L-Lyzín - kapsule

Z fermentácie, vegánsky

  • Výživový doplnok
  • z čisto prírodného zdroja
  • nevyrábaný synteticky
  • bez GMO, bez prísad
  • vysoká biologická dostupnosť
Vaša cena 19,80 €
DPH 20 %
Dostupnosť Na sklade
Katalógové číslo

Nakúpte ešte za 50.00 € a získajte dopravu ZDARMA

L-Lyzín

L-Lyzín je životne dôležitá, esenciálna proteinogenná (bielkovinotvorná) aminokyselina, ktorú nedokáže produkovať samotné telo. Je prítomný hlavne v živočíšnych produktoch, ako sú vajcia, syr, mäso a ryby, ako významní rastlinní dodávatelia sú v podstate iba strukoviny. WHO odporúča dennú dávku najmenej 30 až 64 mg lyzínu na kg telesnej hmotnosti. Obzvlášť vegáni by preto mali venovať osobitnú pozornosť dostatočnému zásobovaniu  lyzínom, ale aj športovci, ktorí majú prirodzene zvýšenú potrebu lyzínu. Kapsuly L-Lysinu 500 sú čisto vegánske a obsahujú 400 mg čistého, vysoko kvalitného L-lyzínu v 500 mg kapsule L-lyzínu HCl.

L-Lyzín a kolagén

Ako súčasť telesného proteínu je lyzín obsiahnutý v dôležitom spojivovým tkanivovým proteíne kolagéne, a tým sa nepriamo podieľa na vytváraní a udržiavaní chrupavky, kože, vlasov, zubov, kostí, šliach a svalov.

L-Lyzín a L-Karnitín

L-Lyzín je potrebný spolu s L-metionínom na endogénnu syntézu L-karnitínu.

L-Lyzín a L-Arginín pri herpese

Lyzín a arginín sú protihráči. Ak sa lyzín používa pri infekcii herpesom, malo by sa nutne upustiť od dodatočného príjmu arginínu a použiť maximálnu dávku 3 kapsúl (1500 mg) L-Lyzínu 500.

Najlepšia kvalita a čistota

Produkt bol vyrobený podľa najvyšších štandardov čistoty a kvality. Je hypoalergénny, bez fruktózy, bez GMO, vegánsky a bol vyrobený bez akýchkoľvek prísad.

  • Zaručene bez zvyškov chemickej syntézy (napr. rozpúšťadlá);
  • zaručene nie z pochybných surovín ako je to nezriedka pri výrobe aminokyselín, najmä peria alebo vlasov;
  • 100% vegánsky a z fermentácie kukuričného škrobu bez GMO.

Odporúčané dávkovanie a skladovanie

Denne užite 1 - 3 kapsule L-Lyzínu (500 mg L-Lyzínu/kapsula) s 200 ml tekutiny. Skladujte v chlade a suchu. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Upozornenie

Neprekročte odporúčaný denný príjem. Výživové doplnky nie sú náhradou za vyváženú a pestrú stravu. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Obsah balenia

120 kapsúl

Výrobca Sunday Natural
Katalógové číslo

Podobné produkty

Výrobcovia

© 2013 - 2023 Vitarian spol. s r. o.
Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency