Pistácie

  • zdroj vitamínov, minerálov a stopových prvkov
  • pozitívny vplyv na cholesterol
  • eliminácia rizika vzniku rakoviny čriev
Vaša cena 5,75 €
DPH 20 %
Dostupnosť Aktuálne nedostupné
Katalógové číslo 28503

Nakúpte ešte za 50.00 € a získajte dopravu ZDARMA

Pôvod

V orieškoch objavujeme stále niečo nové a zaujímavé, niečo s vôňou diaľok a cestovania, s nádychom nepoznanej exotiky. Pistácie, ktorých história siaha až do starodávnej Perzie, stelesňujú práve chuť exotických krajín. Domovom pistácií sú suché oblasti strednej a východnej Ázie a Stredomoria. Od minulého storočia sa však pistácie pestujú aj v takých krajinách ako je Austrália alebo Čína.

Zloženie

Pistáciové oriešky obsahujú veľké množstvo železa a medi. Ak chceme do organizmu dostať čo najviac týchto látok, je dobré oriešky konzumovať spolu s ovocím alebo zeleninou, ktorá je bohatá na vitamín C. Pri tejto kombinácii sa totiž docieli zvýšené vstrebanie železa v črevách. Vďaka vápniku, horčíku a draslíku chránia pistácie náš organizmus pred vysokým krvným tlakom. Oriešky ďalej obsahujú fytosteroly, teda látky redukujúce množstvo LDL cholesterolu v krvi a sú do určitej miery schopné zabrániť aj vzniku niektorých druhov rakoviny. Ani obsah ďalších vitamínov a látok nie je zanedbateľný. Hoci pistácie obsahujú veľa tukov, všetky sú nenasýtené a pomáhajú znižovať cholesterol.

Účinky

Pistácie sú veľmi dobre stráviteľné, majú ideálne zloženie a čerstvú lahodnú chuť, ktorá skvele doplní každé jedlo. Až donedávna prevládal u väčšiny ľudí názor, že oriešky spôsobujú priberanie. Neexistuje však žiadny dôkaz o tom, že konzumácia orieškov môže viesť k zvýšeniu hmotnosti, pokiaľ sa jedia v malých dávkach. Práve naopak, oriešky sú veľmi vhodné napríklad pri diétach, počas ktorých si konzument stráži množstvo prijatých kalórií. Pri konzumácii orieškov je prejedanie málo pravdepodobné, pretože vás aj v malom množstve dostatočne zasýtia. Je všeobecne známe, že konzumácia pistácií redukuje riziko srdcových ochorení a infarktov.

Obsah balenia

100 g | 200 g | 500 g | 2,5 kg

Katalógové číslo 28503
EAN 28503
Priemerný obsah pre 100 g / 100 ml
Energia (kJ)/Energia (kcal)  2492 / 603
Tuky (g) z toho: 51,6
mastných kyselín (g)  6,8
mononenasýtené mastné kyseliny (g) 34,8
polynenasýtené mastné kyseliny (g) 7,6
sacharidy (g)  z toho: 11,6
cukor (g)  2,3
vlákniny (g)  10,6
proteín (g)  17,7
soľ (g)  0,7

Podobné produkty

Výrobcovia