Bio železo - kapsule

S vitamínom C z Aceroly

  • Výživový doplnok
  • z indických listov kari
  • 14 mg železa na kapsulu
  • obsah vitamínu C z Aceroly
  • bez prísad, bez GMO
Vaša cena 582,00 Kč
DPH 20 %
Dostupnosť Na sklade
Katalógové číslo

Železo

Minerálne železo je nevyhnutné pre obeh kyslíka v krvi, pre tvorbu buniek a dýchanie, ako aj pre imunitný systém. Železo sa vo vľekom množstve nachádza v strukovinách, mäsových a obilninových produktoch, avšak s menšou dostupnosťou. Vegetariáni a vegáni patri do skupiny, ktorá trpí nedostatkom železa.

Listy kari z ekologického poľnohospodárstva

Organické železo z listov kari je jediným certifikovaným zdrojom železa na svete. Tieto listy sú pestované v Indii. Jemný extraxt si nevyžaduje žiadne toxické rozpúšťadlá, ako je N-hexán, metanol alebo acetón, a preto je bez zvyškov akýchkoľvek toxínov. Laboratórne testy zaručujú obsah želena a absenciu ťažkých kovov a pesticídov.

Vysoká biologická dostupnosť

V listoch kari sa nachádza železo v prirodnom kompozite s vysokou biologickou dostupnosťou, aj keď v živočíšnych potravinách býva zvyčajne dostupnosť železa vyššia. Dôvodom je kyselina fytová, obsiahnutá v rastilnách bohatých na minerály, ktorá ma inhibičný účinok na príjem minerálov. Absorpcia železa je v čreve optimalizovaná pomocou esenciálneho kofaktora Vitamínu C z Aceroly.

Vitamín C z organickej Aceroly

Táto Acerola pochádza z certifikovaného ekologického poľnohospodárstva v Brazílii. Mierna lyofilizácia zaručuje vysoký obsah vitamínu C v prírodnom zložení ovocia bez potreby extrakcie. Prášok aceroly je teda bez maltodextrínu a iných extraktantov.

Najvyššia kvalita čistota

Suroviny boli vyrobené v najvyššej čistote a kvalite v Indii a Brazílii. Plnenie sa uskutočňuje vo vlastnom závode Sunday Natural v Berlíne. Produkt je bezlepkový a neobsahuje laktózu, je bez GMO, vhodný pre vegánov a vyrába sa bez akýchkoľvek prísad.

Odporúčané dávkovanie a skladovanie

1 kapsula (14 mg železa a 40 mg vitamínu C) s 200 ml vody jednu hodinu pred jedlom.

Upozornenie

Neprekračujte denné odporúčané dávkovanie 

Obsah balenia

60 kapsúl

Výrobca Sunday Natural
Katalógové číslo

Podobné produkty

Výrobcovia

© 2013 - 2023 Vitarian spol. s r. o.
Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency