Riceberry

  • nová odroda ryže
  • kyselina listová a zinok
  • jednoduchá príprava
  • krajina pôvodu: Thajsko
Vaša cena 5,00 €
DPH 20 %
Dostupnosť
Katalógové číslo

Nakúpte ešte za 50.00 € a získajte dopravu ZDARMA

Čo je to Riceberry

Riceberry je nová odroda ryže, ktorá vznikla krížením-opeľovaním na Kasetsart University v Thajsku. Je kombináciou čiernej a jazmínovej ryže, z ktorých má aj tmavo-fialovú farbu. Riceberry si získava popularitu v nielen v Nemecku, ale vo všetkých európskych krajinách.

Hom Nin Rice

Čierna ryža, ktorá je známa najmä vďaka zdokumentovaným antioxidačným vlastnostiam. Samotná však môže mať žuvačkovú konzistenciu, pokiaľ nie je dlhšie a správne povarená.

Thai Hom Mali Rice a Khao Dawk Mali

Najkvalitnejšie a celosvetovo najvyhľadávanejšie druhy ryže, u nás známe ako jazmínová ryža. Po varení zachováva svoju štruktúru a získava mäkkú nadýchanú konzistenciu.

Prečo vznikla Riceberry

Čierna ryža má úžasné antioxidačné vlastnosti, avšak je náročná na prípravu v domácnosti. Vyžaduje si dlhý proces varenia, pričom aj tak ostáva žuvačková. Varí sa zvlášť, oddelene od bielej ryže. Má ale prenikavú orieškovú vôňu, ktorá pôsobí pri niektorých jedlách inteznívne.

Na druhej strane, jazmínová ryža má nádhernú vôňu, kvôli ktorej je aj často vyhľadávaná. Po varení si zachováva svoju štruktúru, ako aj jemnú nadýchanú konzistenciu. Krížením-opeľovaním vznikol nový druh ryže - Riceberry, ktorý v sebe kombinuje to najlepšie z oboch druhov.

Zloženie

Riceberry je predovšetkým bohatým zdrojom kyseliny listovej a zinku. Okrem toho však obasuje aj Omega-3, beta-karotén, gama oryzanol, tanín, vlákninu či otrubový olej. Riceberry tiež obsahuje vitamín E a vitamín B1.

Príprava

Ryža sa premyje vodou a nasype do osolenej vriacej vody (na 1 šálku ryže je potrebných 2,5 šálky vody). Ryža sa varí prikrytá pokrievkov na miernom plameni 20 - 30 minút, pokiaľ nezmäkne. Prebytočná voda sa zleje a ryža je pripravená na servírovanie.

Obsah balenia

500 g

Výrobca Kanok Natural
Katalógové číslo
EAN 8859203900035

Výrobcovia