Light Berkey®

Najefektívnejší ľahký filtračný systém!

 • pre domácnosti aj aktivity v prírode
 • nezávislý od elektrickej energie
 • prefiltruje cca 30 litrov za hodinu
 • využiteľný v núdzových situáciách i pri cestovaní
 • eliminuje vírusy, patogénne baktérie, cysty a parazity
Vaša cena 299,00 €
DPH 20 %
Dostupnosť Vypredané
Katalógové číslo
 

V čom je Berkey® taký výnimočný?

 • ZDRAVÉ- Systémy Berkey® značne prevyšujú iné filtračné systémy, pretože odstraňujú vírusy , patogénne baktérie, cysty a parazity, rovnako aj škodlivé chemické znečisťujúce látky a iné nečistoty, ale pritom ponechávajú v pitnej vode základné minerály potrebné pre vaše telo. Filtračné systémy Berkey® produkujú tú najzdravšiu , najčistejšiu a najchutnejšie vodu, ktorá sa dá získať filtráciou.
 • PRAKTICKÉ- Zariadenie Berkey® možno zostaviť v priebehu niekoľkých minút bez použitia náradia, elektrickej energie, tlakovej vody alebo inštalatérskej práce. A čo viac, filtračné jednotky sú jednoduché na obsluhu a údržbu.
 • EKONOMICKÉ- Systémy Berkey® predstavujú zaručene ten najlacnejší filtračný systém, aký môžete vlastniť. Cena vody prečistenej pomocou filtrov Berkey® je hlboko pod cenou balenej vody (50 až 200 krát lacnejšie) - nehovoriac o ekologickom efekte bez nutnosti používania plastových obalov (jediný pár filtračných vložiek Black Berkey® vyčistí počas svojej životnosti taký objem vody, na ktorý by bolo treba viac ako 15.130 PET fliaš s objemom 1,5 litra). Jedinečný dizajn filtrov Berkey® umožní ľahko mnohokrát po sebe vybrať a vyčistiť filtračné vložky a opakovane ich používať.
 • VÝKONNÉ- Systémy Berkey® vedia ľahko vyčistiť bežnú vodu z vodovodu, ale sú tak účinné, že dostatočne prefiltrujú neupravenú vodu z takých zdrojov, ako sú jazerá a potoky. A čo viac, systémy Berkey® sú ideálne pre prípad výpadku prúdu a nenahraditeľné v situáciách prírodných katastrof, ako sú hurikány, záplavy, zemetrasenia, alebo iných závažných mimoriadnych situácií, kedy nie je k dispozícii upravená voda z vodovodu.
 • FLEXIBILNÉ- Systémy Berkey® sú natoľko praktické a je tak ľahké ich používať, že ich môžete vziať kamkoľvek so sebou: na dovolenku, na kempovanie, na chatu či chalupu, na vysokoškolské internáty, do karavanov, na rekreačné lode a kamkoľvek na cesty doma aj v zahraničí. Na účely prepravy sú kompaktné (horný a dolný diel sa dá zasunúť do seba).
 • ELEGANTNÉ- Elegantný dizajn z vysoko kvalitnej leštenej nerezovej potravinárskej ocele robí zo zariadení Berkey® atraktívny doplnok do každej kuchyne alebo domácnosti ; súčasne je každý model veľmi stabilný a odolný.
 • PREUKÁZATEĽNÉ- Nezávislé laboratórne testy mesta Los Angeles 1, Los Angeles 2Envirotek LaboratoriesUniversity of Arizona, Labtech (upravená voda) a Labtech (neupravená voda) hovoria samy za seba. Pozrite si výsledky testov, ktoré výrazne predčia všetky očakávania v kvalite gravitačnej filtrácie vody.
 • Osvedčilo sa PREDTÝM- Rovnaký, veľmi kvalitný a efektívny proces gravitačnej filtrácie, ktorý využívajú systémy Berkey®, obstál v skúške času.

Gravitačnú filtráciu používajú medzinárodné humanitárne organizácie, ako je UNICEF, mierové zbory, Červený kríž, misionári a humanitárni pracovníci vo viac ako 140 krajinách na celom svete.

Vzhľadom k tomu, že filtračné vložky Black Berkey ™ sú tak účinné, že dokážu z vody odstrániť aj červené potravinárske farbivo, máte možnosť pravidelne testovať funkčnosť vášho systému. Odporúčame, aby ste tento test s červeným potravinárskym farbivom vykonali hneď po prvom zmontovaní filtračnejho systému. Rovnako odporúčame, aby ste vykonávali testovanie každé tri až šesť mesiacov aj v prípade, že vaše zariadenie nebolo nejakú dobu používané alebo predtým, ako ho vezmete so sebou na cesty či do zahraničia, aby ste mali istotu, že správne funguje.  

Filtračné zariadenie je zhotovené z odolného BPA Free kopolyesteru (neobsahuje škodlivý Bisfenol A), čím sa vďaka tomuto materiálu podstatne znižuje hmotnosť tohto zariadenia. Súčasťou balenia sú štyri filtračné vložky a základňa. Systém využíva najnovšie poznatky a zásoba prefiltrovanej vody tvorí viac ako 10 litrov. Zmontované zariadenie má výšku 67 cm a priemer valca je 23 cm. Bez základne je výška filtračného systému Berkey Light ® 53 cm.

S dvoma filtračnými vložkami Black Berkey ® má zariadenie kapacitu 15 litrov za hodinu.

*So štyrmi filtračnými vložkami Black Berkey® dosahuje zariadenie kapacity až 30 litrov za hodinu.*

*Výpočet prietoku vychádza z plnej hornej komory. S poklesom hladiny vody sa znižuje aj prietok. 

Revolučné filtračné vložky Black Berkey® použité v prenosnom zariadení Berkey Light® , ktoré sa dajú čistiť a slúžia na odstraňovanie alebo znižovanie kontaminácie vody vírusmi, patogénnymi baktériami, cystami a parazitmi. Filtračné valce / vložky takisto eliminujú škodlivé chemické látky, ako sú herbicídy, pesticídy, prchavé organické zlúčeniny, organické rozpúšťadlá, radón 222 a trihalometány. Ďalej znižujú obsah hrdze, bahna, sedimentov a zdraviu škodlivých kovov ako je olovo a ortuť.

Zariadenie je navrhnuté ako pre použitie v domácnosti, tak na chaty / chalupy alebo pri cestovaní, počas pobytu v prírode a pri nečakaných mimoriadnych udalostiach, kedy je treba prefiltrovať kontaminovanú vodu. Tento výkonný systém vyčistí ako upravenú, tak neupravenú vodu aj z nekontrolovaných zdrojov, ako sú jazerá, potoky, rybníky, prípadne vodu z verejných zdrojov v krajinách, kde nie sú príliš prísne predpisy pre kvalitu pitnej vody.

Výrobca uvádza, že jeden filter Black Berkey by mal byt schopny v závislosti od znečistenia vody prefiltrovat 11,350 litrov vody a potom by sa mal vymeniť za nový.

 • filter Berkey Light®
 • 2 filtračné vložky
Výrobca New Millennium Concepts
Katalógové číslo
EAN 094922528315
objem vody: 10 l; prefiltrovaný objem: 30 l za hodinu


Podobné produkty

Výrobcovia

© 2013 - 2023 Vitarian spol. s r. o.
Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency