Sprchový filter Berkey®

Sprchovanie bez chlóru

 • ideálny pre domácnosti
 • nezávislý od elektrickej energie
 • jednoduchá montáž - maximálny výsledok
 • využiteľný aj pri cestovaní
 • eliminuje špinu, zápach, chlór, sírovodík, mikroorganizmy
Vaša cena 67,50 €
DPH 20 %
Katalógové číslo
 
 • Rýchle dodanie
 • Spoľahlivý dodávateľ
 • 12 rokov na Slovensku
 • Servis a opravy
 • Spokojní zákazníci

 • 0918 395 014
  Pondelok – Piatok od 11:00 – 18:00

  Sprchový filter Berkey®

  • „filter s plným prietokom“ zaisťuje rovnomernú distribúciu vody v sprchovej hlavici (sprchová hlavica nie je súčasťou balenia);
  • jednoduchá inštalácia výmenné vložky so závitom zaisťujúcim tesnosť;
  • nástavec pre spätné preplachovanie zabraňuje predčasnému zanášaniu;
  • obmedzuje vstrebávanie chemikálií pokožkou a ich vdychovanie v plynnom stave;
  • je účinný ako pri studenej, tak pri teplej vode (do 49 ºC);
  • znižuje poškodzovanie vlasov a pokožky;
  • eliminuje špinu a zápach;
  • redukuje objem voľného chlóru;
  • neobsahuje Bisfenol A (BPA Free).

  Technické údaje

  Sprchový filter Berkey® je zvyčajne schopný prefiltrovať viac ako 75 000 litrov vody, prípadne vydrží jeden rok - podľa toho, čo nastane skôr. Testovanie bolo vykonané v štandardných laboratórnych podmienkach. V bežnej prevádzke sa môže životnosť líšiť.

  Sprchový filter Berkey® obsahuje inovované a vylepšené filtračné médium, ktoré je obzvlášť účinné pri redukovaní objemu voľného chlóru, sírovodíka, vodného kameňa a oxidov železa (takzvaná hrdzavá voda).

  Médiá použité pri postupe filtrácie v sprchovacom filtri Berkey® fungujú pri veľkom rozsahu teplôt, pričom maximálna prevádzková teplota je 49 ºC.

  Riziká sprchovania chlórovanou vodou

  V prostredí sprchy sa môže bežne vyskytovať chlór v tekutom alebo plynnom stave. Pri vyšších teplotách vody v uzavretom sprchovacom kúte sa voľný chlór v tekutom skupenstve odparuje a mení sa na plyn, ktorý následne vdychujeme. To znamená, že pri projektovaní účinnej sprchovej filtrácie je potrebné brať do úvahy individuálnu mikroklímu v sprche, vrátane teploty vody, prietoku a objemu. Vzhľadom na to, že chlórovanie sa pri dezinfekcii pitnej vody využíva už niekoľko rokov, spotrebitelia si uvedomujú prínos dodatočného filtrovania, ktoré chlór z vody opäť vylúči. Rad ľudí však veľmi prekvapí zistenie, že celých 50 % dennej dávky chlóru dostávajú v sprche (ďalších 50 % z pitnej vody, pokiaľ ju dodatočne nefiltrujú). Z tohto dôvodu je filtrácia vody v sprche rovnako dôležitá ako filtrácia vody určená na pitie. Z vedeckých štúdií vyplýva, že dlhá horúca sprcha predstavuje potencionálne zdravotné riziko. V uzavretom sprchovacom kúte sa chlór odparuje a dochádza k jeho vdýchnutí. V menšej miere sa tiež vstrebáva pokožkou.

  Chlór sa pridáva do vody z toho dôvodu, aby ničil patogénne mikroorganizmy, ako sú baktérie. Vysoko reaktívny chlór sa zlučuje s mastnými kyselinami a uhlíkom, pričom vznikajú rôzne toxické látky. Lekárske štúdie upozorňujú na zvýšené riziko vzniku chorôb aj závažných ochorení súvisiacich so vstrebávaním a vdychovaním chlóru. 

  Sprchovanie v chlórovanej vode môže tiež viesť k zhoršeniu už skôr rozvinutých ochorení ako je astma alebo ekzém.

  Okrem výhod vyplývajúcich z filtrovania vody je nutné spomenúť aj kozmetické výhody. K príznakom negatívneho pôsobenia chlóru patrí suchá alebo lúpajúca sa koža, suché lámavé vlasy a červené podráždené oči. Filtrovanie vody pri sprchovaní vedie k výraznému zníženiu týchto príznakov.

  Sprchový filter Berkey® pracuje na podobnom princípe ako katalyzátor v automobile, a pri filtrácii využíva patentovanú zmes sulfidu vápenatého o vysokej čistote, medi a zinku. V sprchovej filtračnej vložke sa voľný chlór prevádza na neškodnú soľ.

  Odborný názov pre túto chemickú reakciu - „redukčná oxidácia“ - sa bežne uvádza ako redox. Redoxné reakcie môžu byť po chemickej stránke zložité, ale v podstate sa pri redoxnej reakcii prenášajú elektróny medzi molekulami a vznikajú iné látky. Keď napríklad voľný chlór prichádza do styku s filtračným médiom, zmení sa na neškodný chlorid rozpustný vo vode. Touto reakciou sa voľný chlór premení na väčšie molekuly chloridu, ktoré sú príliš veľké na to, aby sa odparovali alebo vstrebávali kožou, a tak ich voda bezpečne odplaví. Vyparenie takej molekuly na báze soli vyžaduje vyššiu teplotu, ako dovoľujú bežne dostupné ohrievače vody, a jej veľkosť nedovolí vstrebávanie do pokožky . Médiá využívané v sprchovacom filtri Berkey® prevárajú voľný chlór a niektoré chloraminy na neškodnú soľ. Tieto médiá, čo je patentovaná zmes medi, zinku a sulfidu vápenatého, fungujú dobre v rôznych teplotách vody, od studenej až po horúcu (do teploty 49 °C).

  Upozornenie

  • ak je to možné, nepoužívajte sprchový filter Berkey® s uzatváracím "stop" ventilom;
  • ak je nevyhnutné uzatvárací „stop“ ventil použiť, musí byť nainštalovaný pred sprchovacím filtrom;
  • pokiaľ by bol uzatvárací ventil nainštalovaný až za filtrom, hrozil by nadmerný nárast tlaku vo filtri vedúce až k jeho poškodeniu a následnej strate záruky;
  • sprchové filtre Berkey® sú dodávané bez sprchovej hlavice.

  Špecifikácie

  Výrobca New Millennium Concepts
  EAN 885154762659

  Technické údaje

  prefiltrovaný objem: 75 000 l za rok

  Doplňujúce údaje


  Video


  Podobné produkty

  AKCIA

  TIP

  NOVÉ

  Dahlert WP 22 stolový filter s reveznou osmózou

  Dahlert WP 22 stolový filter s reveznou osmózou

  599,00 € 549,00 €

  FILTER NA VODU DAHLERT Systém vodného filtra s reverznou osmózou (RO)Pite čistú, bezpečnú a sviežu vodu s použitím našej čističky vody Dahlert. Čistička vody stojí samostatne bez nutnosti pripojenia k zdroju vody. To znamená, že už nie je potrebné meniť ťažkú fľašu s vodou Dizajn bez inštalácie Nevyžaduje sa žiadny zložitý proces inštalácie. Môže byť umiestnený v ľubovoľnom priestore, ako je kuchyňa, obývačka alebo kancelária. Jednoduché použitie s Plug & Play. Možnosť voľby 6 teplôt vody Voda prevarená: 93-99˚CZelený čaj: 80-85˚CMedová voda: 58-62˚CTeplá voda: 53-57˚CFormula mlieka: 46-50˚COkolitá vodat. Okamžitý systém ohrevu vody Horúcu vodu môžete získať priamo za pár sekúnd.2000W vykurovací výkon, vykurovací výkon 18 l/h, dvakrát viac ako kanvica. Odnímateľná nádrž na vodu s objemom 3 l 3 litrová odnímateľná nádrž na veľké množstvo vody sa ľahko čistí a možno ju jednoducho doplniť vodou z vodovodu.. Oddelená nádrž na vodu - aby ste mohli piť viac čistej vody Na rozdiel od iných modelov je nádrž na vodu oddelená, takže sa voda nemieša s odpadovou vodou. Vodu v nej môžete doplniť na pitnú vodu a keď je plná, môžete ju jednoducho vyliať. Jednoduchá výmena filtra v 2 krokoch Zariadenie vám pripomenie, aby ste vymenili filter. Po minimálne jednom roku používania sa jednoduchá výmena filtra vykoná za menej ako 30 sekúnd. Vodný filter Dahlert nevyžaduje viac úsilia ako každoročná výmena filtra. Cenovo výhodný filter typu všetko v jednom Prekvapivo výkon s minimálnymi nákladmi8 za 1: Vyžaduje sa výmena iba jedného filtra namiesto 8, takže ročné náklady na údržbu sú výrazne znížené.Jednoducho si ho vymeňte sami bez náradia.1 rok+: Vymeniteľný filter vydrží viac ako 1 rok. 5-stupňový proces filtrácie s vysokou presnosťou Náš inovatívny systém vodného filtra 5+ s reverznou osmózou je vybavený sitom z nehrdzavejúcej ocele pred filtrom. Neviditeľné veľké častice môžu byť zablokované sitom z nehrdzavejúcej ocele predtým, ako voda natečie do filtra, čo poskytuje dodatočnú ochranu pre životnosť membrány a zachováva vynikajúci filtračný výkon.

  Kúpiť
  Filtračné vložky Berkey® na redukciu fluoridu a arzénu (2 ks)

  Filtračné vložky Berkey® na redukciu fluoridu a arzénu (2 ks)

  108,00 €

  Filtračné vložky Berkey ™ na redukciu fluoridu a arzénu (2 ks) pohlcujú nasledujúce nechcené prvky, ktoré môžeme nájsť v pitnej vode: fluorid: fluorid sodný, fluorokremičitan sodný, kyselina fluorokremičitá (kyselina hexafluorokremičitá) arzén: zlúčeniny V a redukované III ostatné zvyškové ióny ťažkých kovov Filtračné vložky sú BPA free. Predávajú sa v sete 2 ks. Filtračné vložky Berkey ™ na redukciu fluoridu a arzénu sú určené len na použitie v spojení so štandardne dodávanými filtračnými vložkami Black Berkey. Fluoridové vložky sa montujú do spodnej časti nádoby na závit vyústenie vložky Black Berkey. V tomto prípade sa už nepoužívajú matice na zaistenie vložky Black Berkey. Túto nahrádza fluoridová vložka. Funkčnosť vložky Berkey ™ na redukciu fluoridu a arzénu je zaistená iba v prípade, že je spojená s každou vložkou Black Berkey. Pokiaľ je teda zariadenie vybavené viacerými vložkami Black Berkey (4, 6, 8) je nutné pre funkčnosť namontovať fluoridové vložky ku každej použitej vložke Black Berkey, teda v rovnakom počte kusov. Filtračné vložky Berkey ™ na redukciu fluoridu a arzénu (2 ks) dokážu prefiltrovať cca 3.800 litrov vody.

  Kúpiť

  AKCIA

  Dahlert WP 20 stolový filter s reveznou osmózou

  Dahlert WP 20 stolový filter s reveznou osmózou

  499,00 € 399,00 €

  Nový revolučný prístroj Dahlert WP 20 predstavuje vrchol technológie čistenia, alebo purifikácie vody v domácnosti v súčasnosti. Odstráňte ťažké kovy, baktérie a chemikálie. Budete mať všade čistú zdravú pitnú vodu, či už doma alebo na chate, či budete filtrovať mestskú vodu, vodu zo studne alebo vodu z prameňa. Dizajn bol vyvinutý v Nemecku, filtračná jednotka vyvinutá aj vyrobená na Taiwane, prístroj v Číne. Filtračný prístroj má kompaktné telo, atraktívny vzhľad a jeho obsluha je intuitívna, doplnenie vody a výmena vody jednoduchá. Dahlert WP-20 poskytuje najčistejšiu vodu v troch teplotách, s vysokým prietokom vody a jednoduchou výmenou iba jediného filtra raz do roka, ktorý prefiltruje maximálne 3.600 l vody. O kvalite vody na Slovensku, o zdrojoch znečistenia vody napríklad jej výrobou a dodávaním cez vodovody, ako aj o porovnaní rôznych systémov čistenia vody sa dočítate tu: https://www.vitarian.sk/clanky/zdravie/2020/reverzna-osmoza Malý, výnimočný, bez potreby inštalácie Či vodu potrebujete v kuchyni, spálni alebo v kancelárií, Dahlert WP-20 sa všade dobre hodí. Z 3 l vody naplnených do zásobníka vám vyrobí 1,8 l vyčistenej vody. Odpadovú vodu môžete použiť na polievanie rastlín. 3 teploty vody Sami si zvolíte optimálnu teplotu vody. Na prípravu čajov alebo kávy použijete horúcu vodu s teplotou 92 °C. Na detskú výživu, alebo prípravu športových nápojov teplú vodu s teplotou od 40 do 45 °C. Tretia možnosť je ambientná voda s izbovou teplotou Vysoko precízny 5+ stupňový filtračný proces  Náš inovatívny 5+ filtračný systém reverznej osmózy, vybavený nerezovým plátnom ešte pred filtráciou. Neviditeľné veľké častice sú zablokované nerezovým plátnom ešte predtým ako voda prejde do filtru, čo zabezpečuje dodatočnú ochranu dlhovekosti filtračnej membrány a podporuje najvyšší filtračný výkon. 5+ pre filtrácia                  Nerezové plátno Odstráni hrubé nečistoty ako piesok Krok 1                                 PP (polypropylénový) filter Jemnosť filtrácie: 5 µm, odstraňuje veľké častice Krok 2 Uhlíkový prefilter Jemnosť filtrácie: 0,15 µm – sterilizácia vody odstraňuje malé častice, ťažké kovy, prchavé organické zlúčeniny a baktérie Krok 3 PP (polypropylénový) filter Odstraňuje chemikálie ako chlór, pesticídy, herbicídy a pozostatky liekov Krok 4 RO (reverzná osmóza) filter Jemnosť filtrácie: 0,0001 µm odstraňuje všetky pozostávajúce častice vrátane vírusov Krok 5 Uhlíkový postfilter Na zlepšenie chuti 8 za 1 - cenovo výhodný „všetko v jednom“ filter Pri bežných filtračných systémoch sa používa 3 – 8 rôznych filtrov, pričom každý má inú životnosť a filtračnú schopnosť a každý musíte vymeniť v inom časovom intervalov, od 6 mesiacov do 2 rokov. Pri Dahlert WP-20 je potrebné vymeniť iba jedine 1 filter namiesto 8 filtračných jednotiek, takže sa náklady na údržbu redukujú. A to iba 1 krát za rok. Na výmenu filtra nepotrebujete odborníka a výmena trvá to maximálne 1 minútu. Šikovný automatický čistiaci cyklus Životnosť filtra sa výrazne predlžuje vďaka šikovnému automatickému čistiaci cyklu, ktorý sa spúšťa po každom zapnutí alebo použití prístroja po istej dobe. Pomáha predĺžiť životnosť filtra tým, že efektívne - za necelých 10 sekúnd prepláchne vodou nečistoty, ktoré ostali na filtri. 60 % výdatnosť čistej vody - vyčisti viac, vyhadzuj menej Pomer medzi vyčistenou a odpadovou vodou je zhruba 2:1. Z 2 litrov dostanete viac ako 1 l čistej vody. , Pri iných prístrojoch je tento pomer 4:1 alebo viac. To jest na výrobu 1 l čistej vody spotrebujete 4 – 8 litrov vody. Denne si môžete načapovať 10 pohárov čistej vody z jedného naplnenia nádrže na vodu. 40 % odpadovej vody sa dá použiť v domácnosti. Odnímateľná nádrž na vodu Nádrž na vodu z vodovodu a nádrž z odpadovou vodou sú oddelené. S naším dizajnom nádrže môžete vodu ľahko meniť, doplniť aj skladovať. Nerezová nádoba na teplú vodu Zabudovaná nerezová nádrž na teplú vodu je potravinovej kvalite. Tento spoľahlivý materiál garantuje zdravé uskladnenie teplej vody. Ak teplú vodu nepoužívate, tak sa „nadarmo“ nevyrába. Ohrev začína až po spustení tlačidla na teplú vodu. Tepla voda je pripravená ak prestane blikať svetielko ohrevu vody. Šetríte svoju peňaženku aj životné prostredie Ak 1 l minerálnej vody stojí 0,50 € tak za jeden rok by ste minuli 3.600 x 0,50 € = 1.800 €. Kúpu prístroja ušetríte 1.100 €v prvý rok, ďalšie roky už to bude 1.650 €. Nehovoriac o tisícke plastových fliaš ktoré končia v odpade a nehovoriac o plastovej príchuti vody z plastových fliaš. Nemecký dizajn, prístroj vyrobený v Číne, filtračná jednotka na Tajvane

  Kúpiť

  Výrobcovia

  © 2013 - 2024 Vitarian spol. s r. o.
  Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency