Vitamín D3 + K2 MK7 pre bábätká a deti 200 IE + 15 µg all trans

Detské slnečné lúče

  • Výživový doplnok
  • geneticky nemodifikované prísady
  • vhodný pri nedostatku slnečného svetla
  • vyššia účinnosť oproti vitamínu D2
  • Vegan
  • krajina pôvodu: Nemecko
Vaša cena 21,80 €
DPH 20 %
Dostupnosť Na sklade
Katalógové číslo

Nakúpte ešte za 50.00 € a získajte dopravu ZDARMA

Všetky naše výrobky s obsahom vitamínu D obsahujú ako aktívnu zložku vysoko kvalitný prémiový vitamín D3, ktorý je špeciálne vyrobený pre Sunday Natural v USA podľa prísnych špecifikácií, pričom sa úplne vyhýba skrytým prísadám. Účinná látka sa preto vyznačuje čistotou, ktorá je na trhu jedinečná.

Vitamín D a vitamín K2

Vitamín D a vitamín K2 sú kofaktory pri regulácii metabolizmu vápnika. Tieto dva vitamíny spoločne riadia bunky, ktoré vytvárajú a rozkladajú kosti, a dôležité transportné molekuly, ktoré zabezpečujú správne využitie vápniku.

Ak je pri užívaní vitamínu D3 nedostatok vitamínu K2, existuje riziko nadmerného ukladania vápnika v cievach a orgánoch (riziko kalcifikácie, artériosklerózy, obličkových kameňov atď.). Kombinácia a pomer vitamínu D3 a K2 v našom produkte zaisťuje optimálnu interakciu.

Vitamín K2 MK7 all-trans z Nórska

Vitamín K2 existuje v rôznych formách, ktoré majú rôznu účinnosť. Vitamín K2 MK7 je teraz zďaleka najefektívnejšou formou K2. Aj medzi rôznymi účinnými látkami vitamínu K2-MK7 stále existujú značné rozdiely, pretože molekula vitamínu sa vyskytuje v rôznych chemických zloženiach - hovorí sa o takzvaných cis- a trans- izoméroch vitamínu K2. Predpokladá sa, že telo môže využiť iba trans- formu.

Náš originálny vitamín K2VITAL® K2 z Nórska je jednou z mála produktov na trhu, ktorý dokáže zaručiť v obsahu 100% prítomnosť vysoko účinného all-trans MK7 vitamínu K2 a ručí za to špeciálnym laboratórnym testom z Nórska.

Nosný olej MCT pre optimálnu ochranu a lepšiu absorpciu

Vitamín D a vitamín K2 sú vitamíny rozpustné v tukoch a telo ich môže absorbovať iba spolu s tukmi. Pre naše kvapky Sunday Natural Vitamin D3 + K2 sme preto ako nosný olej vybrali obzvlášť kvalitný MCT olej vyrobený v Nemecku na báze kokosového oleja. MCT olej štiepi vitamíny rozpustné v tukoch na rozdiel od iných nosných olejov, ktoré takmer neštiepia vitamíny, ako napr. olivový olej, takže je to najlepšia voľba pre optimálnu ochranu účinných látok, pričom mastné kyseliny so stredným reťazcom v nosnom oleji sú tiež samy osebe hodnotnou výživnou látkou. Aby sme mohli dodatočne zaručiť obsah účinnej látky, nechávame naše hotové kvapky (nielen suroviny!) testovať nezávislým nemeckým laboratóriom.

Vstrebateľnosť

Zatiaľ čo sa kapsuly a tablety musia najskôr rozpustiť v tele, aby sa uvoľnila aktívna zložka, vitamíny D3 a K2 z oleja sú v ústnej dutine okamžite biologicky dostupné a môžu sa preto optimálne vstrebávať. Používanie olejov je tiež obzvlášť výhodné a sú vhodné aj pre ľudí, ktorí majú ťažkosti s prehĺtaním kapsúl alebo tabliet. Všetky naše oleje majú vysoko kvalitné sklenené pipety, ktoré mimoriadne uľahčujú dávkovanie až po kvapku. Na rozdiel od fľaštičiek s kvapkadlom, s ktorými sa často ťažko manipuluje a majú tendenciu sa rozmazávať, sa sklenené pipety ľahko používajú a čistia.

Dávkovanie

1 kvapka denne s jedlom.

Doplnky výživy

Neprekračujte odporúčaný denný príjem. Doplnky výživy nenahrádzajú vyváženú a rozmanitú stravu. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Odporúčania DGE

Nemecká spoločnosť pre výživu odporúča pre dospelých v zime dodatočný príjem najmenej 800 IE vitamínu D3.

Poznámka: Mnoho výskumníkov a neziskových organizácií považuje tieto odporúčania za príliš nízke na to, aby účinne zabránili ich nedostatku. Americká endokrinná spoločnosť odporúča príjem najmenej 1 500 - 2 000 IE a Rada pre vitamín D (USA) odporúča príjem 3 000 - 6 000 IE.

V súčasnosti neexistujú žiadne individuálne odporúčania pre vitamín K2. Nemecká spoločnosť pre výživu odporúča celkový príjem vitamínu K najmenej 70 µg.

Poznámka: Posledné výskumy ukazujú, že vitamín K1 a vitamín K2 majú výrazne odlišné profily účinku. Zhrnutie týchto dvoch vitamínov nemá na tomto pozadí skutočne zmysel. Potreba vitamínu K2 zatiaľ nebola vedecky dokázaná. Kompletnú karboxyláciu matricového GLA proteínu a osteokalínu - ústrednú úlohu vitamínu K2 - je možné pozorovať iba pri dávkach okolo 100 µg / deň.

Zloženie

MCT olej (vysoko kvalitné mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom, z kokosového oleja), vitamín K2 MK7 (originálny K2VITAL®, 100% all-trans, z rastlinných olejov geraniol a citronella), vitamín D3 (z lišajníka)

Zloženie v dennej dávke (1 kvapka)% NRV *

Vitamín D3                      200 IU (25 µg)              100%

Vitamín K2                      15 µg                                   20%

*% referenčného množstva živín

Celkom: 600 kvapiek / 120.000 IU D3 + 900 µg K2 / fľaša

Výrobca Sunday Natural
Katalógové číslo
EAN 4260461110571

Podobné produkty

Výrobcovia

© 2013 - 2023 Vitarian spol. s r. o.
Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency