášok rozpustiť podľa chuti aj v ovocnej šťave alebo vínovom streku. Pre kapsuly a granulat platí: udané denné množstvo sa nesmie prekročiť. Uložiť mimo dosahu detí. Nie pre deti a mladistvých. Bez gluténu, laktózy a GMO.

  Tipy na podporu plodnosti

  Zdravý spôsob života môže dodatočne pomôcť pri vytvorení základu pre zdravú produkciu semenných buniek. Vyhýbajte sa preto fajčeniu a alkoholu tak ďaleko ako je to možné. Preverte Vaše užívanie liekov a užívajte podľa možnosti len lieky, ktoré sú medicínsky nutné a sú predpísané lekárom. Pokúste sa redukovať jedy zo životného prostredia a hormóny vo Vašej strave a Vašom okolí. Tiež je v podozrení stres, že negatívne pôsobí na plodnosť. Redukujte podľa možnosti Váš stres, doprajte si prestávky a uvoľnenie. Vznik semenných buniek je citlivý na teplo. Vyhýbajte sa preto noseniu veľmi priliehavého oblečenia v rozkroku a nadmerne horúcim kúpeľom.

  Dôležité pokyny

  fertisan® M nie je žiadna kompletná potravina. Skladovať v suchu pri teplote miestnosti a chrániť pred svetlom Nie je náhradou za vyváženú a pestrú výživu a zdravý životný spôsob. Používať len pod lekárskou kontrolou. Vzhľadom na zvláštne určenie cieľa produktu sa líši od podľa prílohy 6 k § 14b DiätV stanovených množstiev výživných látok. Nie je vhodný pre osoby, ktoré alergicky  reagujú na jednu z obsiahnutých látok.

  Aplikačná forma kapsúl

  Obsah balenia: 82 g / 90 kapsúl

  Artikel Nr. 500/PZN 01476816

  Na 30 dni pri užívaní 3 kapsúl denne.

  Prísady

  L-karnitintartrat, L-arginin HCL, D-alfa-tokoferyl-acetát, hydroxypropylmetylcelulóza (obal kapsúl), zinokglukonat, kyselina askorbová, extrakt z píniovej kôry (95 % proantokyanidinel, acetyl-L-cystein, selénové kvasinky, oddeľovacie prostriedky magnéziové soli od kyselín jedlého tuku. Koenzým Q 10, farbivo E 171, cholekalciferol, beta-karotén, pteroylmonoglutamínová kyselina.

  Aplikačná forma porcované sáčky

  Obsah balenia: 150 g/30 sáčkov

  Artikel Nr. 501/PZN 10931372

  Nápojový granulat s ríbezľovou príchuťou na zmiešanie s 0,2 l vody. Denne požiť jeden nápoj.

  Prísady

  Inulín, L-karnitintartrat, L-arginin HCL, maltodextrin, prášok z čiernych ríbezlí, D-alfa-tokoferylacetat, aróma, zinkový glukonát, kysliaci prostriedok kyselina citrónová, kyselina ascorbová, extrakt z píniovej kôry (95 % proantokyanidinel, N-acetyl-L-cystein, selénové kvasinky, koenzym Q10. Farbivo prášok z červenej repy, sladidlo steviolglygoside, plnivo dioxyd kremíka, cholekalciferol, beta-karotén, sladidlo sukralose, kyselina pteroylmonoglutamínová.

  Obsah balenia

  82 g / 90 kapsúl


  Špecifikácie

  Výrobca ALTEVITA
  EAN 0000000007443

  Doplňujúce údaje

  Normálny spermiový program

  Podľa definície WHO (Svetovej zdravotníckej organizácie) platia pre spermiový program nasledovné normované hodnoty:

  Parameter Hodnoty 2010 Hodnoty 1999
  Objem semena ≥ 1,5 ml ≥ 2,0 ml
  Koncentrácia spermií ≥ 15 mil./ml ≥ 20 mil./ml
  Celkový počet spermií ≥ 39 mil. ≥ 40 mil.
  Progresívna motilita ≥ 32 % ≥ 50 %
  Totálna motilita ≥ 40 % ≥ 50 %
  Normálna morfológia ≥ 4 % ≥ 14 %
  Leukocity < 1 mil./ml < 1 mil./ml
  MAR-test < 50 % < 32 %

  Ak leží jedna alebo viaceré hodnoty spermiového programu pod normovanými hodnotami, hovoríme o obmedzenej plodnosti a v extrémnom prípade o neplodnosti muža.

  Každé tri kapsule obsahujú/každý porciovaný sáčok obsahuje: V dennej dávke *% NRV
  Vitamín D 10 μg 200 %
  Vitamín C 200 mg 250 %
  Vitamín E 120 mg 1000 %
  Extrakt z píniovej kôry (95 % Proantokyanidin) 100 mg **
  Kyselina listová 800 μg 400 %
  L-karnitin (Carnipure®) 500 mg **
  L-arginin 500 mg **
  N-acetyl - L-Cystein 80 mg **
  Koenzým Q10 15 mg **
  Zinok 40 mg 400 %
  Selén 60 mg 109 %
  Beta karotén 3 mg **

  *NRV: Vzťažné hodnoty výživných látok/**nie sú žiadne odporúčania k dispozícii


  Podobné produkty

  TIP

  NOVÉ

  Omega 3 olej DHA 30% + EPA 15% - 100 ml

  Omega 3 olej DHA 30% + EPA 15% - 100 ml

  945,00 Kč

  BIOAKTÍVNE PRÉMIOVÉ ZLOŽKY100% rastlinné, vegánske Omega 3 z rias (Schizochytrium sp.)Priamo bioaktívne omega-3 mastné kyseliny, nie je potrebná žiadna konverziaPrírodný olej z rias s ďalšími omega-3 mastnými kyselinami a cennými rastlinnými látkamiPrírodná forma triglyceridov pre optimálnu absorpciuLepšia biologická vstrebateľnosť ako z rybieho oleja (forma etylesteru)Z mikrorias Schizochytrium sp. s najvyšším obsahom DHA na sveteMierna chuťČerstvosť oleja z rias: Hodnota Totox (oxidácia) 1,9 v konečnom produkteŤažké kovy nie sú kvantifikovateľnéEnvironmentálne toxíny sa nedajú kvantifikovaťBezjódové pestovanie mikrorias v udržateľnej akvakultúreVýrobný proces šetrný k životnému prostrediu viaže tony CO2DBALI SME NABežné doplnky omega-3 zvyčajne používajú ako základ rybí olej. Mnohé druhy rýb však majú vysoké hladiny ťažkých kovov, ako aj mikroplastov a iných toxínov a rybí olej je mimoriadne sporný aj z etického a ekologického hľadiska. Používame preto 100% vegánske, čisto rastlinné Omega-3 vyrobené z prírodného oleja z rias. Mikroriasy nie sú len etickým a trvalo udržateľným zdrojom omega-3 mastných kyselín, obsahujú aj mnoho ďalších cenných rastlinných látok a na rozdiel od rýb nemajú žiadnu merateľnú kontamináciu toxínmi z prostredia.Náš Omega-3 olej je vyrobený z mikrorias Schizochytrium sp. získané, ktoré majú jeden z najvyšších rastlinných obsahov DHA na svete. Prirodzene, riasy obsahujú aj EPA. Na rozdiel od iných vegánskych omega-3 produktov táto riasa neposkytuje neaktívny prekurzor kyseliny alfa-linolénovej (ALA), pretože je obsiahnutá v ľanovom oleji a ktorá sa musí najskôr premeniť na aktívnu formu, ale priamo bioaktívnu omega -3 mastná kyselina DHA.Riasy sa pestujú v udržateľných akvakultúrach, ktoré nepoškodzujú citlivý morský ekosystém. Náš Omega-3 olej preto nemá negatívny vplyv na zásoby rýb ani na prirodzené zdroje potravy pre morské živočíchy. Olej z rias má tiež výbornú ekologickú rovnováhu, pretože počas výrobného procesu sa z atmosféry viaže veľa ton oxidu uhličitého.Pri tomto produkte sme dbali na obzvlášť jemnú chuť oleja. Vďaka nášmu optimalizovanému procesu výroby/plnenia pri absencii kyslíka môžu byť citlivé omega-3 mastné kyseliny chránené čo najlepšie.Nízky stupeň oxidácie oleja (hodnota Totox: 1,9) dokazuje čerstvosť nášho oleja z rias. Príslušný laboratórny test si môžete pozrieť nižšie v časti „Laboratórne testy“.Ako obal používame namiesto plastu hnedé sklo chránené pred svetlom.EFEKTOmega-3 mastné kyseliny sú špeciálnou triedou polynenasýtených mastných kyselín, ktoré ako zložky bunkových membrán a ako prekurzory eikosanoidov regulujú mnohé dôležité fyzické funkcie, ako je funkcia mozgu a srdca. Biologicky aktívne omega-3 mastné kyseliny sú kyselina dokosahexaénová (DHA) a kyselina eikozapentaénová (EPA). Nasledujúce vyhlásenia o účinku boli doteraz schválené EFSA ako vedecky dokázané:DHA A EPAprispievajú k normálnej činnosti srdcaDHAprispieva k udržaniu normálnej funkcie mozguprispieva k udržaniu normálneho zrakuV súčasnosti sa intenzívne skúmajú mnohé ďalšie účinky.HODNOTA TOTOXObzvlášť dôležitým kvalitatívnym znakom kvalitných omega-3 olejov je ich stupeň čerstvosti. Omega-3 mastné kyseliny sú vďaka svojej štruktúre prirodzene extrémne reaktívne a náchylné na oxidačné procesy (autooxidáciu), ktoré môžu rýchlo spôsobiť ich žltnutie. Pri oxidácii omega-3 mastných kyselín sa primárne tvoria peroxidy mastných kyselín, ktoré potom reagujú alebo sa rozkladajú na sekundárne oxidačné produkty, ako sú aldehydy (malondialdehyd, 4-hydroxyhexenal). Preto sú merania oxidačných vedľajších produktov kľúčové pre zabezpečenie kvality omega-3 produktov.Na meranie oxidácie omega-3 olejov sa používajú tri hlavné hodnoty: peroxidové číslo (POZ), p-anizidínové číslo a hodnota TOTOX, ktorá sa vypočítava z anizidínového a peroxidového čísla (hodnota TOTOX = p-anizidínové číslo + (2 * peroxidové číslo)).Hodnota TOTOX (Total Oxidation) je medzinárodne uznávaný ukazovateľ, ktorý hodnotí celkovú oxidačnú hodnotu (oxidáciu mastných kyselín) a poskytuje jasný celkový obraz o stupni čerstvosti olejov. Tu platí: čím vyššia je hodnota TOTOX, tým je olej "zatuchnutejší"í. Anizidínové číslo (AnZ) je mierou tvorby aldehydu počas oxidácie tukov. Hovorí veľa o tom, ako sa olej spracovával a skladoval. Peroxidové číslo (POZ) meria aktuálnu oxidáciu.Naše omega-3 produkty sú priebežne monitorované na hodnoty anizidínu a peroxidu, a to nielen suroviny od výrobcu, ako je to často na trhu, ale aj finálny produkt po naplnení do kapsúl alebo fľaštičky. Pri výrobe dbáme na to, aby bol do značnej miery vylúčený akýkoľvek kontakt s kyslíkom, aby sa predišlo oxidačným procesom. Dbáme najmä na čerstvosť našich surovín a správne skladovanie konečného produktu. Vyhnete sa dlhým časom skladovania.Podľa oficiálnych orgánov (IFOS, IKOS, GOED, GMBI) sa nesmú prekročiť nasledujúce limitné hodnoty:Peroxidové číslo (POZ) (peroxidové číslo - PV): max.5 mEq/kgHodnota anizidínu (AV): max.20Hodnota toxínu (TOTOX): maximálne 26Hodnota TOTOX > 26 znamená, že omega-3 olej sa pokazil a už by sa nemal konzumovať. Hodnota TOTOX <20 je znakom čerstvého a kvalitného oleja. V ideálnom prípade odporúčame skladovať Omega-3 produkt mimo svetla, v spodnej časti chladničky. Nízka teplota zabezpečuje výrazné spomalenie oxidačných procesov riasového oleja. To platí ako pred, tak najmä po otvorení balenia.Ak sa chuť alebo vôňa oleja z rias počas tohto obdobia zhorší, znamená to predčasnú oxidáciu oleja z rias. Môže to byť vyvolané napríklad kontaktom dávkovacej pipety s ústami/jazykom alebo nesprávnym skladovaním.Naše produkty majú hodnoty hlboko pod odporúčanými limitmi. V záložke „Laboratórne testy“ nájdete najaktuálnejšie laboratórne hodnoty.DÁVKOVANIEODPORÚČANÁ SPOTREBAUžívajte 21 kvapiek denne s jedlom.KAŽDODENNÉ POTREBYEFSA odporúča denne konzumovať aspoň 250 mg omega-3 mastných kyselín DHA/EPA. Podľa EFSA sa denný príjem až 5 g polynenasýtených omega-3 mastných kyselín DHA a EPA môže vyskytnúť bez obáv o bezpečnosť.POTRAVINOVÉ DOPLNKYNeprekračujte odporúčanú dennú spotrebu. Výživové doplnky nie sú náhradou vyváženej a pestrej stravy. Uchovávajte mimo dosahu detí.SKLADOVANIESkladujte na chladnom a suchom mieste. Chráňte pred priamym slnečným žiarením a teplom. Poznámka: Po otvorení skladujte dobre uzatvorené v chladničke.

  Kúpiť

  TIP

  NOVÉ

  Kálium - Magnézium Komplex 2:1 (Draslík a horčík)

  Kálium - Magnézium Komplex 2:1 (Draslík a horčík)

  703,00 Kč

  BIOAKTÍVNE PRÉMIOVÉ ZLOŽKYOrganický citrát draselný a horečnatý v pomere 2:1Základné formy citrátu pre obzvlášť dobrú absorpciuPlných 150 mg draslíka a 75 mg horčíka na kapsuluCitran draselný z fermentácie rastlín s 35% obsahom draslíkaOrganický trimagnézium dicitrát so 14,5% obsahom horčíkaVysoká čistota nad 99 % (citrát draselný) alebo 98 % (citrát horečnatý)Iba dve zložky: citrát draselný a horečnatýVegánske, bez genetického inžinierstva a bez prísadZVLÁŠTNÁ POZORNOSŤNáš komplex horčíka a draslíka 2:1 obsahuje oba minerály ako základnú citrátovú zlúčeninu. Citrátová zlúčenina je soľ kyseliny citrónovej a je to teda organická, slabo zásaditá látka, ktorá sa prirodzene vyskytuje v tele. Metabolizuje sa v citrátovom cykle, a preto je ústrednou zložkou výroby energie v našich bunkách. Vďaka slabo zásaditej hodnote pH sa citráty jemne vstrebávajú cez gastrointestinálny trakt bez neutralizácie žalúdočnej kyseliny alebo posunu črevného prostredia do zásaditého. Ani kyselina citrónová, ani jej soľ, citrát, nevyvolávajú alergické reakcie u ľudí alergických na pomaranče a citrusové plody.Chelát ovocnej kyseliny citráto horečnatého je horčík viazaný na kyselinu citrónovú. Citrát horečnatý existuje v 2 formách, ktoré obsahujú buď približne 7 % alebo približne 15 % horčíka. Nami používaný organický trimagnézium dicitrát má vyšší obsah horčíka cca 15% a veľmi vysokú biologickú dostupnosť a rýchlu absorpciu. Používame trimagnézium dicitrát s čistotou > 98 %.Citran draselný, ktorý používame, pochádza z rastlinnej fermentácie, a preto sa nevyrába synteticky ako väčšina prípravkov citranu draselného. Východiskovým substrátom nášho citranu draselného je 100% kukurica bez GMO. Mikrobiotická aktivita metabolizuje východiskovú látku na čistý citrát draselný, ktorý je vďaka špeciálnemu procesu čistenia nielen bez kukurice, ale aj vegánsky, bez kvasníc a bez histamínu.Ako obal kapsúl používame špeciálne kapsuly HPMC, ktoré na rozdiel od väčšiny ostatných kapsúl HPMC alebo Pullulan na trhu neobsahujú 100% pomocné látky karagénan a PEG, ktoré nevyžadujú deklaráciu. Ako obal namiesto plastu používame svetlo chránené a ekologické hnedé sklo.EFEKTUžívanie horčíka a draslíka v pomere 2:1 sa často považuje za ideálne. Draslík je tretí najbežnejší minerál v tele a je jedným zo základných elektrolytov. Približne 98 % celkového draslíka v ľudskom tele sa nachádza intracelulárne, t. j. v bunke, zatiaľ čo dôležitý antagonista sodík sa koncentruje najmä extracelulárne. Vyvážený pomer týchto dvoch minerálov je dôležitým základom pre rôzne telesné reakcie a (enzymatické) metabolické procesy. Naša moderná strava s vysokým obsahom soli však ľahko posúva rovnováhu smerom k nadbytku sodíka. Nadbytok sodíka navyše podporuje vylučovanie draslíka obličkami. Zvýšený pohyb a každodenný stres tiež zvyšujú celkovú potrebu minerálov a keďže draslík si telo nedokáže ukladať, spoliehame sa na dostatočný denný prísun minerálu, aby sme udržali rovnováhu dôležitých telesných systémov.Horčík je životne dôležitý minerál, ktorý hrá dôležitú úlohu v mnohých fyziologických funkciách v tele. Často je označovaný ako „zázračný minerál“, pretože sa podieľa na viac ako 300 enzymatických reakciách. Pre športovcov je obzvlášť dôležité, že horčík prispieva okrem iného k normálnemu energetickému metabolizmu, normálnej funkcii svalov, rovnováhe elektrolytov a normálnej syntéze bielkovín.Citrátové formy sú považované za zlúčeniny s vysokou biologickou dostupnosťou a veľmi dobrým pomerom cena/výkon. Zvyčajne je vhodný aj pre ľudí s citlivým gastrointestinálnym traktom a v organizme sa rýchlo vstrebáva.Draslík prispievak normálnemu fungovaniu nervového systému,k normálnej činnosti svalov,na udržanie normálneho krvného tlaku.Prispieva horčíkna zníženie únavy a vyčerpania,k elektrolytickej rovnováhe,k normálnemu energetickému metabolizmu,k normálnemu fungovaniu nervového systému,k normálnej činnosti svalov,k normálnej syntéze bielkovín,k normálnej psychickej činnosti,na udržanie zdravých kostí,na udržanie zdravých zubov,Horčík hrá úlohu pri delení buniek.DÁVKOVANIEODPORÚČANÁ SPOTREBAUžívajte 2 kapsuly denne (150 mg draslíka a 75 mg horčíka na kapsulu) s 200 ml vody.KAŽDODENNÉ POTREBYNemecká spoločnosť pre výživu odporúča príjem 300 až 400 mg horčíka denne (NRV: 375 mg). Potreba horčíka sa však líši od človeka k človeku v závislosti od biochemickej individuality a môže byť značne zvýšená v stresových situáciách. Najmä naša súčasná strava bohatá na sodík podporuje nedostatok draslíka. Odporúčaný príjem draslíka sa v posledných rokoch zvýšil z 2 000 na 4 000 mg denne.KONTRAINDIKÁCIEĽudia s poruchou rovnováhy draslíka, najmä s dysfunkciou obličiek, ako aj ľudia s ochorením srdca alebo nedostatkom inzulínu či diabetes mellitus by sa mali užívanie prípravkov s obsahom draslíka poradiť s lekárom.POTRAVINOVÉ DOPLNKYNeprekračujte odporúčanú dennú spotrebu. Žiadna náhrada vyváženej a pestrej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Skladujte chránené pred teplom, v suchu a tme.SKLADOVANIESkladujte v suchu a mimo tepla. Chráňte pred priamym slnečným žiarením a teplom.

  Kúpiť

  TIP

  NOVÉ

  Kolagén - Hyalurón Komplex

  Kolagén - Hyalurón Komplex

  921,00 Kč

  Náš komplex Collagen Hyaluron Complete Complex podporuje tvorbu kolagénu, normálnu funkciu pokožky, spojivového tkaniva, ako aj tvorbu nového spojivového tkaniva a ochranu buniek pred oxidačným stresom. Tento komplex je doplnený o vegetariánsky prémiový kolagén Ovoderm®, kyselinu hyalurónovú, kremík a koenzým Q10. Celková kombinácia 11 vybraných ingrediencií tvorí celosvetovo unikátnu a inovatívnu receptúru. Ako prísady používame ručne vyberaný výber našich jednotlivých účinných látok z vysoko čistej produkcie: Vitamín C ako špeciálna aktívna zložka PureWay-C® obalená bioflavonoidmi a rastlinnými mastnými kyselinami pre lepšiu biologickú dostupnosť, Vitamín E zo slnečnicového oleja ako prírodný komplex s alfa, gama, beta a delta-tokoferolom, vysoko kvalitný bisglycinát zinočnatý a bisglycinát meďnatý pre optimálnu biologickú dostupnosť, ako aj mangán ako glukonát mangánu, selén ako čistý seleničitan sodný a kremík z extraktu bambusových výhonkov, bioaktívny D-biotín, vysoko čistý 100 % vegánskej kyseliny hyalurónovej z fermentácie a koenzým Q10 ako ubichinón, v oxidovanej forme si telo dokáže vyrobiť aj samo. Jedinou ďalšou zložkou, ktorú pridávame, je príjemne voňajúci prášok z citrónovej kôry. Tento bol vyvinutý špeciálne pre vnútorné použitie pomocou technológie NaturCell. Tento patentovaný proces obaľuje esenciálny olej extrahovaný z talianskych citrónov do ochrannej inulínovej matrice vyrobenej z čakanky. Ovoderm® S originálnou značkovou surovinou Ovoderm® pre zameranie na kožu a spojivové tkanivo používame 100% vegetariánsky kolagén. Špeciálna účinná látka poskytuje kolagénový komplex v prirodzenej kombinácii s elastínom, kyselinou hyalurónovou, glukosamínom a ďalšími glykozaminoglykánmi. To je rozhodujúca výhoda oproti mnohým iným (živočíšnym) kolagénovým produktom na trhu, pretože výrazne znižuje prijímané množstvo. Kolagénový komplex Ovoderm® sa získava z membrány vaječných škrupín pomocou patentovaného výrobného procesu. Táto membrána pokrýva škrupinu vajíčka zvnútra a je obzvlášť bohatá na štrukturálne proteíny a ďalšie zložky, ktoré dodávajú membráne charakteristickú pevnosť a elasticitu. Patentovaný proces extrakcie dosahuje výnimočne vysoký obsah viac ako 90 % celkových bielkovín s minimálne 22 % kolagénu (typy I, V a X) a 25 % elastínu. Medzi ďalšie zložky prírodného celkového komplexu patrí 3% kyselina hyalurónová, 2% glukozamín a 2% ostatné glykozaminoglykány. Kyselina hyalurónová Kyselina hyalurónová môže mať rôzne veľkosti častíc, ktoré sa vyznačujú molekulovou hmotnosťou. Kyselina hyalurónová plní v organizme svoju vodu viazať a zvlhčovať predovšetkým vďaka svojej vysokej molekulovej hmotnosti. Kyselina hyalurónová v mikro a nanorozsahu sa organicky javí len ako degradačný produkt. Naša vysoká dávka kyseliny hyalurónovej je vyrobená na mieru s molekulovou hmotnosťou 2,2-2,3 milióna daltonov a neobsahuje žiadne mikro- ani nanočastice. Je 100% rastlinný, vegánsky a získaný fermentáciou. Nie je to samozrejmosť, keďže kyselina hyalurónová sa často získava napríklad z kohútích hrebienkov. Ako obal kapsúl používame špeciálne kapsuly HPMC, ktoré sú na rozdiel od väčšiny ostatných kapsúl HPMC alebo Pullulan na trhu vyrobené 100% bez pomocných látok karagénan a PEG, ktoré nevyžadujú deklaráciu. Ako obal namiesto plastu používame svetlo chránené a ekologické hnedé sklo.KOLAGÉN S viac ako 30 % celkovej hmotnosti všetkých bielkovín je kolagén v ľudskom tele najrozšírenejší a je prítomný v rôznych typoch v závislosti od typu tkaniva. Ako štrukturálny proteín chrupaviek, šliach, väziva, spojivového tkaniva, kostrových svalov, ciev, kože, kostí a zubov zabezpečuje elasticitu a pevnosť. Počas syntézy kolagénu sa aminokyseliny spájajú a vytvárajú polypeptidový reťazec za účasti množstva esenciálnych vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Hrubšie kolagénové vlákna vznikajú aglomeráciou a zosieťovaním. Kolagén typu I: 90 % kolagénu v ľudskom tele, najmä v koži, kostiach, šľachách a chrupavkách Kolagén typu V: v bunkových spojeniach epidermis a dermis Kolagén typu X: v chondrocytoch chrupavky ELASTIN Rovnako ako kolagén, elastín je štrukturálny proteín. Na rozdiel od kolagénu, ktorý poskytuje predovšetkým pevnosť, elastín je, ako už názov napovedá, elastický a pružný. KYSELINA HYALURONOVÁ Kyselina hyalurónová, tiež nazývaná hyaluronan, je polysacharid s dlhým reťazcom s vysokou schopnosťou viazať vodu a vysokou vnútornou viskozitou (najmä so strednou a vysokou molekulovou hmotnosťou). Často je lokalizovaný okrem iného v koži a spojivovom tkanive, synoviálnej tekutine, slznej tekutine a sklovci oka. VYHLÁSENIA TÝKAJÚCE SA ZDRAVIA (PODĽA EFSA): Meď prispieva k udržaniu normálneho spojivového tkaniva. Mangán prispieva k normálnej tvorbe spojivového tkaniva a k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Selén prispieva k udržaniu zdravých vlasov a nechtov a k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Zinok prispieva k udržaniu normálnej pokožky, vlasov, kostí a nechtov, k normálnej syntéze bielkovín a k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Horčík prispieva k normálnej syntéze bielkovín a k udržaniu zdravých kostí a zubov. Vitamín C prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu kože, chrupaviek, kostí, ďasien a zubov a k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Biotín prispieva k udržaniu normálneho stavu vlasov a pokožky. Vitamín E pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom. DÁVKOVANIE A ODPORÚČANÁ SPOTREBA Užívajte 2 kapsuly denne s 200 ml vody. OBSAHBambusový extrakt, komplex vitamínu E (modifikovaný škrob, prírodné zmiešané tokoferoly, slnečnicový olej), prášok z vaječných škrupín*, hyaluronát sodný, komplex vitamínu C** (kyselina askorbová, bioflavonoidy, rastlinné mastné kyseliny), ubichinón (koenzým Q10), bisglycinát zinočnatý , prášok seleničitanu sodného (nosič: uhličitan vápenatý, seleničitan sodný), prášok z citrónovej kôry (inulín, olej z citrónovej kôry), glukonát mangánu, D-biotín, lyzinát meďnatý.Obal kapsuly: hydroxypropylmetylcelulóza.*Ovoderm®. Ovoderm® je registrovaná ochranná známka spoločnosti EGGNOVO. **PureWay-C®ZLOŽKY NA DENNÚ DÁVKU (2 KAPSULKY)     %ODD*Vitamín E                       50 mg                                 470Vitamín C                     100 mg                                 125Biotín                          1000 mcg                              2000Zinok                               10 mg                                 100Meď                                 0,15 mg                                15Mangán                           0,3 mg                                  15Selén                                55 mcg                               100Kremík                             94 mgKoenzým Q10                50 mg -Membrána z vaječných škrupín 300 mg- z toho kolagén             33 mg- z toho elastín                38 mg -Kyselina hyalurónová   196 mg- z toho kyselina glukurónová 93 mg -POTRAVINOVÉ DOPLNKYNeprekračujte odporúčanú dennú spotrebu. Výživové doplnky nie sú náhradou vyváženej a pestrej stravy. Uchovávajte mimo dosahu detí. SKLADOVANIE Skladujte na chladnom, suchom a tmavom mieste. Chráňte pred priamym slnečným žiarením a teplom.

  Kúpiť

  Výrobcovia

  © 2013 - 2024 Vitarian spol. s r. o.
  Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency