Voda v nás

Akú vodu piješ, taký život žiješ.

08. 02. 2018
Voda v nás

Keď teda vylúčime z tela denne 2,5 l vody, je potrebné tento objem telu aj dodať. Asi 0,5 l vody prijmeme v strave, ale na plné uspokojenie našich fyzických potrieb potrebujeme vypiť ešte aspoň 2 l vody. Nesmieme však zabúdať, že pri fyzickej námahe, akou môže byť ťažká práca alebo šport, sa toto množstvo môže zvýšiť aj na 4 l.

Voda v nás

Voda sa do tela dostáva aj cez pokožku, ale podstatnú časť prijímame ústami. Voda zaplní chuťové poháriky na jazyku, vďaka ktorým dokážeme zhodnotiť chuť aj teplotu vody. Ďalej začne preskakovať celým vnútrom nášho tela. Podľa potreby ochladzuje alebo zohrieva naše telo a pomáha tak udržovať potrebnú teplotu. Vniká do každej bunky a zapĺňa medzibunkový priestor. Udržuje rovnováhu medzi intercelulárnym — medzibunkovým priestorom. Vo vnútri nášho tela dochádza k úžasnému bartrovému obchodu, keď voda dodá telu potrebné látky, živiny a energiu, a na oplátku jej telo odovzdá všetky odpady a škodliviny, ktoré voda vyplaví z tela von. Aby táto spolupráca mala čo najlepší benefit, mali by sme mať nielen potrebné množstvo, ale aj potrebnú kvalitu vody.

Akú vodu piješ, taký život žiješ

Kvalita vody, ktorú pijeme, má priamy vplyv na naše zdravie, a teda aj na celkovú vitalitu a kvalitu nášho života. Pozitívne účinky alkalickej — ionizovanej vody sú známe už dávnejšie, ale dôležitosť jej denného užívania sa do popredia dostáva až v posledných rokoch. Čo je vlastne ionizácia? Je to to odtrhnutie jedného alebo viacerých elektrónov od atómu. Ionizovaná voda obnovuje rovnováhu pH v tele a neutralizuje kyslé prostredie. Vyššie pH v tele napomáha odbúravaniu tukov, cholesterolu a zároveň chráni telo pred kyselinami. Ionizovaná voda tiež pôsobí ako anitoxidant, ktorý neutralizuje škodlivé účinky voľných radikálov na zdravé bunky. Zlepšuje vstrebávanie základných živín, vitamínov a minerálov. Má pozitívny vplyv na imunitu, čím pomáha bojovať proti chorobám. Zabezpečuje vynikajúcu hydratáciu organizmu a výživu až na bunkovej úrovni. Ionizáciou vody sa zhluky molekúl zmenšujú z 11 až 16 molekúl, čo je bežná voda, na 5 až 6 molekúl. Menšie štruktúry ľahšie prechádzajú bunkovými stenami a hydratácia buniek prebieha ľahšie a podstatne rýchlejšie. Tým dopravujú bunkám výživu efektívnejšie a zabezpečujú lepšie odstraňovanie toxínov a metabolických odpadov z tela.

Súvisiace články

Výrobcovia