Big Berkey®

Najefektívnejší filtračný systém!

 • pre menšie a stredne veľké domácnosti
 • nezávislý od elektrickej energie
 • prefiltruje približne 13,25 litra za hodinu
 • využitie v núdzových situáciách, pri cestovaní či v prírode
 • eliminuje vírusy, patogénne baktérie, cysty a parazity
Vaša cena 10 665,00 Kč
DPH 20 %
Dostupnosť Na sklade
Katalógové číslo

V čom je Berkey® taký výnimočný?

 • ZDRAVÉ- Systémy Berkey® značne prevyšujú iné filtračné systémy, pretože odstraňujú vírusy , patogénne baktérie, cysty a parazity, rovnako aj škodlivé chemické znečisťujúce látky a iné nečistoty, ale pritom ponechávajú v pitnej vode základné minerály potrebné pre vaše telo. Filtračné systémy Berkey® produkujú tú najzdravšiu , najčistejšiu a najchutnejšie vodu, ktorá sa dá získať filtráciou.
 • PRAKTICKÉ- Zariadenie Berkey® možno zostaviť v priebehu niekoľkých minút bez použitia náradia, elektrickej energie, tlakovej vody alebo inštalatérskej práce. A čo viac, filtračné jednotky sú jednoduché na obsluhu a údržbu.
 • EKONOMICKÉ- Systémy Berkey® predstavujú zaručene ten najlacnejší filtračný systém, aký môžete vlastniť. Cena vody prečistenej pomocou filtrov Berkey® je hlboko pod cenou balenej vody (50 až 200 krát lacnejšie) - nehovoriac o ekologickom efekte bez nutnosti používania plastových obalov (jediný pár filtračných vložiek Black Berkey® vyčistí počas svojej životnosti taký objem vody, na ktorý by bolo treba viac ako 15.130 PET fliaš s objemom 1,5 litra). Jedinečný dizajn filtrov Berkey® umožní ľahko mnohokrát po sebe vybrať a vyčistiť filtračné vložky a opakovane ich používať.
 • VÝKONNÉ- Systémy Berkey® vedia ľahko vyčistiť bežnú vodu z vodovodu, ale sú tak účinné, že dostatočne prefiltrujú neupravenú vodu z takých zdrojov, ako sú jazerá a potoky. A čo viac, systémy Berkey® sú ideálne pre prípad výpadku prúdu a nenahraditeľné v situáciách prírodných katastrof, ako sú hurikány, záplavy, zemetrasenia, alebo iných závažných mimoriadnych situácií, kedy nie je k dispozícii upravená voda z vodovodu.
 • FLEXIBILNÉ- Systémy Berkey® sú natoľko praktické a je tak ľahké ich používať, že ich môžete vziať kamkoľvek so sebou: na dovolenku, na kempovanie, na chatu či chalupu, na vysokoškolské internáty, do karavanov, na rekreačné lode a kamkoľvek na cesty doma aj v zahraničí. Na účely prepravy sú kompaktné (horný a dolný diel sa dá zasunúť do seba).
 • ELEGANTNÉ- Elegantný dizajn z vysoko kvalitnej leštenej nerezovej potravinárskej ocele robí zo zariadení Berkey® atraktívny doplnok do každej kuchyne alebo domácnosti ; súčasne je každý model veľmi stabilný a odolný.
 • PREUKÁZATEĽNÉ- Nezávislé laboratórne testy mesta Los Angeles 1, Los Angeles 2Envirotek LaboratoriesUniversity of Arizona, Labtech (upravená voda) a Labtech (neupravená voda) hovoria samy za seba. Pozrite si výsledky testov, ktoré výrazne predčia všetky očakávania v kvalite gravitačnej filtrácie vody.
 • Osvedčilo sa PREDTÝM- Rovnaký, veľmi kvalitný a efektívny proces gravitačnej filtrácie, ktorý využívajú systémy Berkey®, obstál v skúške času.

Gravitačnú filtráciu používajú medzinárodné humanitárne organizácie, ako je UNICEF, mierové zbory, Červený kríž, misionári a humanitárni pracovníci vo viac ako 140 krajinách na celom svete.

Všestranný systém vodných filtrov Big Berkey® poslúži v domácnosti menším a stredne veľkým rodinám. Vďaka nezávislosti na pripojenie k elektrickej sieti a vodovodu sú plne využiteľné tiež pri cestovaní aj aktivitách v prírode. A to dokonca aj v naliehavých prípadoch ohrozenia či núdze, kedy si potrebujete zaobstarať vodu z nekontrolovaných zdrojov. 

Tento výkonný systém vyčistí ako upravenú tak neupravenú vodu aj z takých zdrojov, ako sú jazerá, potoky a rybníky, prípadne vodu z verejných zdrojov v krajinách, kde nie sú príliš prísne predpisy pre kvalitu pitnej vody – dovolenkové destinácie. Prenosné vodné filtre Big Berkey ® sú ideálne pre každodenné používanie doma, pre zásobovanie pitnou vodou v rekreačných objektoch (chaty a chalupy) a pre aktivity v prírode, festivaly. Sú úplne nepostrádateľné v prostredí, kde nie je k dispozícii upravená voda, tlaková voda ani elektrická sieť.

Systém vodných filtrov Big Berkey® odstraňuje vírusy, patogénne baktérie, cysty a parazity, a takisto zbavuje vodu škodlivých chemických látok, ako sú herbicídy, pesticídy, prchavé organické zlúčeniny, organické rozpúšťadlá, radón 222 a trihalometány.

Filtráciou sa tiež eliminuje obsah hrdze, bahna, sedimentov, voda sa zbavuje nepríjemnej chuti a zápachu, rovnako ako zdraviu škodlivých ťažkých kovov ako je olovo a ortuť. Systém je tak výkonný, že dokáže odstrániť z vody i červené potravinárske farbivo, pričom zachováva zdraviu prospešné minerály potrebné pre vaše telo. Žiadny iný systém nedosahuje takú účinnosť.

Vodné filtre Big Berkey® sú vyrobené z vysoko leštenej nerezovej ocele pre potravinárske účely (Jedná sa o triedu ocele AISI 304 (1.4301), ktorá sa využíva v potravinárskom priemysle, v mliekarenstve, pivovarníctve a vinárstve, v chemickom priemysle, v zdravotníctve a kozmetike a v ďalších oblastiach. Základným typom je chróm-niklová austenitická oceľ a jej zloženie vyhovuje norme pre použitie výrobkov pre potraviny a pitnú vodu. oceľ je odolná proti korózii, vode, vodnej pare a vlhkosti vzduchu a odoláva poveternostným vplyvom.) a dodávajú sa s dvomi až štyrmi filtračnými vložkami Black Berkey®, ktoré využívajú najnovších technologických postupov pre čistenie vody. Objem vody v tomto systéme je 8,5 litrov, výška komory je 49 cm a priemer 21,6 cm. Horná komora je pri doprave umiestnená vo vnútri dolnej komory (výška 33 cm).

Ak obsahuje systém dve filtračné vložky Black Berkey®, prefiltruje asi 13,25 litrov za hodinu.

*Tento systém možno rozšíriť o ďalšie dve filtračné vložky, takže prefiltruje asi 26,5 litrov za hodinu.

*Výpočet prietoku vychádza z plnej hornej komory. S poklesom hladiny vody sa znižuje aj prietok. 

Výrobca uvádza, že jeden filter Black Berkey by mal byt schopny v závislosti od znečistenia vody prefiltrovat 11,350 litrov vody a potom by sa mal vymeniť za nový.

 • filter Big Berkey®
 • 2 filtračné vložky
Výrobca New Millennium Concepts
Katalógové číslo
EAN 094922528254
objem vody: 8,5 l; prefiltrovaný objem: 26,5 l za hodinu


Podobné produkty

Výrobcovia

© 2013 - 2023 Vitarian spol. s r. o.
Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency